News Portal

 • खोटाङको खोटेहाङ गाउपालिकामा केन्द्रिय विद्युत लाइन विस्तार

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ११९ पटक

  खोटाङ – खोटाङ जिल्लाको खोटेहाङ गाउँपालिका-२, वाप्लुखामा केन्द्रिय विद्युत विस्तार गरिएको छ। जिल्लाका स्थानीय तहमा विद्युत विस्तारको कामलाई तिव्रता दिएको गाउँपालिकाले वाप्लुखामा केन्द्रिय प्रशारण लाइन अन्तरगतको विद्युत विस्तार गरेको हो ।

  आर्थिक वर्ष २०७५/०७६ सालमा गाउँपालिकाले विनियोजन गरेको ७५ लाख, नेपाल विद्युत प्राधिकरणले उपलव्ध गराएको १ करोड बराबरको विद्युतीय सामग्रीबाट वाप्लुखामा विद्युत विस्तार गरिएको हो। वाप्लुखामा आयोजित एक कार्यक्रममा आईतबार गाउँपालिकाका अध्यक्ष प्रदीप राईले रिवन काटेर विद्युत उद्घाटन गरेका हुन् ।

  गाउँपालिकाका अनुशार वाप्लुखाको सुम्लेखा र काम्दाखाका क्षेत्रमा विधुत सेवा विस्तार गरिएको हो। वाप्लुखाका अन्य टोलमा पनि विद्युत जडानका लागि तिब्रता दिइएको गाउँपालिका अध्यक्ष राईले बताए। विद्युत उद्घाटनकाक्रममा गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष कविता राई लगायत वाप्लुखा पुगेका थिए ।

  खोटेहाङ गाउँपालिकाले हाल विद्युतको पहुँच पुग्न बाँकी तीन वडामा विद्युत पुर्याएको हो। गाउँपालिका अध्यक्ष राईका अनुसार अव खोटेहाङ गाउँपालिका–१ लिकुवापोखरीलाई मात्र विद्युत लाइन विस्तार गर्न बाँकी रहेको छ। लिकुवापोखरीको सिमासम्म मेनलाइन विस्तार भइसकेको छ। खोटेहाङ गाउँपालिकाको ९५ प्रतिशत उपभोक्ताको घरमा विद्युत पुगिसकेको छ ।

  आगामी आर्थिक वर्ष सबै वडामा विद्युत विस्तारको कामलाई पुरा गरिने गाउँपालिका अध्यक्ष राईले बताए। विद्युत विस्तारका लागि चालु आर्थिक वर्ष १ करोड विनियोजन गरेको गाउँपालिकाले जनाएको छ।

  ‘हामी निर्वाचित भएको बेला खोटाङबजार, सिमपानी, लिच्कीराम्चे र चिप्रिङमा विद्युतको मेनलाइन मात्र विस्तार भएको अवस्था थियो,’ गाउँपालिका अध्यक्ष राईले भने, ‘अहिले ४ देखि ९ वडाका ९५ प्रतिशत घरमा विद्युत पुगिसकेको छ। बाँकी रहेको लिकुवापोखरी, वाप्लुखा र सावाकटहरेमा विद्युतीकरणको कामलाई तिव्र बनाएका छौँ । आगामी आर्थिक वर्ष सबै वडामा विद्युत पुर्‍याउने हाम्रो लक्ष्य छ ।’ 

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  अवैध क्रसर कारण, नुवाकोटका सिडिओ सरुवा गराउन नेकपाका मेयर र सांसदको डेलिगेशन

  काठमाण्डौ – नुवाकोट जिल्लामा प्रथम श्रेणीको कर्मचारी सहसचिवलाई प्रमुख जिल्ला अधिकारीको रुपमा खटाउने गरिएको थियो। असार...

  पूर्वगोरखा सैनिक बेलायती महारानीको विशेष प्रतिनिधि नियुक्त

  लण्डन – बेलायतको स्थानीय स्तरमा बेलायती महारानीको प्रतिनिधि बन्ने अवसर एक पूर्वगोरखा सैनिकले पाएका छन्। ...

  कालिका कन्ट्रक्सनले कहिले कमसल ईट्टाको प्रयोग, कहिले बिधुत चोरी

  रबिन्द्र बराल/मोरङ – मोरङको रंगेली नगरपालिकाको वडा नम्बर ७  बजार क्षेत्रमा सडकको दायाँबायाँमा ईट्टाको नाली...

  रंगेली अस्पतालले डाक्टर सुधार्न सकेन, डाक्टरहरु पोसाक विना नै आउछन् अस्पताल

  रबिन्द्र बराल/मोरङ – मोरङको रंगेली अस्पतालमा डक्टरको रजाई हुन थालेको छ। स्थानीय सरकारले अस्पताल आफ्नो...

  नेपाल र ओमानबीच भिसा प्रवेशाज्ञामा छुट

  काठमाडौँ – नेपाल र ओमानबीच नेपाली तथा ओमानी कूटनीतिक, विशेष, सेवाकालीन तथा सरकारी राहदानी बाहकलाई...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।