News Portal

 • कसरी उपयुक्त मेकअप गरेर सुन्दरतालाई बढाउने ?

  हिमाली संचार संवाददाता२०७७ वैशाख २३, सोमबार
  ६०० पटक
  २०७७ वैशाख २३, सोमबार

  मेकअप यसरी गर्नुपर्छ जसले सुन्दरतालाई बढाउने काम गरोस्। मेकअप पनि यस्तो गर्नुपर्छ, जसले अनुहारको छालालाई नकारात्मक प्रभाव नगरोस्। मेकअप भद्दा किसिमको हुनु हुँदैन। मेकअप त नेचुरल हुनुपर्छ। मेकअप गर्दा आफ्नो उमेर छालाको प्रकार एवं पहिरनलाई ध्यानमा राख्नुपर्छ।

  मेकअप गर्नुभन्दा पहिले आफ्नो अनुहार सफा गर्नुपर्छ। अनुहार सफा गर्दा आफ्नो छालाको प्रकार अनुसारको फेसवास प्रयोग गर्नुपर्छ। त्यसपछि अनुहारमा टोनर लगाउनु पर्छ। टोनरले मेकअपलाई धेरै बेर टिकाउनुका साथै छालालाई कसिलो बनाउने गर्छ।

  आफ्नो छालाको प्रकार र उमेर अनुसार सन ब्लकयुक्त मोस्चराइजर लगाउनु पर्छ। बेलुका पनि अनुहार सफा गरेर टोनर र नाइट क्रिम लगाउनु पर्छ। जसले गर्दा छाला स्वस्थ, सफा र चम्किलो बन्छ। कलर कस्मेटिक अनुहारको छालालाई सुरक्षित राख्न स्किन केयरको प्रयोगपछि मेकअप प्राइमर लगाउनुपर्छ।

  अनुहारमा भएका दाग लुकाउन कन्सिलर प्रयोग गर्न सकिन्छ। आँखा वरिपरि कालो दाग छ भने आई कन्सिलर लगाएर फाउन्डेसनले छोप्नु पर्छ। मेकअपलाई लामो समय टिकाउनु छ भने वाटरप्रुफ फाउन्डेसन लगाएर ट्रान्सल्यूसेन्ट पाउडरले त्यसलाई सेट गर्न सकिन्छ।

  मेकअप गर्दा वेस राम्रोसँग बनाउनुपर्छ। वेस बनाइसकेपछि आँखाको मेकअप गर्नुपर्छ। आँखाको मेकअपमा विशेष गरेर आइस्याडो आफ्नो पहिरनसँग मिल्ने रंगको हुनुपर्छ। आँखाको सेप अनुसार आइलाइनर लगाउनुपर्छ। सानो र चिम्रो आँखामा मोटो लाइनर लगाउने।

  यदि आई मेकअप धेरै समय टिकाउनु छ भने वाटरप्रुफ लाइनर र मस्करा प्रयोग गनुपर्र्छ। लिपिस्टिक लगाउनुभन्दा पहिले लिप लाइनरले ओठलाई सेप दिनुपर्छ। लिपिस्टिकको कलर भन्दा एक सेड लाइट कलरको लिप लाइनर प्रयोग गर्नुपर्छ।

  ओठ मोटो छ भने भित्रबाट र पातलो छ भने बाहिरबाट लिप लाइनर लगाएर ओठको सेप बनाउनु पर्छ। लिपिस्टिक धेरै बेर टिकाउन ओठमा हल्का फाउन्डेसन लगाएर लिपिस्टिक दल्नुका साथै लिप लाइनर पनि धेरै बेर टिक्ने किसिमले लगाउनुपर्छ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  हेर्नुहोस आज साउन २२ गते बिहीबारको राशिफल

  वि.सं.२०७७ साल साउन २२ गते बिहीबार | २०२० अगस्ट ६ तारीख |नेपाल संवत ११४० मेष...

  कर्णाली प्रदेशको नेपाल टेलिकमको कार्यालय प्रदेश ५ बाट संञ्चालित

  २०७७ साउन २१, बुधबार सुर्खेत – नेपाल टेलिकमको प्रादेशिक निर्देशनालय कर्णाली प्रदेशको कार्यालय लामो समय...

  एनआरएनए मकाउले पठाएको स्वास्थ्य सामाग्री ट्राफिक प्रहरी बग्गी खानालाई सहयोग

  मकाउ । गैरआवसीय नेपाली संघ मकाउले संकलन गरी पठाएको स्वास्थ्य सामाग्री सर्जि माक्स काठमाण्डौ प्रहरी...

  सुनसरीमा लकडाउन, जिल्लाका विभिन्न स्थानमा निषेधित क्षेत्र घोषणा

  दिलीप राई, धरान । सुनसरीमा कोरोना न्यूनीकरण गर्नका लागि समुदाय स्तरमा कोरोना संक्रमण फैलिएपछि जिल्ला...

  नेपाल ट्रेड युनियन महासंघको मजदुर युवा कमिटी सुदुरपश्चिम प्रदेशको भेला अत्तरियामा सम्पन्न

  २०७७ साउन २१, बुधबार प्रकाश योगी/कैलाली – अखिल नेपाल ट्रेड युनियन महासंघ मजदुर युवा कमिटी...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।