News Portal

 • टोपी दिवसको महत्व !

  हिमाली संचार संवाददाता
  १७९ पटक

  काठमाण्डौ १६, २०७६ पौष : जागरुक युवा अभियान नेपालले अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली टोपी दिवस विगत ७ वर्षदेखि अंग्रेजी नयाँ वर्ष संगै अर्थात् जनवरी १ तारिखका दिन अन्तराष्ट्रीय नेपाली टोपी दिवस “हाम्रो गौरव, हाम्रो पहिचान” भन्ने नारासहित नेपाली टोपी दिवस मनाउन सुरु गरेको हो। 

  राष्ट्रिय पहिचानको रुपमा रहेको नेपाली टोपीको संरक्षण र जगेर्ना गर्ने उदेश्यसहित अग्रेजी नयाँ बर्षको दिन टोपी दिवस मनाउने गरिएको छ। टोपी दिवसको अवसरमा जागरुक युवा अभियान नेपाल साथै अन्य संधसंस्थाहरुले पनि विभिन्न कार्यक्रम आयोजना गरेर टोपी दिवस मनाउदै आएका छन्।

  राजधानी लगायतका स्थानमा बृहत कार्यक्रम हुदै आएको छ। पछिल्लो समय युवा पुस्तामा राष्ट्रिय पोशाकको महत्व जानकारी गराउँदै त्यसको प्रयोग र सम्बर्धन गर्न दिवस सुरुवात गरिएको हो। टोपी दिवसलाई विभिन्न संघसंस्थाहरुले भव्यताका साथ मनाईरहँदा यसले औपचारिक मान्यता भने पाउन सकेको छैन्।

  आयोजक जागरुक युवा अभियान नेपालले काठमाडौँको माइतीघर मण्डलामा भेला भई आज ७ औ प्रभातफेरी कार्यक्रम गर्दैछ। कार्यक्रममा सबै उमेर समूहका कलाकार, विद्यार्थी, पत्रकार तथा विभिन्न पेसाकर्मीहरूको उल्लेख्य सहभागिता रहने आयोजकले जनाएको छ।

  अंग्रेजी नयाँ वर्ष मनाउनु नराम्रो कुरा होइन तर यसलाई नेपालीपन झल्किने गरी मनाउन सके यसको थप महत्व झल्किन्छ भन्ने उद्देश्यले यसै दिन नेपाली टोपी दिवस मनाउन सुरुवात गरिएको जागरुक युवा अभियान नेपालका संयोजक घनश्याम श्रेष्ठले जानकारी दिएका हुन्।

  नेपाल सरकारले घोषणा गरेको नेपाल भ्रमण वर्ष अभियानलाई समेत सहयोग पुग्ने गरी नेपाली टोपी दिवस मनाउने तयारी गरेको पनि उनले बताए। यस वर्षको नारा “भ्रमण वर्षको वहार, नेपाली टोपी उपहार” रहेको छ।

  गत वर्ष यस संस्थाले सबैभन्दा ठूलो आकारको नेपाली टोपी प्रर्दशन गरेको थियो। यो वर्ष पनि कार्यक्रमको सम्पूर्ण तयारी सकिएको जानकारी दिएका छन्। कार्यक्रमलाई सफल बनाउन आयोजकले सर्वसाधारण समक्ष हार्दिक अपील समेत गरेको छ। 

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
       थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.HimaliSanchar.com

  हिमाली संचार डटकमको युटुब सामाग्री हेर्नुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  कालिकोटबाट महिलालाई सेनाको हेलिकोप्टरबाट उद्धार

  खगेन्द्र बुढा कालिकोट १० माघ, २०७६ : जिल्लाको नरहरिनाथ गाउँपालिकाको वडा नं. ७ निवासी भरत...

  सुखमय यौन जीवनका लागि कुन समय उपयुक्त ?

  दम्पतीबीच हुने यौन क्रियाले उनीहरुको भावनात्मक सम्बन्ध कसिलो मात्र बनाउँदैन, शारीरिक स्वास्थ्यमा समेत फाइदा गर्छ।...

  नेपाल एअरलाइन्सका २५ पाइलटहरुद्वारा सामूहिक राजीनामा

  काठमाण्डाै : नेपाल एअरलाइन्सका विदेशी र नेपाली पाइलटबीच सेवा सुविधामा चरम विभेद गरिएको भन्दै उनीहरुले तीन...

  एआईजी सिहंलाई दर्ज्यानी चिह्न प्रदान

  काठमाडौं १०, २०७६ माघ : प्रहरी महानिरीक्षक (आइजीपी) सर्वेन्द्र खनालले प्राविधिक प्रहरी नायब महानिरीक्षकबाट प्राविधिक प्रहरी...

  हेर्नुहोस तपाईंको आजको राशिफल

  वि.सं. २०७६ साल माघ १० गते शुक्रबार | सन् २०२० जनवरी २४ तारीख | नेपाल...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा पनि जोडिनुहोस।