News Portal

 • जुगलको सेलाङका ५० घर पहिरोको उच्च जोखिममा

  हिमालीसंचार संवाददाता
  १३१ पटक

  दुर्गा श्रेष्ठ/सिन्धुपाल्चोक – पछिल्लो साता दिन यता भारी बर्षाका कारण जिल्लाको जुगल गाउँपालिका-१ सेलाङमा स्थानीयका घरगोठ क्षति हुनुका साथै दर्जनौँ घर परिवार जोखिममा परेका छन्। पहिरोको क्षेति मुल्यांकनका क्रममा वडाभर निरीक्षण गर्दा ५० भन्दा बढि स्थानीय पहिरोको जोखिममा परेको जुगल गाउँपालिका वडा नम्बर १ का वडाध्यक्ष कमल थापाले जानकारी दिनुभयो।

  वडाध्यक्ष थापाका अनुसार सेलाङको बाँधसिम्ले, काल्चे, देउराली, चेपे, खसै, सेपगाउँ र कुनेगाउँ ठाडोपाखामा पहिरोले घरगोठमा क्षेति तथा स्थानीयलाई जोखिममा पारेको छ। बाँधसिम्लेमा पहिरोले गोठ पुरिँदा स्थानीय कमलबहादुर थापाको भैँसीसमेत पुरिएको छ। कतै घर बग्न लागेका छन्, कतै गोठ र शौचालयमा क्षेति भएका छन्।

  बाँधसिम्लेमा स्थानीय पोखबहादुर थापाको गोठ र शौचालय क्षेतिग्रस्तसँगै घर नै जोखिममा परेको छ। काल्चेका ४ घर क्षति भएका छन्। चेपेमा १३ घर बस्न अयोग्य भएका छन् भने, आहालमा ६ घर उच्च जोखिममा छन्। ३० भन्दा बढि घर परिवार बस्ने सेपगाउँ नै पहिरोको कारण उच्च जोखिममा छ।

  कुनेगाउँ ठाडोपाखामा १५ घर उच्च जोखिममा छन् भने, खस्रेमा पनि २ घर जोखिममा रहेको वडाध्यक्ष थापाले बताउनुभयो। पहिरोबाट जनताको ज्यान जोगाउनु नै पहिलो प्राथमिकता रहेकोले उनीहरुलाई तत्कालका लागि गाउँपालिकाबाट टेण्ट र त्रिपाल उपलब्ध गराएर सुरक्षित स्थानमा बस्न भनिएको छ।

  संकटको अवस्थामा वडाभित्रका सरकारी भवन संचनामा बस्न स्थानीयलाई अनुरोध गरिएको थापाले बताउनुभयो। तत्कालका लागि टेण्ट र त्रिपाल पठाएर सुरक्षित ठाउँमा बस्न भनेका छौँ, अप्ठ्यारो पर्दा सरकारी भवनमै बस्न अनुरोध भएको छ’, वडाध्यक्ष थापाले बताए।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  बाँके प्रहरीकै संरक्षणमा मिनी क्यासिनो झैं नेपालगन्जमा ‘जुवा अखडा’

  बाँके – प्रहरी समाजमा शान्ति सुरक्षा कायम गर्ने र सामाजिक विकृतिविरुद्ध सक्रिय रहने सरकारी जनशक्ति हो।...

  आफैंले चलाएको ट्याक्टरले च्यापेर चालकको मृत्यु

  दार्चुला – दार्चुलामा आफैंले चलाएको ट्याक्टरले च्यापेर चालकको मृत्यु भएको छ। जिल्लाको अपिहिमाल गाउँपालिका-५ घोडेभित्तामा...

  किन खाने, कति खाने र कसरी खाने गर्जो ?

  काठमाडौँ – काठमाडौंको ठमेलमा जन्मिएकी पुनम प्रधान घर अगाडीको बकाइनोको रुखमा झाँगिएको गुर्जो हेरेर हुर्किइन्।...

  विमानस्थलमा महिला यात्रुको कपडा उतार्न लगाएर जाँच गरेकोमा कतारले माफी माग्यो

  ऐजेन्सी – कतारको अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा महिला यात्रीहरुसँग आपत्तिजनक तरिकाले जाँच गरेको आरोपमा कतारले माफी मागेको...

  कर्णालीका कारण नेकपामा बढदै किचलो, कर्णालीको झगडा टारमा केन्द्रीत

  सुर्खेत – कर्णाली प्रदेश सरकारका मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाही नेतृत्वको नेकपा कर्णाली प्रदेश सभा संसदीय दलको...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।