News Portal

 • राजसंस्थाभन्दा ठूलो पितृसंस्था रहेछ- डा.शिवमाया तुम्बाहाम्फे

  हिमाली संचार संवाददाता
  १०४ पटक

  काठमाण्डौ । संसद बैठकमा उपसभामुख पदबाट राजीनामा दिएकी शिवमाया तुम्बाहाम्फेले देशमा राजसंस्थाभन्दा ठूलो पितृसंस्था रहेको बताएकी छिन्। संसद भवन नयाँ बानेश्वरमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै डा.तुम्बाहाम्फेले आफू सभामुख नभए पनि संस्थालाई संविधानअनुसार सफल बनाएर छाडेको दाबी गर्दै राजिनामा दिएको उल्लेख गर्दै सो कुरा बताएकी हुन।

  डा.तुम्बाहाम्फे ‘मैले बाजी मारें, म सभामुख हुन्छु/हुन्न दोस्रो पाटो थियो। तर मैले यो संस्थालाई सफल बनाएँ,’ उनले पत्रकार सम्मेलनमा ‘देशमा पितृसंस्था रहेको बताएकी हुन्। मुलुकमा परिवर्तन गर्न अझै धेरै मेहनत गर्नु पर्ने रहेछ। हामी सबै मिलेर राजसंस्था त फालियो। राजसंस्थाभन्दा पितृसंस्था ठूलो रहेछ। उनी थप्छिन कुनै ब्याक्ति र पार्टी भन्दा संविधान ठुलो हो। संविधानले निर्देशन नगरेको भए यो अवस्था हुने थिएन। संस्थाले दिएर के हुन्थ्यो? व्यक्ति र संस्थाभन्दा ठूलो संविधान हो।

  डा.तुम्बाहाम्फेले आजदेखि काम गर्ने बाटो परिवर्तन गरेको बताइन्। ‘आजदेखि काम गर्ने ट्याक परिवर्तन गर्दैछु,’ उनले भनिन्। तर त्यो बाटो के हो भन्नेबारे उनले पत्रकारहरूलाई आफैं खोज्न आग्रह गर्दै आफूले बोलेको कुरा पुर्‍याएर राजीनामा दिएको स्पष्ट पारिन्। ‘मैले जे बोलें त्यो पुर्‍याएँ। नेताले भनेको आधारमा होइन,’ उनले भनिन्, ‘कहिले राजीनामा दिनुहुन्छ भन्ने प्रश्न थियो। सत्तापक्षले उम्मेदवार तय गरेर सन्देश आएपछि मार्गप्रशस्त गरेकी हु। त्यो कुरा आज पूरा गरे उनले पत्रकारहरूले लेखेका समाचारबारे ‘सकरात्मकभन्दा नकरात्मक समाचारले आफुलाई उर्जा थपेको समेत बताए। 

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार प्रा. लि.
   थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
       www.himalisanchar.com

  झ्याउरे गीत 'मेरो माया कता छ कुन्नी'https://youtu.be/JuGfgdXSpRg

  Gepostet von कमल सिम्ताली am Montag, 26. August 2019

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  हेर्नुहोस तपाईंको आज सोमबारको राशिफल

  वि.सं.२०७६ साल चैत १७ गते | सन् २०२० मार्च ३० तारीख सोमबार मेष – चु,...

  लकडाउनमा बिपन्न गाउँलेलाई खाद्यान्न वितरण

  कोरोनाको त्रासले लकडाउनमा परी नेपाली जनजीवन आफ्नै घरभित्र बस्दा बिपन्न परिवारमा आउन सक्ने खाद्यान्न संकटलाई...

  अब बिना अकाउन्ट फेसबुकमा लाइभ भिडियो हेर्न पाइने

  कोरोना भाइरस महामारीसँगै पछिल्लो समयमा फेसबुकमा भिडियो लाइभ गर्नेहरूको संख्या तीव्र रूपमा बढेको छ। फेसबुकमा...

  लकडाउन थप ८ दिन निरन्तरता दिने सरकारको निर्णय

  काठमाण्डौ। आइताबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले ८ दिन लकडाउन थप गर्ने निर्णय गरेको छ। यस अधि...

  पोखरामा लकडाउन उलंधन गर्नेलाई प्रहरीले रंगशालामा थुन्यो

  १६ चैत्र २०७६ पोखरा। सरकारले एक साताका लागि धोषणा गरेको लकडाउन उलंघन गरी बाटो हिड्ने...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।