News Portal

 • मकाउबाट आज नेपाल एयरलाइन्सको जहाज मार्फत १ सय ४७ जना नेपाली नागरिक स्वदेश फर्किए

  १ सय ४७ जनायात्रुहरु मध्ये, २ जना शिशुहरु र १ जना वोनम्यारो विरामी रहेका छन्

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ८२० पटक

  मकाउ – नेपाल वायुसेवा निगमको न्यारोबडी जहाज आज मकाउमा पहिलोपटक अवतरण गरी मकाउमा कोरोना महामारीका कारण रोजगारी गुमाएका, भिसा नवीकरण नभएका र विभिन्न कारणले १ सय ४७ जना नेपाली नागरिक स्वदेश नेपाल फर्केका छन् ।

  मकाउमा पहिलो पटक नेपाल एयरलाइन्सको “आरए-४०५२” न्यारोबडी जहाज मकाउमा अवतरण गरेको हो। कोरोना महामारीका कारण मकाउ सरकारले हवाई सेवामा पूर्णरुपमा प्रतिबन्ध लगाएको कारण मकाउ अन्तराष्ट्रिय विमान स्थलमा कार्यरत नेपाली सुरक्षाकर्मीहरुको समेत रोजगारी गुमेका थिए। 

  मकाउ-हङकङ हुदै तेस्रो पटक उडान भई सकेको छ। आज मकाउ अन्तराष्ट्रिय विमान स्थलबाट चौथो उडान मार्फत १ सय ४७ जना यात्रुहरु मध्ये २ जना शिसु र १ जना बोनम्यारो विरामी सहित नेपाली नागरिकहरु स्वदेश फर्केका नेपाली महावाणिज्यदूतावास हङकङले जनाएको छ। 

  मकाउ-काठमाडौ सिधा उडान नहुदा नेपाली नागरिकहरु  मकाउमा श्रम गर्नका लागि चीन, मलेशिया, थाईलैण्ड र हङकङ ट्रान्जिट प्रयोग गरी समुन्द्रीमार्ग र विश्वकै लामो सामुन्द्रिक पुलको प्रयोग गरेर मकाउ आउने गरेका छन्। पछिल्लो समय हङकङ सरकारले कोभिड-१९ का कारण कडाइ गर्दा मकाउमा श्रम गर्न आउने यात्रुहरु समेत प्रभावित भइरहेका छन्। हङकङ र मकाउ दुबै चीनको स्वशाशित विशेष प्रशासनिक क्षेत्र हो ।

  नेपाल एयरलाइन्सको जहाजबाट आज मकाउबाट १ सय ४७ जना नेपाली नागरिकलाई काठमाण्डौ-मकाउ उडान मार्फत उद्धार गरेको हो। विगत लामो समयदेखि स्वदेश फर्कन नपाउदा नेपाली नागरिकले दुख कष्ट झेल्नु परिरहेको थियो।नेपालमा रहनु हुने ९ जना मकाउ आईडी वाहकहरु नागरिक उड्डयन प्राधिकरण साथै मकाउ स्वास्थ्य ब्यूरोले अनुमति नदिएको कारण यस फालाईट मार्फत मकाउ आउन नसकेको नेपाली वाणिज्यदूतावास हङकङले जनाएको छ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पूर्व माओवादी केन्द्रका मन्त्रीहरु ओलीसँगै रहने, पार्टीको कार्यवाही गरे सामना गर्ने

  काठमाडौं – नेकपा माओवादी केन्द्रबाट मन्त्री बनेकाहरुले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीसंग रहने भएका छन्। माओवादी...

  आज वि.सं २०७७ साल फागुन २५ गते, सन् २०२१ मार्च ९ तारिख मंगलवार

  उपप्रा.लक्ष्मीप्रसाद बराल (फलितज्योतिषाचार्य) ९८४१३५२१६४ मेष – ARIES चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो,...

  काँग्रेसको केन्द्रीय नीति अनुसन्धान तथा प्रशिक्षण प्रतिष्ठान कुवेत शाखा प्रमुखमा मन्जित राई नियुक्त

  कुवेत – नेपाली काँग्रेस पार्टीसँग आवद्ध भई बिदेश स्थित सबै नेपाली जनसम्पर्क समितिहरु पार्टीको केन्द्रीय...

  मकाउमा नेपाल चेम्बर्स अफ कमर्शको आयोजनामा १११ औ अन्तराष्ट्रिय नारी दिवस सम्पन्न

  मकाउ – मकाउमा नेपाल चेम्बर्स अफ कमर्शको विशेष आयोजनामा १११ औ अन्तराष्ट्रिय महिला दिवस एक...

  आजभोलि खै किन हो

  विश्वासका रैथाने थाङ्ग्राहरूमा भ्रमका काउछोहरू अपव्याख्या लहरिँदै गर्दा निम्बस फुलेको आकाशमुनि भाग्यको कुंडो उग्राइरहेका आमाहरू...

   

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।