News Portal

 • नेपाल आमा र हामी नेपाली सन्तति !

  ओम पाण्डे
  ४४७ पटक

  हिमालको चिसो हावा छाडेर मरुभुमिको राप र तापमा पौँठेजोरी खेल्नु पर्ने। छहरा, पहरा र लहरालाई छाडेर कृतिम गार्डेन्को खोजी गर्दै, नदिनालाको सुन्दरतालाई छाडेर स्विमिङ पुलतिर भौंतारिदै अनि समथर तराईमा सुनका सिक्री झैँ झुल्ने धानका बालालाई चटक्क माया मारी भोलिको खोजिमा रन्थनियको मान्छे म।प्राकृतिक सम्पदाको अनि जलस्रोतको धनी देशको माया लाग्दै धनकै खोजिमा लरबरिएको मान्छे म।

  मेरो देश नेपाल ! हो यो साँच्चीकै सतिले सरापेको देश हो ! काजी भीम मल्लको घाँटी रेटाउनेहरुको देश हो, भीमसेन थापालाई आत्महत्या गराउनेहरुको देश हो, मदन भण्डारीको हत्या भएको देश हो, राजा बीरेन्द्रको बंसजको रगतमाथि होली खेल्नेहरुको देश हो, महान नेता र निमुखा गरीब जनताको रगत पिएर शासन चलाउने र जेलबाट छुटेपछि जिन्दाबादको नारा लगाइने अनि सर्बोच्चले दोषी ठहर्याएका सभासद हुनेहरुको देश, सुनकोशी सखाप हुँदा डिनरमा मस्त हुने र एउटा गुण्डा मर्दा सरकार हल्लाउने हरुको हो !

  डा.चित्रप्रसाद वाग्लेहरू उपचार खर्च नपाई मर्ने देश हो । हाछ्यँु आउँदा पनि ऊपचारमा अमेरिका, सिङापुर र थाइल्यान्ड जाने अनि मन लागेको बेला देशको ढुकुटीबाट ५० लाख झिक्नेहरुको हो, आफ्नो नागरिक बचाउन कोशिमा बाँध बाँध्ने भारतलाई बध खोलेर आफ्नै सन्तानको सुरक्षा दिन नसक्ने र एउटा असल प्रहरी अधिकृतलाई देशको शान्तिसुरक्षा गर्ने जिम्मेवारी नदिन जेपनि गर्न पछि नपर्ने हरुको देश हो, हो यो साँच्चीकै सतिले सरापेको देश हो !

  डा.गोबिन्द केसीको मुर्दाबाद हुने देश हो, धिक्कार छ नेपालमाता तिमीलाई पनि भो अब येस्ता कपुतहरु नजन्माउ आफ्नी माताको अस्मिता बेचेर मालामाल् हुने कपुतहरु पनि चाहिएन। भाइभाइमा तेरो र मेरो भैरहेको बेला प्राकृतिक प्रकोपको सास्ती खेपिरहेकि, भुकम्प, बाढी पहिरोको उत्पिडनले जकडिरहेकी आमा नेपाललाई हे भगवान अब कुनै कष्ट नदेउ।

  (साउदी अरब)

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  प्रीयजन राई र बबिना किरातीले ल्याए “सहि हो माया… !” (भिडियो सहित)

  काठमाण्डौ । गायक तथा संगीतकार प्रीयजन राई र गायिका बविना किरातीको युगल आवाजमा “सहि हो...

  जुनी खालिङ राईको “पानी खानु मुलको…!” म्युजिक भिडियो सार्वजनिक (भिडियो सहित)

  काठमाण्डौ । पुर्वाञ्चल धनकुटाकी पछिल्लो समय चर्चित गायिका जुनी खालिङ राईले लकडाउनको सदुपयोग गर्दै अर्को...

  बाँके निकुञ्जमा अख्तियारको छापा, प्रमुखसहित दुई नियन्त्रणमा

  २०७७ साउन १९, सोमबार कमल न्यौपाने/नेपालगन्ज – अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले बाँके राष्ट्रिय निकुञ्जका दुई...

  ऐन बिपरित मप बिश्वबिद्धालयका उपकुलपतिद्वारा सल्लाहकार नियुक्त

  २०७७ साउन १९, सोमबार सुर्खेत – मध्यपश्चिमाञ्चल बिश्वबिद्धालयका उपकुलपति प्रा.डा.नन्द बहादुर सिंहले आफ्नो सल्लाहकार नियुक्ति...

  एक वर्ष नपुग्दै वैदेशिक रोजगारी गुमाएकालाई निःशुल्क उद्धार

  २०७७ साउन १९, सोमबार काठमाडौं – वैदेशिक रोजगारीको क्रममा समस्यामा परेकालाई निःशुल्क उद्धार गर्न कार्यविधि...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।