News Portal

 • एनआरएन साउदीद्वारा अलपत्र परेका नेपालीको उद्धारका लागी ४९ लाख सहयोग

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ९६ पटक

  साउदीअरेबिया – एनआरएन साउदीले कोरोना भाइरस लगायत विभिन्न कारणले अलपत्र परेका नेपालीको उद्धारको लागि १ लाख ६५ हजार ४ सय ४७ साउदी रियाल सहयोग गरेको छ।

  एनआरएन साउदीका अनुसार कोरोना भाइरसलगायत विभिन्न कारणले अलपत्र परेका, रोजगार गुमेर स्वदेश फिर्ताका लागि समस्यामा रहेका १ सय ७ जनाका लागि पिसीआर टेस्टिङ, ८२ जनाको लागि हवाई टिकटको व्यवस्था, ५ सय ३७ जनाको लागि खाद्यान्न व्यवस्थासँगै सयौंको संख्यामा नेपाली श्रमिकहरुलाई पैरवी पहल, कानुनी परामर्श सहित साउदी अरेबियाका विभिन्न शहरहरुमा आउटेज क्यामपिङ एवम् पासपोर्ट सहजीकरणमा सहयोग गरेको छ।

  पीडित नेपालीको लागि स्थाइ तथा अस्थाइ रूपमा साउदीका विभिन्न शहरमा सेल्टर व्यवस्था, पीडित नेपालीको लागि यातायात व्यवस्थासमेत गरी हालसम्म १ लाख ६५ हजार ४ सय ४७ साउदी रियाल सहयोग गरेको छ। एनआरएन साउदीले आइएलओ प्रोजेक्टमा घोटला गरेको समाचार हलिउडखबरअनलाइनद्वारा प्रकाशित भएको थियो।

  यस प्रोजेक्ट घोटला प्रकरणमा साउदीका इन्चार्ज मध्यपूर्वका क्षेत्रीय उपसंयोजक (डिआर्सी) जोन अर्याल, आइसीसी सदस्य यस्मीन बेगम सैयद, साउदीका अध्यक्ष तेज थापा, कोषाध्यक्ष सन्तोष लुइँटेल, लाल मगर, पूर्व क्षेत्रीय उपसंयोजक राजु सैयदले पारिश्रमिक लिने, बिना जानकारी ६ जना भोलेण्टर नियुक्ति गरी मासिक ६ सय ५० देखि ९ सय अमेरिकी डलर तलव लिनेलगायत विविध कारणबारे जानकारी गरेलगत्तै एनआरएन साउदीले भर्चुअल भेलासँगै प्रेस विज्ञप्तिद्वारा खण्डन गरेको छ।

  एनआरएन साउदीले गरेका आइएलओ प्रोजेक्टलगायत विविध गतिविधिप्रति बिनाप्रमाण भ्रामक समाचार, कुप्रचार आधारहीन आरोप विभिन्न संजालबाट आएकोले घोर आपत्ति जनाएको छ। दुस्प्रचार तथा भ्रामक अफवाह फैलाउनेप्रति खेद प्रकट गर्दै तत्काल छानबिन गरी कारवाही गर्नसमेत माग गरेको छ।

  साथै संस्थाले गरेका सामाजिक कार्यदेखि आर्थिक कारोबारबारे बुझ्न संस्थाको वेवसाइमा अवलोकन गर्न समेत आग्रह गरेको छ। सघंद्वारा यस प्रोजेक्टको लागि हालसम्म ६२ लाख २४ हजार ७ सय ८८ रूपैयाँ प्राप्त गर्नुको साथै साउदीमा अलपत्र परेका नेपालीको लागि सहयोग स्वरुप १ लाख ६५ हजार ४ सय ४७ साउदी रियाल सहयोग गरेको छ।

  संघको कोषमा ३४ हजार १ सय ९५ साउदी रियल बाकी रहेको जानकारी समेत गरेको छ। साउदीमा श्रमिकको हक हितको लागि एनआरएन राम्रो संस्थाका रूपमा परिचालित हुनुको साथै सामाजिक कार्यमा दुतावाससँगै विभिन्न सामाजिक संघसंस्थासँग समन्वय गरी पीडितलाई सहयोग गर्दै आइरहेको छ भने, एनआरएन आइएलोओ घोटला प्रकरणमा एनसीसी युएइका अध्यक्ष र उपाध्यक्षसमेत निलम्बित भएका छन्।

  _______

  http://www.himalisanchar.com मा प्रकाशित समाचारमा कुनै सल्लाह, सुझाव दिनुपरेमा अथवा, कुनै समाचारमा चित्त नबुझेर गुनासो पोख्नु परेमा वा, विज्ञापन प्रकाशित गर्नु परेमा हाम्रो ईमेल [email protected] ठेगानामा पठाउन सक्नुहुन्छ। साथै, निरन्तर समाचारको लागी हामीसँग फेसबुक तथा ट्वीटरमा जोडिन सक्नुहुनेछ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  संयुक्त राष्ट्र संघले माग्यो दुबईकी राजकुमारी लतीफा जीवित रहेको प्रमाण

  एजेन्सी – संयुक्त राष्ट्र संघले संयुक्त अरब एमिरेट्सकी राजकुमारी लतीफा जीवत रहेको ठोस प्रमाण माग गरेको...

  नेपालको पहिलो अभिनेत्री भुवन चन्द भन्छिन्- राजा महेन्द्रले तारिफ गर्दा स्वर्गै पुगेजस्तो भयो (भिडियो सहित)

  विवेक राई,काठमाडौं – भुवन चन्द नेपालकी पहिलो अभिनेत्री हुन्। उनले वि.सं २०२१ सालमा निर्मित ‘आमा’...

  गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) नेपाल डेभलपमेन्ट फन्ड १० अर्ब

  गैरआवासीय नेपाली संघको एनआरएनए नेपाल डेभलपमेन्ट फन्ड स्थापना भएको छ । विश्वभर रहेका नेपालीहरुको पूँजीलाई...

  मकाउबाट नयाँ बर्षको अवसरमा ताप्लेजुङ स्थित वालमन्दिरका वालवालिकाहरुलाई जुता सहयोग (भिडियो सहित)

  मकाउ –  वैदेशिक रोजगारीको सिलसिलामा मकाउ पुगेका नेपाली समुदायले नेपाली संस्कार, संस्कृति र चाडहरु विभिन्न...

  संसद अधिवेशन अन्त्यको निर्णय सरकारको निरंकुश कदम : चित्रबहादुर केसी

  काठमाडौं – संसद अधिवेशन हठात् रुपमा अन्त्य गरिएको भन्दै राष्ट्रिय जनमोर्चाले विरोध गरेको छ। प्रधानमन्त्री...

   

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।