News Portal

 • सावाकटहरे वडा कार्यालयमा काङ्ग्रेसको तालाबन्दी

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ७६२ पटक

  खोटाङ – नेपाली काङ्ग्रेस सावाकटहरे वडा समितिका सभापति जेफर राईको नेतृत्वमा सयौंको संख्यामा गएको स्थानीयवासीको उपस्थितिमा आज खोटेेहाङ् गाउँपालिका वडा नं.३ सावाकटहरेको वडा कार्यालयमा तालाबन्दी गरिएको छ।

  २०७७ असोज २२ गते सावाकटहरेका वडाध्यक्ष राजकुमार राईको अध्यक्षतामा बसेको वडाको बैठकले स्थानीय निर्मला राईलाई जंगेशैलीमा नियुक्ति गरेको भन्दै २०७७ असोज ३० गते स्थानीय काङ्ग्रेसले ३ दिने अल्टिमेटम दिंदै ज्ञापनपत्र बुझाएको कुरा पार्टी सचिव सुरज राईले बताउनुभयो।

  नेपालको संविधान र स्थानीय सरकारको कार्यविधिलाई ठाडो उलंघन गर्दै निरंकुश ढंगबाट नियुक्ति गरिनु गणतन्त्रात्मक संघीय शासन पद्धतिलाई ठाडो चुनौती दिंदै सावाकटहरेवासी शिक्षित युवायुवती र नागरिकको हक अधिकारीलाई समेत कुण्ठित गरिएको छ।

  कर्मचारी नियुक्ति गर्दा सामान्यतया १५ दिने सूचना निकाली प्रक्रियामा जानुपर्ने कानुनी मान्यता रहेको छ तर राजनीतिक आग्रह पूर्वाग्रह र नातावाद कृपावादमा लिप्त भई गैह्रजिम्मेवार ढंगबाट कानुन हातमा लिनेकाम गरिएकोले पुर्व सूचित गरेर तालाबन्दी गरिएको स्थानीय काङ्ग्रेस नेता विनोद खड्काले बताउनुभयो।

  नेपाली काङ्ग्रेसले सहायक कर्मचारी नियुक्ति गर्ने वडाको निर्णय प्रति असहमति जनाउँदै ३० गते ज्ञापनपत्र र कार्तिक ३ गते वडाध्यक्ष नेपाली काङ्ग्रेस र स्थानीय सावाकटहरेवासीसँग भएको छलफलमा कार्तिक २१ गतेसम्म निकास निकाल्ने समय माग गर्नुभएको थियोे तर उक्त अवधिसम्म निकास न निक्लेको हुँदा जनताको हक अधिकारका लागि नेपाली काङ्ग्रेसले वाध्यतावस तालाबन्दी गरेको पार्टीका पालिका सचिव हरि खड्का बताउनुहुन्छ।

  नेपालको संविधान र स्थानीय सरकारले जारी गरेको स्थानीय राजपत्र सेवा करारमा कर्मचारी व्यवस्थापन सम्बन्धि कार्यविधि २०७५ को मर्म र भावना विपरीत कर्मचारी नियुक्ति गरिएको विषयमा स्थायी सरकार कर्मचारीका अविभावक प्रमुख जिल्ला अधिकारी शालिकराम शर्मा पौडेललाई समन्वय गरि गलत ढंगबाट गरिएको नियुक्ति खारेज गराउन पहलकदमीका लागि आफुले पटकपटक आग्रह गर्दा उहाँबाट पनि निकासका लागि कुनै सूचना नआएकोले तालाबन्दी गरिएको नेपाली काङ्ग्रेसकम क्षेत्रीय सभापति तीर्थराज भट्टराईले बताउनुभयो।

  स्थायी सरकारका जिम्मेवार व्यक्तिसमेत निष्पक्ष र तटस्थ नबसी वर्तमान सरकारको छाँयामा परेको आशंका गर्दै यस्तो प्रवृत्ति र गतिविधिलाई काङ्ग्रेसले टुलुटुलु हेरेर नबस्ने क्षेत्रीय सभापति भट्टराईले बताउनुभयो।

  यसैगरी, उक्त गैरसंवैधानिक कार्य नसच्याएसम्म तालाबन्दीको आन्दोलनलाई निरन्तरता दिंदै अन्य चरणबद्ध आन्दोलन कार्यक्रम ल्याउने कुरा सभापति जेफर राईले वडा कार्यालयमा गरिएको तालाबन्दीबाट जनतालाई परेको असुविधाप्रति नेपाली काङ्ग्रेस क्षमाप्रार्थी रहेको सभापति राईले बताउनुभयो।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नेपाल सरकारले नीतिगत सुधार गरे विप्रेषण बढ्छ : बस्नेत

  रामप्रसाद ढुंगेल/युएई – वैदेशिक रोजगारीको क्रममा परदेशमा रहेका नेपालीहरुलाई वैधानिक तरिकाले रकम भित्र्याउन नेपाल सरकारले...

  सद्भावको ११ औ बार्षिकउत्शव साधारणसभामा रंगेलीका पत्रकार सम्मानित

  रबिन्द्र बराल/मोरङ – मोरङको “कहिले पनि नअस्ताउले सूर्यको शहर, गाउँशहर उज्यालो बनाउने सदभावको रहर” भन्ने...

  प्रधानमन्त्री कप क्रिकेट: लुम्बिनीले सुदूरपश्चिमलाई ६ विकेटले हरायो

  काठमाडौं – चौथो संस्करणको प्रधानमन्त्री कप एक दिवसीय पुरुष क्रिकेटमा लुम्बिनी प्रदेशले सुदूरपश्चिम प्रदेशलाई पराजित...

  रंगेली प्रहरीले ७ बोरा सुर्ती सहित एक मोटरसाइकल बरामद

  रबिन्द्र बराल/मोरङ- मोरङको रंगेली नगरपालिका-४, स्थित  चोप्राह बोर्डरबाट अबैध रूपमा भन्सार छलि भारतबाट नेपाल भित्र्याउदै...

  विशाल भट्टराईको पालिकामा नेकपामा पहिरो, सयौ कार्यकर्ता नेपाली कांग्रेसमा प्रवेश (भिडियो सहित)

  खोटाङ – खोटाङ जिल्लामा नेपाली कांग्रेस युवा नेता रविप्रकाश राईले १ सय जना युवा नेकपा...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।