News Portal

 • दाहसंस्कारपछि कोरोना पुष्टि, मलामी खोज्दै प्रहरी

  धनुषामा मृत्यु भएका ४५ वर्षीय पुरुषमा कोरोना संक्रमण पुष्टि

  हिमाली संचार संवाददाता
  १६९ पटक
  २०७७ साउन २६, सोमवार

  काठमाण्डौ। धनुषाको मिथिला बिहारी नगरपालिकाको एक पुरुष  बिरामी भएपछि उपचारका लागि जनकपुर अस्पताल ल्याउने क्रममा साउन २५ गते बाटोमै मृत्यु भयो। मृतकको स्वाब परीक्षण गरेर सोमवार रिपोर्ट आउँदा कोरोना पोजेटिभ आएको धनुषाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी प्रेमप्रसाद भट्टराईले बताए।

  उनको ‘मृत्युपछि स्वाब संकलन गरेर प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशालामा परीक्षण गर्दा कोरोना पोजेटिभ आएको छ,’ प्रजिअ भट्टराईले भने, ‘मृतकको सम्पर्कमा आएका व्यक्तिको ‘कन्ट्याक्ट ट्रेसिङ’को काम शुरू भएको छ।

  मृतकको स्वाब दिएपछि आफन्त र गाउँलेले दाहसंस्कार गरेका थिए। ‘कन्ट्याक्ट ट्रेसिङ’का क्रममा प्रहरीले मलामीको खोजी गरिरहेको छ। मृतकको सम्पर्कमा आएका मलामीहरुको स्वाब संकलन गरेर परीक्षण गर्ने प्रहरीले बताएको हो।

  आइतबार मृतक जनकपुरधाम उपमहानगरपालिका–२ कदम चोकस्थित विनय तारा फाउन्डेसन क्यान्सर अस्पतालमा सुरक्षा गार्डमा कार्यरत थिए। मृतकका छोराले बताए अनुसार ५ दिनअघि उनी बिदामा गाउँको घर ललिया आएका थिए।

  सामान्य ‘झाडापखाला लागेको थियो। श्वास फेर्न समस्या भए पछि मोटरसाइकलमा राखेर उपचारका लागि जनकपुर आउने क्रममा रेल्वे स्टेसन नजिक पुग्दा नै बाबाको मृत्यु भयो। मृत्युपछि प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशालाका प्राविधिकले स्वाब संकलन गरेर दाहसंस्कारका लागि घर पठाएका थिए।

  ‘भोलि रिजल्ट आउँछ, अब तपाईं आफ्नो बुवाको दाहसंस्कार गर्न सक्नुहुन्छ भनेर प्राविधिकले भन्नुभयो,’ मृतकका छोराले भने, ‘त्यसपछि हिजो आइतवार नै जनकपुरको स्वर्गद्वारीमा लगेर दाहसंस्कार गरेका थियौं। दाहसंस्कार गर्न जादा ८ जना मात्रै मलामी गएका भए पनि शवलाई छुनेदेखि अन्य काम ३ जनाले मात्र गरेका थिए।

  बाँकी शव भन्दा टाढा नै रहेका थिए। मृतकका छोराका अनुसार बुवाको दाहसंस्कारपछि हामी आफ्नो घर परिवारका सबै सदस्यहरू आफ्नो घरमा छुट्टै क्वारेन्टीनमा बसेका छौं,’ उनले भने, ‘जतिसक्दो हामीहरूको पनि स्वाब परीक्षण गराइयोस्।’ मृतकमा पहिलेदेखि कुनै पनि स्वास्थ्य समस्या नभएको उनको छोराले जानकारी दिएका छन्।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भरतपुर अस्पताल वार्डभित्रै पानी पसेपछि

  चितवन – भल पसेर चितवनको भरतपुर अस्पताल जलमग्न भएको छ ।अस्पतालको आकस्मिक कक्ष र अन्य...

  सिन्धुलीमाडीका निजी विद्यालयहरूले लकडाउन अवधिको शुल्क मिनाहा गर्न थाले

  सिन्धुली — सदरमुकाम सिन्धुलीमाडीका निजी विद्यालयहरूले विद्यार्थीलाई लकडाउन अवधिको शुल्क मिनाहा गर्न थालेका छन् । उनीहरूले...

  मन्त्री बर्षमान पुनले नेपाल विधुत प्राधिकरणका निमित्त कार्यकारी निर्देशकलाई अधिकार प्रयोग गर्न निर्देशन

  काठमाण्डौ – ऊर्जा, जलश्रोत तथा सिंचाईमन्त्री वर्षमान पुनले पछिल्लो केही दिनयता विद्युत् वितरण प्रणालीमा उत्पन्न...

  बासु रोटरी भोकेशनल सुशासन अवार्डद्वारा शिवाकोटीसहित १४ जना पुरस्कृत

  काठमाडौं – रोटरी इन्टरनेशनल डिष्ट्रिक्ट ३२९२ नेपालले बासु रोटरी भोकेशनल सुशासन अवार्ड रोटरी वर्ष २०१९–२०...

  तपाईंको आज: असोज ९ गते शुक्रवारको राशिफल

  वि.सं.२०७७ साल असोज ९ गते शुक्रवार || सन् २०२० सेप्टेम्बर २५ तारीख || नेपाल संवत...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।