News Portal

 • बाँकेकि क्यान्सर पीडित सीमा मगरको उपचारमा समस्या, सहयोगको अपील !

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ५६२ पटक

  बिजय मल्ल/नेपालगन्ज – बाँकेको कोहलपुर नगरपालिका-१ कौशिलानगरकी क्यान्सर पीडित सीमा सिरिस मगरलाई आर्थिक अभावका कारण उपचारमा समस्या भएको छ। ४ वर्षअघि शल्यक्रिया गरि फालेको पाठेघरमा मासु पलाएपछि पुनः शल्यक्रिया गर्नुपर्ने देखिएपछि यतिबेला सीमालाई आर्थिक समस्या परेको हो।

  भरतपुर क्यान्सर अस्पतालमा उपचाररत सीमा आर्थिक अभावका कारण जिवन र मरणको दोसाँधमा पुगेकीछन्। पाठेघर क्यान्सर भएको थाहा पाएपछि उपचारका लागि सीमाको परिवारले घरजमिन बेचेर १८ लाख खर्च गर्यो तर, केही समयपछि शल्यक्रिया गरेको ठाउँमा मासु पलाएपछि आफन्त र साहुमहाजनबाट ऋण गरेर करिब १५ लाख खर्च भइसकेकोछ।

  सिरिसलाई एकपटक किमो दिंदा २५ हजार रुपैयाँ खर्च लाग्ने भएपनि स्वास्थ्य बीमा गराएका कारण एकपटक किमो दिंदा १५ हजार पर्ने गरेको सीमाका छोरा प्रेम सिरिस मगर बताउँछन्।

  उनका अनुसार थप ४ पटकसम्म किमो दिनुपर्ने चिकित्सकहरुले बताएका छन् तर, क्यान्सर पीडित आमाको उपचारमा लाखौं खर्च भएपछि यतिबेला आर्थिक अभावका कारण आमाको उपचार गराउन समस्या परेको उनले बताए।

  घरखेत बेचेर र आफन्तको सहयोगमा यसअघि ६ पटकसम्म किमो दिइसकेको सीमाको उपचार गराउँदा अहिलेसम्म ३३ लाख रुपैयाँ सकिएको र डाक्टरहरुले उपचार गराइरहे निको हुने बताएको उनका छोरा प्रेमले बताए।

  कोरोना भाइरस संक्रमण महामारिका बेला बाँकेको खजुरास्थित सुशील कोइराला प्रखर क्यान्सर अस्पतालबाट सीमालाई ६ पटक किमो दिइसकेकोछ। रुटिङ्ग चेकअपका लागि भदौ १४ गते भरतपुर पुगेका सीमालाई चिकित्सकले थप किमो दिइ शल्यक्रिया गरि फालेको पाठेघरमा पलाएको मासु फाल्न पुनः शल्यक्रिया गर्नुपर्ने र शल्यक्रिया पश्चात आमा निको हुने बताएको छोरा प्रेमले जानकारी दिए।

  आमाको उपचारका लागि आर्थिक सहयोग याचाना गर्दै उनले भने –‘बाँकी रहेको किमो र शल्यक्रियाका लागि आर्थिक समस्या परेकोछ, आमाको उपचारका लागि घरबार बिहीन भएका छौ। ‘थोरैथोरै भए पनि सबैले सहयोग गरे आमाको उपचार हुनेथियो र आमा बाँच्नुहुन्छ। आर्थिक अभावकै कारण आमाको शल्यक्रिया हुन सकेको छैन।

  उपचार गराउने ईच्छा हुँदा हुँदै पनि मृत्युको मुखमा गएकी आमालाई हेरेर बस्नुको विकल्प छैन। परिवारको आर्थिक अवस्था कमजोर भएकाले थप उपचारका निम्ति समस्या भोगिरहेको सिरिस परिवारलाई कौशिलानगरकै एभरेष्ट युथ क्लबले यसअघि ३५ हजार र केही रासन सहयोग गरेको थियो।

  आर्थिक अवस्था कमजोर भएकाले आमाको उपचारका लागि सहयोग गरिदिन उनका छोरा प्रेमले अपील गरेका छन्। उनको उपचारमा आर्थिक सहयोग गर्न चाहनेले सीमा सिरिसको नाममा मुक्तिनाथ विकास बैंक कोहलपुर शाखाको खाता नम्बर १२०२१६००५५७६३१०००००१ मा रकम पठाउन सक्नेछन्। वा, छोरा प्रेमको मोबाइल नम्बर +९७७९८२२४०७८९४ मा सम्पर्क गर्न सकिनेछ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  हेर्नुहोस् आज कात्तिक ४ गते मंगलवारको राशिफल

  वि.सं.२०७७ साल कात्तिक ४ गते मंगलवार || सन २०२० अक्टोबर २० तारिख || नेपाल संवत...

  अवैध क्रसर कारण, नुवाकोटका सिडिओ सरुवा गराउन नेकपाका मेयर र सांसदको डेलिगेशन

  काठमाण्डौ – नुवाकोट जिल्लामा प्रथम श्रेणीको कर्मचारी सहसचिवलाई प्रमुख जिल्ला अधिकारीको रुपमा खटाउने गरिएको थियो। असार...

  पूर्वगोरखा सैनिक बेलायती महारानीको विशेष प्रतिनिधि नियुक्त

  लण्डन – बेलायतको स्थानीय स्तरमा बेलायती महारानीको प्रतिनिधि बन्ने अवसर एक पूर्वगोरखा सैनिकले पाएका छन्। ...

  कालिका कन्ट्रक्सनले कहिले कमसल ईट्टाको प्रयोग, कहिले बिधुत चोरी

  रबिन्द्र बराल/मोरङ – मोरङको रंगेली नगरपालिकाको वडा नम्बर ७  बजार क्षेत्रमा सडकको दायाँबायाँमा ईट्टाको नाली...

  रंगेली अस्पतालले डाक्टर सुधार्न सकेन, डाक्टरहरु पोसाक विना नै आउछन् अस्पताल

  रबिन्द्र बराल/मोरङ – मोरङको रंगेली अस्पतालमा डक्टरको रजाई हुन थालेको छ। स्थानीय सरकारले अस्पताल आफ्नो...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।