News Portal

 • नेपालमा उत्पादित बस्तुको बर्मामा प्रदर्शनी

  हिमाली संचार संवाददाता
  ९८ पटक

  काठमाडाैं, १७ भदाै : सार्क चेम्बर महिला उद्यमी परिषद्, नेपाल(एससिडब्लुइसी)सँग आबद्ध एक टोली नेपाली उत्पादनहरूको प्रवर्द्धन गर्ने उद्देश्यसहित बर्माको याङ्गनतर्फ प्रस्थान गरेको छ। बर्मास्थित नेपाली राजदूतावासको निमन्त्रणामा एस्सिडब्लुइसि नेपालकी उपाध्यक्ष सरोजनि शेरचनको नेतृत्वमा १६ जना महिला उद्यमी सम्मिलित टोली बर्माको याङ्गनको भ्रमणमा निस्किएको हो।

  टोलीले याङ्गनको पाइन ओओलीन शहरस्थित नेपाली दूतावासमा आइतबारदेखि नेपाली उत्पादनहरूको प्रदर्शन सुरु गरेको हो। आइतबारदेखि मंगलबारसम्म चल्ने प्रदर्शनीमा नेपालका विभिन्न उत्पादनहरूको प्रवर्द्धनात्मक प्रदर्शनी हुनेछ।

  प्रदर्शनीमा नेपाली हस्तकलाका सामाग्री, नेपाली महिलाहरूले प्रयोग गर्ने पोते, क्लिप, चुरा, कुशन कभर, दौरा सुरुवाल, साडी, चोली, मखमली चप्पल, विभिन्न प्रकारका हातले निर्माण गरेको हाते झोलाहरू, गाग्री, खड्कुलोजस्ता सामाग्रीहरू राखिएको छ।

  यसप्रति त्यहाँका स्थानीयहरूको आकर्षण बढ्दो रहेको आयोजकले जनाएको छ। त्यसैगरी टोलीले बर्माका विभिन्न सहरहरूमा नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० को प्रचारप्रसार गरी यस मुलुकबाट नेपालमा पर्यटक भित्र्‍याउने योजना समेत बनाएको छ।

  सार्क चेम्बर महिला उद्यमी परिषद् (एस्सिडब्लुइसी) नेपाल सार्क चेम्बर अफ् कमर्स एण्ड् इन्डस्ट्री मातहतको एक अङ्ग पनि हो जसको मुख्य उद्देश्य सार्क मुलुकहरूको महिला उद्यमीहरूलाई प्रोत्साहन तथा प्रवर्द्धन गर्ने रहेको छ। बिगत १० वर्षदेखि यो संस्थाले महिला उद्यमीहरूको हितका लागि विभिन्न कदमहरू चाल्दै आएको छ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  चितवन मेडिकल कलेज र आन्दोलनरत विद्यार्थीबीच यस्तो भयो सहमति

  काठमाडौं – चितवन मेडिकल कलेज र आन्दोलनरत विद्यार्थीबीच सहमति भएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा  शनिबार...

  दशैँका लागि बस अग्रिम टिकट बुकिङ खुला

  काठमाडौं – भोलि अाइतबार बाट बसको टिकट बुकिङ खुला हुने भएको छ । यातायात व्यवस्था...

  सुदुरपश्चिमेली नेपाली समाज कुबेतकाे अध्यक्षमा निरुमाया खड्का

  २१ सेप्टेम्बर ३०१९ कुवेत : सुदुरपश्चिमेली नेपाली समाज कुबेतको वार्षिकोत्वस तथा अधिबेशन सांगितिक धमाका लागि सुदुरपश्चिमेली...

  संविधान जलाएको आरोपमा तीनजना पक्राउ

  बाँके – संविधान जलाएको आरोपमा थारू कल्याणकारी सभा बाँकेका अध्यक्षसहित तीन जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको...

  भारतकाे राजकाेटमा डेंगुका कारण नेपालीकाे मृत्यु

  दुर्गा विसि/सल्लीबजार,४ अाश्विन २०७६ : सल्यानकाे बनगाड कुपिण्डे नगरपालिका,७ सिम्तिगैरा निवासि वर्ष २१ का नाेखिराम...