News Portal

 • नेपाल आमा र हामी नेपाली सन्तति !

  ओम पाण्डे
  ५८ पटक

  हिमालको चिसो हावा छाडेर मरुभुमिको राप र तापमा पौँठेजोरी खेल्नु पर्ने। छहरा, पहरा र लहरालाई छाडेर कृतिम गार्डेन्को खोजी गर्दै, नदिनालाको सुन्दरतालाई छाडेर स्विमिङ पुलतिर भौंतारिदै अनि समथर तराईमा सुनका सिक्री झैँ झुल्ने धानका बालालाई चटक्क माया मारी भोलिको खोजिमा रन्थनियको मान्छे म।प्राकृतिक सम्पदाको अनि जलस्रोतको धनी देशको माया लाग्दै धनकै खोजिमा लरबरिएको मान्छे म।

  मेरो देश नेपाल ! हो यो साँच्चीकै सतिले सरापेको देश हो ! काजी भीम मल्लको घाँटी रेटाउनेहरुको देश हो, भीमसेन थापालाई आत्महत्या गराउनेहरुको देश हो, मदन भण्डारीको हत्या भएको देश हो, राजा बीरेन्द्रको बंसजको रगतमाथि होली खेल्नेहरुको देश हो, महान नेता र निमुखा गरीब जनताको रगत पिएर शासन चलाउने र जेलबाट छुटेपछि जिन्दाबादको नारा लगाइने अनि सर्बोच्चले दोषी ठहर्याएका सभासद हुनेहरुको देश, सुनकोशी सखाप हुँदा डिनरमा मस्त हुने र एउटा गुण्डा मर्दा सरकार हल्लाउने हरुको हो !

  डा.चित्रप्रसाद वाग्लेहरू उपचार खर्च नपाई मर्ने देश हो । हाछ्यँु आउँदा पनि ऊपचारमा अमेरिका, सिङापुर र थाइल्यान्ड जाने अनि मन लागेको बेला देशको ढुकुटीबाट ५० लाख झिक्नेहरुको हो, आफ्नो नागरिक बचाउन कोशिमा बाँध बाँध्ने भारतलाई बध खोलेर आफ्नै सन्तानको सुरक्षा दिन नसक्ने र एउटा असल प्रहरी अधिकृतलाई देशको शान्तिसुरक्षा गर्ने जिम्मेवारी नदिन जेपनि गर्न पछि नपर्ने हरुको देश हो, हो यो साँच्चीकै सतिले सरापेको देश हो !

  डा.गोबिन्द केसीको मुर्दाबाद हुने देश हो, धिक्कार छ नेपालमाता तिमीलाई पनि भो अब येस्ता कपुतहरु नजन्माउ आफ्नी माताको अस्मिता बेचेर मालामाल् हुने कपुतहरु पनि चाहिएन। भाइभाइमा तेरो र मेरो भैरहेको बेला प्राकृतिक प्रकोपको सास्ती खेपिरहेकि, भुकम्प, बाढी पहिरोको उत्पिडनले जकडिरहेकी आमा नेपाललाई हे भगवान अब कुनै कष्ट नदेउ।

  (साउदी अरब)

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मधेससँग ‘लभ’ परेको बताउँदै दाहालले मधेसवासीलाई आश्वासन बाँडे

  जनकपुर — नेकपाका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले समृद्धि र विकासको प्याकेजसहित प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीसँगै आफू...

  चौरीको पालनबाट मासिक ८० हजारदेखि एक लाखसम्म कमाइ

  सोमदाङ धादिङ – धादिङको माथिल्लो भेग, खुल्ला फाँट, भीरपाखा। रुविभ्याली गाउँपालिका वडा नं १ तिप्लिङस्थित...

  नेपाली प्रबासी  ट्याक्सी व्यवसायी संघ कुवेतद्वारा आर्थिक सहयोग

  कुवेत -नेपाली प्रबासी  ट्याक्सी व्यवसायी संघ कुवेतले मृगौला फेल उर्मिला तामाङलाई आर्थिक सहयोग गरेको छ...

  त्रिभुवन विमानस्थलको भिआइपी कक्षमा हृदयन्द्रलाई प्रहरी अधिकारीले रोकेपछि..

  काठमाडौ, २ भदौ : पुर्व युवराज पारस विक्रम शाहले त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलको भिआइपी कक्षमा छोरा हृदयन्द्रलाई...

  नेकपाले टुंग्यायो जनवर्गीय संगठनको जिम्मेवारी, क-कस्ले कुन जिम्मेवारी पाए ?

  काठमाडौं, २ भदौ : नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) सचिवालय बैठकले जनवर्गीय संगठनको जिम्मेवारी टुंग्याएको छ। उपत्यका विशेष...