News Portal

 • भक्तपुर निर्वाचनको गोप्य मत सर्वेक्षण यस्तो देखियो !

  हिमाली संचार संवाददाता
  १७३ पटक

  काठमाडौं : नेकपा भक्तपुरको एउटा टिमले भक्तपुर क्षेत्र नं १, प्रदेश (क) को चुनावी मत परिणामलाई ध्यान दिँदै गाेप्य रूपमा गरिएकाे मत सर्वेक्षण बाहिर आएको छ।

  बिगत २०७० साल तथा २०७४ को चुनावमा समेत उम्मेदवारीको अवसर पाएको नेकपाका उम्मेदवार डिपि ढकालको बारेमा गरेको आन्तरिक तथा बाह्य सर्बेक्षणका आधारमा यसपटक पनि हारको परिणाम भोग्नु पर्ने निश्कर्ष निकालेको छ।

  पार्टीको आन्तरिक पंक्तिका प्राय सबै नेताकार्यकर्ताहरुको बिरोध हुँदाहुदै पनि नेतृत्वको चाकडि र चाप्लुसिको आधारमा उम्मेदवार बन्न सफल डिपि ढकाल बिगत २०७० सालको प्रतिनिधि सभाको निर्वाचनमा तत्कालिन माओवादी पार्टीको तर्फबाट भक्तपुर २ नं निर्वाचन क्षेत्रबाट पहिलोपटक उम्मेदवारीको अवसर पाएका थिए। उक्त निर्वाचनमा उनकाे जमानत समेत जफत भएको थियो।

  दोस्रो पटक नेकपा एमालेसंगको तालमेलका आधारमा भक्तपुर क्षेत्र नं १, प्रदेश (क) बाट दोस्रोपटक पुन: उम्मेदवारीको अवसर पाएपनि समग्र परिस्थितिको ख्याल गरि तात्कालिन एमालेले क्षेत्रका स्थानीय समाजसेवी तथा सालिन ब्यक्तित्व हरिशरण लामिछानेलाई उम्मेदवारी दियो।

  पछि पार्टी नेतृत्वले उदयपुर जिल्ला र भक्तपुरको उम्मेदवारीको हेराफेरिमा, उदयपुरमा तात्कालिन माओवादीको उम्मेदवार र भक्तपुर निर्वाचन क्षेत्र नं १, प्रदेश (क) मा तात्कालिन एमालेका उम्मेदवार हरिशरण लामिछानेलाई संयुक्त रुपमा आधिकारिक उम्मेदवारको रुपमा निर्णय गरियो।

  यो निर्णय प्रती असहमति जनाउँदै डिपि ढकाल लगायतको तात्कालिन माओबादिको एउटा समुहले सयुक्त उम्मेदवार हरिशरण लामिछानेलाई हराउन अभियान नै चलाएको थियो। यस क्रममा आफ्ना समर्थकहरुबाट आफैलाई भोट राख्न लगाउने र बाहिर जसरी भएपनि हरिशरण लामिछानेलाई हराउन आफ्नै पंक्तिलाइ नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवारका पक्षमा प्रचार गर्न निर्देशन दिँदै गोप्य रुपमा घरदैलो अभियान नै चलाएको थियो।

  त्यहि क्रममा नगरकोटका केही साथिहरुलाइ काँग्रेस पार्टीमा प्रवेश गराएको कुरा पनि श्रोतले जनाएको छ। उक्त चुनावमा डिपि ढकाल आफैले पनि ७८४ मत ल्याएका थिए। स्मरण रहोस् स्थानीय निर्वाचनमा तात्कालिन माओवादीका तर्फबाट मेयरका उम्मेदवार शिब अधिकारीले पनि ७०६ मत पाएका थिए।

  उक्त समयमा हरिशरण लामिछानेलाई समर्थन गर्ने शर्तमा तात्कालिन एमाले नेतृत्वसंग १२ लाख रुपैयाँ लिएको कुरा पनि पुर्व एमाले समुहमा चर्चाको विषय बनेको छ तर सहमति र आर्थिक लेनदेन पश्चात् पनि उहाँ प्रदेशको निर्वाचन प्रचार अभियानमा कतै हरिशरण लामिछानेको पक्षमा बोल्नु भएन।

  बिगतका यिनै गलत खालका क्रियाकलापका कारण आन्तरिक रुपमा नेकपा भित्र डिपि ढकाल प्रती अत्यन्त नकारात्मक भावना पैदा भईरहेको र नेतृत्वले सम्झाइ बुझाइ गर्दा पनि आफ्नै कार्यकर्ता र समर्थकहरुबाट अत्यन्त कम मत खस्ने कुराको रिपोर्ट सर्भेक्षण टोलिले नेतृत्व समक्ष बुझाएको छ।

  अलि अलि बाहिरी माहोल जस्तो देखिएपनि आन्तरिक तयारी घनिभुत नहुनु, मिडियालाई अत्याधिक पैसा खर्च गरि मिडिया प्रचारमा मात्र सिमित हुनु, उम्मेदवारले बिगतमा गरिएको कमजोरिको बारेमा आन्तरिक पंक्तिमा प्रष्ट पार्न नसक्नाले असंतुस्टिहरु बढ्दै गएको कुरा पनि रिपोर्टमा उल्लेख गरिएको जानकारी श्रोतले दिएको छ।

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
       थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.HimaliSanchar.com

  हिमाली संचार डटकमको युटुब सामाग्री हेर्नुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  हिउँमा हराइरहेका ४जना कोरियन पदयात्री र ३ जना नेपाली गाइडहरु अझै भेटिएन

  अन्नपूर्ण आधारशिविरको पदमार्गमा हराइरहेका ४ जना कोरियन पदयात्री र ३ जना नेपाली गाइडहरुको खोजीमा नेपाली...

  बिराटनगरमा स्कुल बस दुर्घटना, सह-चालककाे मृत्यु

  रबिन्द्र बराल मोरङ ०९, २०७६ माघ : बिराटनगरमा रहेको लर्डबुद्ध स्कुलकाे बस दुर्घटना हुदा सह-चालककाे...

  तपाईंको आजको राशिफल हेर्नुहोस

  वि.सं. २०७६ साल माघ ९ गते बिहीबार | सन् २०२० जनवरी २३ तारीख | नेपाल...

  सभामुख नहुदै अग्नि सापकोटामाथि आइलाग्यो आपत, माइतीघरमा प्रर्दशन

  काठमाडौं ०८, २०७६ माघ :  प्रतिनिधिसभाको सभामुखका उम्मेदवार अग्निप्रसाद सापकोटाविरूद्ध माइतीघर मण्डलमा प्रदर्शन गरिएको छ।...

  प्रवासबाटै राजु गोलेले ल्याए तामाङ भाषाको मार्मिक गीत ‘ह्युल्सा दा ख्लासी’ [भिडियो सहित]

  कुवेत २२, २०२० जनवरी : कुवेतलाई कर्मथलो बनाइरहेका राजु गोलेले ‘ह्युल्सा दा ख्लासी’ बोलको तामाङ...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा पनि जोडिनुहोस।