News Portal

 • नेपाल वायुसेवा निगमको जहाज मकाउ आउने, पहिलो पटक मकाउमा अवतरण गर्दै

  आवश्यक तयारी गर्न नेपाली महावाणिज्यदूतावास हङकङको अनुरोध

  हिमालीसंचार संवाददाता
  १४२८ पटक

  मकाउ – कोरोना माहामारीको कारण रोजगार गुमाएका, भिसा नवीकरण नभएका र विभिन्न कारणले स्वदेश फिर्ता हुने नेपाली नागरिकका हकमा नेपाली महावाणिजदूतावास हङकङले जनवरी ११ तारिख  सूचना जारी गर्दै नेपाल वायुसेवा निगमको जहाज मकाउ ल्याउने पहल शुरु गरेको नेपाली महावाणिज्यदूतावास हङकङले जनाएको छ।

  दूतावास हङकङबाट जारी सूचनामा भनिएको छ: रोजगारी गुमाई मकाउमा रहनु भएका नेपाली नागरिकहरुले देखाउनु भएको धर्यतालाई सर्वप्रथम धन्यवाद छ। यही आउदो २० जनवरी २०२१ को विहानमा ( ७ माध २०२१) मकाउबाट नेपाल फर्कनका लागि एक विशेष विमानद्वारा उद्धार हुने हुदा देहय अनुसारको गर्न/ गराउन हुन अनुरोध छ।” 

  दूतावासका अनुसार कोभिड-१९ जाँचको सामान्य अवधि ७२ धण्टा रहेको हुनाले उडान गर्नु भन्दा ३ दिन भित्र परीक्षण गरिएको प्रमाण सुरक्षित राख्न अनुरोध गरेको छ। वायुसेवा टिकटको लागि ग्रेट नेपाल ट्राभल टुर प्रालि काठमाडौ लाजिम्पार्ट स्थित सम्पर्क +९७७-१-४००१११६ वा मोबाईल नम्बर +९७७-९८५१०६४४४६ दामोदर घिमिरे संग सम्पर्क गर्न भनिएको छ।” टिकटको बुकिंगको लागि आधिकारिक एजेन्ट मकाउमा नरहेको कारण सम्बन्धित ट्राभल संग सिधा सम्पर्क राख्न समेत दूतावासले अनुरोध गरेको छ। 

  महावाणिज्यदूतावास हङकङले थप अनुरोध गरेको छ; “नेपाल जानु भन्दा पहिले नेपाल सरकारको कोभिड १९ व्याबस्थापन समितिले अनुरोध गरेको फारम अनिवार्य रुपमा भरी (बारकोड) सुरक्षित राख्न भनिएको छ। टिकट वा अन्य कुनै कारणले रोकिनु परेमा वा नेपाल तुरुन्तै जानु पर्ने भएमा नेपाली महावाणिज्यदूतावास हङकङको सम्पर्क नम्बरमा सम्पर्क गर्न भनिएको छ।

  त्यस्तै, नेपालदेखि मकाउ आउन चाहानु हुने मकाउको स्थायी परिचयपत्र वाहक नेपालीहरु हुनुहुन्छ भने आफ्नो परिचयपत्र र राहदानीको प्रतिलिपि नेपाली महावाणिज्यदूताबास हङकङको इमेलमा पठाउन अनुरोध गरेको छ। 

  नेपाली महावाणिज्यदूतावास हङकङले मकाउ स्थित गैरआवासीय नेपाली संध मकाउको कार्यालयमा नामावली दर्ता सहित एक प्रति राहदानीको प्रतिलिपि सहित सम्पर्क गर्न अनुरोध सहित सूचना जारी गरेर एनआरएन मकाउलाई आवश्यक सहयोग गर्न अनुरोध गरेको थियो। 

  यसरी, आगामी २० तारिख विहान बुधवार मकाउ स्थित अन्तराष्ट्रिय विमानस्थल मकाउमा नेपाल वायुसेवा निगमको जहाज अवतरण गर्ने र मकाउबाट सिधा मकाउ-नेपाल उडानका लागि पहल शुरु गरिएको नेपाली महावाणिज्यदूतावास हङकङले हिमालीसंचारसंगको कुराकानीमा जानकारी दिएको हो। 

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पूर्व माओवादी केन्द्रका मन्त्रीहरु ओलीसँगै रहने, पार्टीको कार्यवाही गरे सामना गर्ने

  काठमाडौं – नेकपा माओवादी केन्द्रबाट मन्त्री बनेकाहरुले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीसंग रहने भएका छन्। माओवादी...

  आज वि.सं २०७७ साल फागुन २५ गते, सन् २०२१ मार्च ९ तारिख मंगलवार

  उपप्रा.लक्ष्मीप्रसाद बराल (फलितज्योतिषाचार्य) ९८४१३५२१६४ मेष – ARIES चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो,...

  काँग्रेसको केन्द्रीय नीति अनुसन्धान तथा प्रशिक्षण प्रतिष्ठान कुवेत शाखा प्रमुखमा मन्जित राई नियुक्त

  कुवेत – नेपाली काँग्रेस पार्टीसँग आवद्ध भई बिदेश स्थित सबै नेपाली जनसम्पर्क समितिहरु पार्टीको केन्द्रीय...

  मकाउमा नेपाल चेम्बर्स अफ कमर्शको आयोजनामा १११ औ अन्तराष्ट्रिय नारी दिवस सम्पन्न

  मकाउ – मकाउमा नेपाल चेम्बर्स अफ कमर्शको विशेष आयोजनामा १११ औ अन्तराष्ट्रिय महिला दिवस एक...

  आजभोलि खै किन हो

  विश्वासका रैथाने थाङ्ग्राहरूमा भ्रमका काउछोहरू अपव्याख्या लहरिँदै गर्दा निम्बस फुलेको आकाशमुनि भाग्यको कुंडो उग्राइरहेका आमाहरू...

   

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।