News Portal

 • नेपालमा उत्पादित बस्तुको बर्मामा प्रदर्शनी

  हिमाली संचार संवाददाता
  २५४ पटक

  काठमाडाैं, १७ भदाै : सार्क चेम्बर महिला उद्यमी परिषद्, नेपाल(एससिडब्लुइसी)सँग आबद्ध एक टोली नेपाली उत्पादनहरूको प्रवर्द्धन गर्ने उद्देश्यसहित बर्माको याङ्गनतर्फ प्रस्थान गरेको छ। बर्मास्थित नेपाली राजदूतावासको निमन्त्रणामा एस्सिडब्लुइसि नेपालकी उपाध्यक्ष सरोजनि शेरचनको नेतृत्वमा १६ जना महिला उद्यमी सम्मिलित टोली बर्माको याङ्गनको भ्रमणमा निस्किएको हो।

  टोलीले याङ्गनको पाइन ओओलीन शहरस्थित नेपाली दूतावासमा आइतबारदेखि नेपाली उत्पादनहरूको प्रदर्शन सुरु गरेको हो। आइतबारदेखि मंगलबारसम्म चल्ने प्रदर्शनीमा नेपालका विभिन्न उत्पादनहरूको प्रवर्द्धनात्मक प्रदर्शनी हुनेछ।

  प्रदर्शनीमा नेपाली हस्तकलाका सामाग्री, नेपाली महिलाहरूले प्रयोग गर्ने पोते, क्लिप, चुरा, कुशन कभर, दौरा सुरुवाल, साडी, चोली, मखमली चप्पल, विभिन्न प्रकारका हातले निर्माण गरेको हाते झोलाहरू, गाग्री, खड्कुलोजस्ता सामाग्रीहरू राखिएको छ।

  यसप्रति त्यहाँका स्थानीयहरूको आकर्षण बढ्दो रहेको आयोजकले जनाएको छ। त्यसैगरी टोलीले बर्माका विभिन्न सहरहरूमा नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० को प्रचारप्रसार गरी यस मुलुकबाट नेपालमा पर्यटक भित्र्‍याउने योजना समेत बनाएको छ।

  सार्क चेम्बर महिला उद्यमी परिषद् (एस्सिडब्लुइसी) नेपाल सार्क चेम्बर अफ् कमर्स एण्ड् इन्डस्ट्री मातहतको एक अङ्ग पनि हो जसको मुख्य उद्देश्य सार्क मुलुकहरूको महिला उद्यमीहरूलाई प्रोत्साहन तथा प्रवर्द्धन गर्ने रहेको छ। बिगत १० वर्षदेखि यो संस्थाले महिला उद्यमीहरूको हितका लागि विभिन्न कदमहरू चाल्दै आएको छ।

  हिमाली संचार | हिमाली संसार प्रा. लि.
   थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
       www.himalisanchar.com

  झ्याउरे गीत 'मेरो माया कता छ कुन्नी'https://youtu.be/JuGfgdXSpRg

  Gepostet von कमल सिम्ताली am Montag, 26. August 2019

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  बृक्षाराेपण गरेर प्रदेशकाे स्थापना दिवस मनाईयाे

  रुपन्देही – लुम्बिनिमा प्रदेश स्थापना दिवस मनाउदै उन्नत जातका फलफुलकाे बृक्षाराेपण गरिएको छ । लुम्बिनी...

  शेयर गर्नुहोस तपाईंको आजको राशिफल

  वि.सं. २०७६ साल फागुन ६ गते मंगलबार | सन् २०२० फेब्रुवरी १८ तारीख |नेपाल संवत...

  अब श्रीमति साक्षी नराखी राजीनामा दिन नपाइने

  काठमाडौं ०५, २०७६ फागुन : नेपाल प्रहरीमा राजीनामा दिँदा श्रीमतीको सहभागिता अनिवार्य चाहिने नियम लागू...

  “रमपम पुर्वेली म्युजिक अवार्ड २०२०” हुने

  इटहरी / पूर्वेली मिडिया नेटवर्कको आयोजनामा “ रमपम पुर्वेली म्युजिक अवार्ड २०२०” यहि चैत्र १४...

  नि:शुल्क स्वास्थ्य शिविरका लागि बर्दिया गणेश बाबा बोडिङ्गका पुर्व विद्यार्थी

  नेपालगन्ज ०५, २०७६ फागुन : बर्दियाको राजापुरमा नि:शुल्क स्वास्थ्य शिविर हुनेभएको छ। आइतबार नेपालगन्जमा आयोजक...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।