News Portal

 • मकाउबाट आज ६३ जना नेपाली हङकङ हुदै नेपाल उड्यो

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ३२८ पटक

  मकाउ – कोभिड- १९ का कारण अन्तर्राष्ट्रिय उडानहरु स्थगन भई सृजना भएको विषम परिस्थितिमा मकाउबाट हङकङ अन्तराष्ट्रिय विमानस्थल हुदै नेपाल फर्केका छन्।  नेपाल सरकारले निर्धारण गरेको नियमित उडान मार्फत मकाउबाट ५ जना महिला सहित ६३ जना नेपाली नेपाल फर्केका हुन्।

  महावाणिज्यदूतावास हङकङले आफ्नो फेसबुक पेजबाट सार्वजनिक गरेको सूचनाको आधारमा ६६ जनाको कागजपत्र तयार गरेता पनि विभिन्न समस्याका कारण ३ जना नेपाल जान रोकिएका छन् ।  बाकी ६३ जना आज हङकङ हुदै नेपाल प्रस्थान गरेको गैरआवासीय नेपाली संघ मकाउका अध्यक्ष पुर्णबहादुर गुरुङले जानकारी दिएका छन् । 

  संधका अध्यक्ष गुरुङका अनुसार मकाउबाट नेपाल फर्कनेहरुले कमाउका स्थानीय समय विहान ७:३० बजे हङकङ-जुहाइ-मकाउ बस टर्मिनलमा तोकिएको समयमा उपस्थित भइदिन महावाणिज्यदूतावास हङकङले दुईदिन अधि सूचना जारी गरेर अनुरोध समेत गरेको थियो।  

  यस विषम परिस्थितिमा नेपाल-हङकङ-मकाउ सरकारको सहयोग र समन्वयमा यी सबै काम सम्पन्न भएको हो । नेपाली महावाणिज्यदूतावास हङकङले आवश्यक सम्पूर्ण तयारी (ट्रान्जिट भिसा, १४ दिने अनिवार्य क्वारिण्टिन छुट लगायतका अन्य कार्य) सम्पूर्ण प्रक्रिया पुरा गरी आफ्नो नागरिकका लागि स्वदेश जान महत्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गरेका थिए ।

  मकाउबाट नेपाल फर्कने नेपालीहरु आफ्नो स्वास्थ्यका कारणले राजीनामा दिएका, भिजा नवीकरण नभएका र विभिन्न समस्याका कारणले आज हङकङ हुदै नेपाल फर्केका हुन् । नेपाली महावाणिज्यदूतावास हङकङले नेपाल फर्दै गरेका नेपालीहरुमा सधाझै सभ्य तथा मर्यादित व्यवहार प्रदर्शन गरिदिनुहुन महावाणिज्यदूतावास हङकङले सम्बन्धित सबैमा अनुरोध समेत गरेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नितिका एण्ड राज कन्ट्रक्सनले ईन्जिनियरलाई अटेर गर्देे पुनः सडक निर्माण

  रबिन्द्र बराल माेरङकाे- रंगेली नगरपालिका वडा नम्बर ७ स्थित मालपोत कार्यालय अगाडि देखि मुरारी सोनीको...

  सन्सारी मन्दिरको निर्माण कार्य सुरु

  रबिन्द्र बराल,मोरङ – रंगेली नगरपालिका ७ स्थित चिस्याङ खोलाको बगरमा रहेको श्री सन्सारी माई मन्दिरमा प्रदेश...

  आठ महिनादेखि बन्द मनकामना केवलकार सञ्चालन गर्न स्थानीयको माग

  गोरखा – करिव आठ महिनादेखि बन्द रहेको मनकामना केवलकार संचालन गर्न स्थानीयले माग गरेका छन्...

  काठमाडौं उपत्यकामा २४ घण्टामा थपिए १ हजार ७ कोरोना संक्रमित

  काठमाडौँ — पछिल्लो २४ घण्टामा काठमाडौं उपत्यकामा १ हजार ७ जना कोरोना संक्रमित थपिएको स्वास्थ्य...

  स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानको ताला ४०दिन सम्म पनि खुलेन

  जुम्ला — कर्णाली स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा तेस्रो डीन नियुक्तिपछि कर्मचारी कल्याणकारी समाजले लगाएको ताला ४०...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।