News Portal

 • टोपी दिवसको महत्व !

  हिमाली संचार संवाददाता
  ३१८ पटक

  काठमाण्डौ १६, २०७६ पौष : जागरुक युवा अभियान नेपालले अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली टोपी दिवस विगत ७ वर्षदेखि अंग्रेजी नयाँ वर्ष संगै अर्थात् जनवरी १ तारिखका दिन अन्तराष्ट्रीय नेपाली टोपी दिवस “हाम्रो गौरव, हाम्रो पहिचान” भन्ने नारासहित नेपाली टोपी दिवस मनाउन सुरु गरेको हो। 

  राष्ट्रिय पहिचानको रुपमा रहेको नेपाली टोपीको संरक्षण र जगेर्ना गर्ने उदेश्यसहित अग्रेजी नयाँ बर्षको दिन टोपी दिवस मनाउने गरिएको छ। टोपी दिवसको अवसरमा जागरुक युवा अभियान नेपाल साथै अन्य संधसंस्थाहरुले पनि विभिन्न कार्यक्रम आयोजना गरेर टोपी दिवस मनाउदै आएका छन्।

  राजधानी लगायतका स्थानमा बृहत कार्यक्रम हुदै आएको छ। पछिल्लो समय युवा पुस्तामा राष्ट्रिय पोशाकको महत्व जानकारी गराउँदै त्यसको प्रयोग र सम्बर्धन गर्न दिवस सुरुवात गरिएको हो। टोपी दिवसलाई विभिन्न संघसंस्थाहरुले भव्यताका साथ मनाईरहँदा यसले औपचारिक मान्यता भने पाउन सकेको छैन्।

  आयोजक जागरुक युवा अभियान नेपालले काठमाडौँको माइतीघर मण्डलामा भेला भई आज ७ औ प्रभातफेरी कार्यक्रम गर्दैछ। कार्यक्रममा सबै उमेर समूहका कलाकार, विद्यार्थी, पत्रकार तथा विभिन्न पेसाकर्मीहरूको उल्लेख्य सहभागिता रहने आयोजकले जनाएको छ।

  अंग्रेजी नयाँ वर्ष मनाउनु नराम्रो कुरा होइन तर यसलाई नेपालीपन झल्किने गरी मनाउन सके यसको थप महत्व झल्किन्छ भन्ने उद्देश्यले यसै दिन नेपाली टोपी दिवस मनाउन सुरुवात गरिएको जागरुक युवा अभियान नेपालका संयोजक घनश्याम श्रेष्ठले जानकारी दिएका हुन्।

  नेपाल सरकारले घोषणा गरेको नेपाल भ्रमण वर्ष अभियानलाई समेत सहयोग पुग्ने गरी नेपाली टोपी दिवस मनाउने तयारी गरेको पनि उनले बताए। यस वर्षको नारा “भ्रमण वर्षको वहार, नेपाली टोपी उपहार” रहेको छ।

  गत वर्ष यस संस्थाले सबैभन्दा ठूलो आकारको नेपाली टोपी प्रर्दशन गरेको थियो। यो वर्ष पनि कार्यक्रमको सम्पूर्ण तयारी सकिएको जानकारी दिएका छन्। कार्यक्रमलाई सफल बनाउन आयोजकले सर्वसाधारण समक्ष हार्दिक अपील समेत गरेको छ। 

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Himalisanchar.com
  Private group · 22,670 members
   

  Join Group

   

  यो Himalisanchar.com सबैको साझा Group हो। यसमा हजुरहरुले ताजा रोचक, ज्ञानवर्दक, नेपाली समाचार पढ्न सक्नुहुनेछ। आफ्ना साथीहरुलाई add गर्न नभुल्नुहोला।

  सेयर गर्नुहोस् जेठ १२ गते सोमबारको राशिफल

  आज वि.सं.२०७७ साल जेठ १२ गते सोमबार || सन् २०२० मे २५ तारीख || नेपाल...

  अंग्रेजले नेपाललाई छलकपट गरेर हराएको स्वीकारोक्ति

  काठमाडौं – भनिन्छ, इतिहासको सच्चाइलाई कसैले चाहेर पनि मेटाउन सक्दैन। अहिले नेपालको कालीनदीको मुहान रहेको...

  अन्तर्जातीय बिहेको किचलोमा दुई जनाको मृत्यु

  रुकुम – कथित तल्लो जातका युवा माथिल्लो जातकी युवती लिन आएको भनेर स्थानीयले लखेट्दा रुकुम चौरहजारीमा...

  भूमि फिर्ता ल्याउन उच्चस्तरीय पहल गरौं : कांग्रेस

  काठमाडौं – प्रमुख विपक्षी नेपाली कांग्रेसले महाकाली पूर्वको भूभाग नेपाली भूमि भएको बताएको छ र भूमि...

  कांग्रेसको सुझावः विलासिता बस्तुको आयातमा रोक, विपन्न परिवारलाई तीन महिनासम्म ५ हजारका दरले नगद

  काठमाडौं – लगानी, पूर्वाधार र रोजगारः दृष्टिकोण एवं दिगो परियोजना केन्द्रित विशेष समितिले नेपाली काँग्रेसलाई...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।