News Portal

 • एनआरएन विश्व सम्मेलनः कुमार पन्त र कुल आचार्यको भिडन्त

  हिमाली संचार संवाददाता
  ७२ पटक

  काठमाडौं–गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए)को नेतृत्वका लागि वर्तमान उपाध्यक्ष कुमार पन्त (जर्मनी) र कुल आचार्य (बेलायत) बीच प्रतिस्पर्धा हुने भएको छ ।

  दुबै अध्यक्षका उम्मेदवारले प्यानलसहित चुनाव लड्न लागेका हुन् । एनआरएन विधानमा जातीय तथा राजनीतिक आस्थाको आधारमा चुनाव लड्न नपाइने स्पष्ट व्यवस्था भएपनि सो विपरित दुबै अध्यक्षका उम्मेदवारले प्यानलसहित चुनाव लड्न लागेका हुन् । पन्त नेकपा निकट र आचार्य काँग्रेस निकट मानिन्छन् । यद्यपि दुबै समूहका प्यानलबाट फरक पार्टी निकटका समेत उम्मेदवार बनेका छन् ।

  यसैक्रममा अध्यक्षका प्रत्यासी आचार्यले सोमबार प्यानलसहित अध्यक्षमा उम्मेदवारी घोषणा गरेका छन् ।

  सोमबार दिउँसो आचार्यले काठमाडौंमा पत्रकार सम्मेलन गरी प्यानलसहित उम्मेद्वारी घोषणा गरेका हुन् । उनको प्यानलबाट उपाध्यक्षहरुमा केशव पौडेल (अमेरिका) नरेन्द्र भाट (कतार), मन केसी (अष्ट्रेलिया) र रविना थापा (अमेरिका) रहेका छन् ।

  यस्तै महासचिवमा जानकी गुरुङ र कोषाध्यक्षमा सोम सापकोटाको उम्मेदवारी परेको छ । उपाध्यक्षका उम्मेदवार पौडेल महासचिवका दावेदार थिए । तर, सहमतिपछि गुरुङलाई महासचिवमा समर्थन गरेर आफू उपाध्यक्ष उठेको उनले जानकारी दिए ।

  तपाइँको प्यानलले जित्ने आधार के हो भन्ने सञ्चारकर्मीको प्रश्नमा आचार्यले एनआरएनएमा आफ्नो १२ वर्षको अनुभव र संस्थामा पुर्याएको योगदान आफ्नो आधार भएको बताए । उनले अहिलेसम्म आफूले एनआरएनको कुनैपनि चुनाव नहारेको भन्दै यो पटक पनि जित सुनिश्चित रहेको दाबी थरे ।  सो क्रममा उनले आफ्नो १० वटा प्रतिबद्धता सार्वजनिक गरेका थिए ।

  यस्तै कुमार पन्त प्यानलबाट उपाध्यक्षमा डा बद्री केसी, सोनाम लामा, धर्मराज अधिकारी, हिम्मत थापा, र सपिलाराज भण्डारी (रसिया) उपाध्यक्षको उम्मेदवार हुने भएका छन् । यस्तै महासचिवमा डा हेमराज शर्माको उम्मेदवारी पर्ने निश्चित भएको छ ।

  यस्तै सचिवमा सचिव गौरी जोशीको नाम फाइनल हुँदा आरके शर्मा र शिव बरुवालबाट एक जनाको टुंगो लाग्नेछ । यस्तै कोषाध्यक्षमा महेश श्रेष्ठ र सहकोषाध्यक्षमा लोकप्रसाद दाहाल, युरोप उपसंयोजक कृष्ण प्रसाद तिमल्सिना उम्मेदवार हुने भएका छन् । पन्त समूहलाई पूर्वअध्यक्षहरुको बलियो समर्थन रहेको बताइन्छ ।

  एनआरएन विश्व सम्मेलन मंगलबारदेखि राजधानीको होटल हायातमा सुरु हुँदैछ । विश्वभर छरिएर रहेका ८० लाख नेपालीको साझा संस्था भएकाले एनआरएन विश्व सम्मेलनलाई महत्वका साथ हेरिएको छ ।

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
       थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.HimaliSanchar.com

  हिमाली संचार डटकमको युटुब सामाग्री हेर्नुहोस।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  प्रेम कटवालको शब्दमा राजु थापाको “मेरी आमा” सार्वजनिक [भिडियो सहित]

  कुवेत १३, २०१९ नोभेम्बर : “शिरमा सगरमाथा छातीमा देश बोक्नु पर्छ, दिल चोरेर, दुई किनारझैं...

  तपाईंको आजको राशीफल ! शेयर गरौं

  वि.सं. २०७६ साल कार्तिक २७ गते बुधबार | सन् २०१९ नोभेम्बर १३ तारीख | नेपाल...

  विदेशबाट आयात हुने सुनचाँदीको भन्सार महसुल दोस्रोपटक बढ्यो

  काठमाडौं २७, २०७६ कार्तिक : विदेशबाट सुन र चाँदी आयात गर्दा लाग्ने भन्सार महसुल बढेको...

  राष्ट्रिय पन्चे बाजा समुह कुवेतले १५ नोभेम्बरमा प्रथम अधिवेशन गर्दै

  कुवेत १२, २०१९ नोभेम्बर : राष्ट्रिय पन्चे बाजा समुह नेपाल कुवेतले यहि नोभेम्बर १५ तारीख...

  छिन्चु जाजरकोट सडकमा मालबाहक ट्रक दुर्घटना

  इन्द्र बुढाथोकी सल्यान २६, २०७६ कार्तिक : छिन्चु जाजरकोट सडक खण्डमा अन्तर्गत बनगाड कुपिण्डे नगरपालिका...