News Portal

 • सरकार छ भन्ने महसुस कहिलेे हुने ?

  त्रिभुवन अधिकारी
  १८२ पटक

  धादिङ।

  नेपालमा मनसुन सिजन भए लगतै धेरै मानिसको ज्यान जाने गर्दछ भने कयौं घर बास बिहिन हुन्छ्न ? तर दुई तिहाईको लमपसारबादी भ्रष्टाचारी सरकार निदाएर बसेको छ ? अहिले धेरै नेपाली जनताको मनमा उब्जेको प्रशन हो कि यो नालायक सरकारले आखिर कहिलेसम्म नेपाली जनताको जीवन माथी खेलबाड गर्ने हुन ? एकातिर कोभिड-१९ ले मारमा परेको नेपाली जनता कोहि भोकै मरिरहेको छ्न त कोहि आफ्नो परिबारको दुख भोक देख्न नसकेर आत्महत्या गरेको छ्न।

  विभिन्न पत्रपत्रिका हेर्दा र समाचार सुन्दा आखाभरी आशु हुन्छ तर सरकार भने आफ्नो कुर्सी र पद जोगाउन अनेक रणनीति अपनाउदै नेपाली जनताको छाती माथी कुल्चने प्रयास गर्दै छ किन ? रास्ट्रीय बिपद जोखिम न्यूनीकरण तथा ब्याबस्थापन प्राधिकरणका प्रबक्ता लीलाधर अधिकारीका अनुसार जोखिम क्षेत्रका बस्ती स्थानतरण गर्न भनेर सरकारले २०७८ बैशाखमा मात्रै २० करोड रुपैया निकासा गरेको छ ? कहा छ त पैसा ? बैशाखमा छुटाएको बजेट अहिलेसम्म जोखिमयुक्त ठाउँहरुमा सदुपयोग गरेर बिपदलाई रोक्ने काम किन गरिएन ? के साच्चै सरकारले भ्रष्टाचार गरेको त हैन ? यदि भ्रष्टाचार नगरेको भए अहिलेसम्म तो पैसाको सदुपयोग किन गरिएन ?

  बिपद पुर्व कानमा तेल हालेर बस्ने अनि क्षतीपछि जनतालाई झिनो मसिनो राहतले दुखेको घाउ टाल्न खोज्ने यिनका यी प्रबृत्तिले गर्दा कयौं नेपाली जनताले दुख पाएको छ ? हामीलाई यो मान्य हुदैन केपि उर्फ खड्का प्रसाद ओलिज्यु फेरि जनताले शितल निबासमा आएर रास्ट्रपति महारानी बिद्या देवी भण्डारीलाई र बालुवाटार प्रधानमन्त्री कार्यलयमा आएर तिम्रो यस्तो हुतिहारापन भ्रष्टाचार गर्ने सोचलाई भित्रबाट तानेर सडकमा ल्याएर जिउदै जलाउन नपरोस ?

  तिमीले र तिम्रो २/४ जना झोले आसेपासे कार्यकर्ताले गर्दा आज यो देश खोक्रो बनाएर भारतको गुलामी बनाउने जस्तो ब्यावहार देखिएको छ यसो हो भने भुलेपनी नगर्नु होशियार ! रवैया हेर्दा लाग्छ सरकार फेरि पनि सम्भाबित धेरै छेती कुरेर बसेको छ। बिपद न्यूनीकरणमा सरकारी कर्मचारी सयन्त्र कहिलै पनि गम्भीर देखिएको छैन आखिर किन ? सरकार जहिले निधाएर बसेको छ तर बिपद रोक्न अहिलेसम्म कुनै पनि पुर्व तयारी गरेको छैन ? भ्रष्टाचार गर्न भने सधै अगाडि आउछ किन?

  _______

  हिमाली संचार | हिमाली संसार प्रा.लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://himalisanchar.com/

  नोट : Himalisanchar.com मा प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए, कुनै विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव र समाचार प्रकाशित गर्नुपरेमा वा, बिज्ञापन दिनुपरेमा हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ। हामीसँग फेसबुक, ट्वीटर, यूट्यूब तथा इन्स्टाग्राममा जोडिन सक्नुहुन्छ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ताप्लेजुङमा बाख्रा चराउन गएकी किशोरी मृत फेला

  ताप्लेजुङ– ताप्लेजुङको फुङलिङमा बाख्रा चराउन जङ्गल गएकी किशोरी मृत भेटिएकी छन्। फुङलिङ नगरपालिका ३ सिम्लेकी...

  धरानका नवनिर्वाचित मेयर हर्कराज राईले इनरुवमा लिए सपथ, धरानमा फर्केर दिए सपथ

  धरान – धरान उपमहानगरपालिका धरानको नवनिर्वाचित नगर प्रमुख हर्कराज राई (साम्पाङ) ले आज सोमबार सपथ ग्रहण...

  भरतपुरमा प्रहरीले एमाले कार्यकर्ता नियन्त्रणमा लिदा, मत गणना अबरुद्ध

  भरतपुर – भरतपुर महानगरपालिका भरतपुरमा नेकपा एमालेका कार्यकर्तालाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएपछि भरतपुरमा मतगणना अवरुद्ध बनेको...

  कतारमा किरात समुदायले सामुहिक रुपमा ५०८२ औं उभौली साकेला चाड मनाए (फोटो फिचर)

  गजेन्द्र खालिङ राई/दोहा – किरातहरूले आफ्नो महान् राष्ट्रिय चाड शालिवा श्यादर पिदार, यक्वा तङनाम, साकेला...

  हङकङ र मकाउका किरात राई समुदायले मनाए उभौली साकेला चाड (फोटो फिचर)

  युवा राई/हङकङ – विश्वका किरात राई समुदायले उधौली र उभौली साकेला चाड धुमधामसंग मनाउदै आएका...

  Only In USA