News Portal

 • नेपालमा उत्पादित बस्तुको बर्मामा प्रदर्शनी

  हिमाली संचार संवाददाता
  २९२ पटक

  काठमाडाैं, १७ भदाै : सार्क चेम्बर महिला उद्यमी परिषद्, नेपाल(एससिडब्लुइसी)सँग आबद्ध एक टोली नेपाली उत्पादनहरूको प्रवर्द्धन गर्ने उद्देश्यसहित बर्माको याङ्गनतर्फ प्रस्थान गरेको छ। बर्मास्थित नेपाली राजदूतावासको निमन्त्रणामा एस्सिडब्लुइसि नेपालकी उपाध्यक्ष सरोजनि शेरचनको नेतृत्वमा १६ जना महिला उद्यमी सम्मिलित टोली बर्माको याङ्गनको भ्रमणमा निस्किएको हो।

  टोलीले याङ्गनको पाइन ओओलीन शहरस्थित नेपाली दूतावासमा आइतबारदेखि नेपाली उत्पादनहरूको प्रदर्शन सुरु गरेको हो। आइतबारदेखि मंगलबारसम्म चल्ने प्रदर्शनीमा नेपालका विभिन्न उत्पादनहरूको प्रवर्द्धनात्मक प्रदर्शनी हुनेछ।

  प्रदर्शनीमा नेपाली हस्तकलाका सामाग्री, नेपाली महिलाहरूले प्रयोग गर्ने पोते, क्लिप, चुरा, कुशन कभर, दौरा सुरुवाल, साडी, चोली, मखमली चप्पल, विभिन्न प्रकारका हातले निर्माण गरेको हाते झोलाहरू, गाग्री, खड्कुलोजस्ता सामाग्रीहरू राखिएको छ।

  यसप्रति त्यहाँका स्थानीयहरूको आकर्षण बढ्दो रहेको आयोजकले जनाएको छ। त्यसैगरी टोलीले बर्माका विभिन्न सहरहरूमा नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० को प्रचारप्रसार गरी यस मुलुकबाट नेपालमा पर्यटक भित्र्‍याउने योजना समेत बनाएको छ।

  सार्क चेम्बर महिला उद्यमी परिषद् (एस्सिडब्लुइसी) नेपाल सार्क चेम्बर अफ् कमर्स एण्ड् इन्डस्ट्री मातहतको एक अङ्ग पनि हो जसको मुख्य उद्देश्य सार्क मुलुकहरूको महिला उद्यमीहरूलाई प्रोत्साहन तथा प्रवर्द्धन गर्ने रहेको छ। बिगत १० वर्षदेखि यो संस्थाले महिला उद्यमीहरूको हितका लागि विभिन्न कदमहरू चाल्दै आएको छ।

  हिमाली संचार | हिमाली संसार प्रा. लि.
   थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
       www.himalisanchar.com

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  एनआरएनएले गर्‍यो मध्यपूर्व क्षेत्रीय उद्धार समिति गठन

  गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) मध्यपूर्वले प्रवासमा रहेका नेपाली श्रमिकहरुमा कोरोना भाइरसका कारण आउन सक्ने सम्भावित...

  बाँकेमा रगत अभाव कम गर्न रक्तदान कार्यक्रम

  नेपालगन्ज : कोरोना भाइरसका कारण यतिबेला देशपुरै लकडाउन छ। देशभर कोरोनाको त्राससँगै उत्पन्न परिस्थितिले बाँकेमा...

  बरिष्ट गीतकार अम्बिका गुरुङको “मारुनी” सार्बजनिक (भिडियो सहित)

  काठमाडौँ : बरिष्ट गीतकार अम्बिका गुरुङको शब्द तथा लोकप्रिय गायिका रिमा गुरुङ होडाको सुमधुर आवाजमा...

  साउदीका प्रमुख सहरमा अनिश्‍चितकालिन कर्फ्यु जारी

  साउदी अरबका प्रमुख सहर दमाम, तैफ र कतिफ प्रान्तमा अनिश्चितकालका लागि शुक्रबारबाट स्थानीय समय दिउँसो...

  चीनको सेन्झेनमा कुकुर-बिरालोको मासुमाथि प्रतिबन्ध

  बेइजिङ — अहिले विश्व नै नोवल कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को महामारीको रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।