News Portal

 • खोलामा पुल नबन्दा मृत शव देखि विरामी समेत विचबाटोमै अलपत्र..

  हिमाली संचार संवाददाता
  ६२ पटक

  दुर्गा वि.सी.
  सल्यान, २७ साउन : सल्ली चौहरजारी सडक खण्डको बनगाड खोलाको त्रिवेणिवजार नाथेखोलामा निर्माणधिन पक्की पुलको काम अलपत्र परेको छ। वर्षा सुरुवातीसँगै ठेकेदारले विभिन्न वहाना वनाएर काम छाडेको स्थानीयको भनाई छ।

  २०७४ पौष मसान्तमा पुलको काम सम्पन्न भैसक्नु पर्ने हो। ४ करोड १७ लाखमा हरिहरि कन्ट्रष्क्सनका हरिवहादुर रावत र सडक डिभिजन विच पौष मसान्तमा काम सक्ने सम्भौता रहेको थियो तर म्याद २ पटक थप्दा समेत कामले तिव्रता लिन नसकेको स्थानीय दल वहादुर परियारले वताए ।

  सडक डिभिजन कार्यलय दाङ्गले समेत कामलाई ताकेता नगर्दा हरिहरि कन्ट्रष्क्सनका हरिवहादुर रावतले कामलाई खासै प्राथामिकतामा नपारेको देखिन्छ। रावतका अनुसार पुलको म्याद थप्ने काम ढिलाई र डिभिजनले पैसा नदिदाँ काम अघि वढ्न नसकेको जनाउनु भएको छ।

  डिभिजन कार्यालयले ताकेता गरेको भने पनि काम अलपत्र पारिएको छ। समयमा पुल नवन्दा बन्गाड खोलामा वर्षातमा गाडिहरु चल्न निक्कै समस्या हुने गरेको छ। पुलको अझै ३० प्रतिशत काम सम्पन्न हुन वाँकी छ। ठेकेदारले सामग्री उपलव्ध नगरादा र ठेकदारले वास्था नगर्दा ज्यामीहरुले काम गर्न छाडेका छन् ।

  यो वर्षमा समेत पुलको काम सम्पन्न हुने छाँटकाँट नदेखिएको अर्का स्थानीय तिलाराम वुढाले वताए । वुढाका अनुसार निर्माण कम्पनीले काम समयमा नगर्दा वजारमा समेत आवतजावतमा असर पारेको जनाए । गत वर्ष बन्गाड खोलाले धन्न वगाई सकेको पुल ठेकेदारको काम प्रति ढिलाईले यो वर्षातमा पनि सल्ली रुकुम चौहरजारि सडक वन्द हुने भएको छ ।

  पक्की पुलको काम ढिलाईसँगै उक्त खण्डको आमखोली देखि नाथेखोलासम्मको ५ किमी पिचको काम समेत बन्द अवस्थामा रहेको छ। २ वर्ष बितिसक्दा समेत सडकको डवल कटिङ्ग, नाली, जाली र होम पाईपको काम ५० प्रतिशत मात्रै भएको छ। आमखोली देखि बन्गाड कुपिण्डेकै वडा ५ को त्रिवेणी वजार नजिकै सम्मको लागि भनेर सिग्मा गाल्वा कन्ट्रशनले ११ करोडमा कामको जिम्मा लिएको थियो ।

  सडक डिभिजन कार्यालय दाङ र कन्ट्रशनका नरहरी थपलिया विच ३३ महिनामा काम सम्पन्न गर्ने भनेर ०७४ श्रावाणमा सम्झौता भएको थियो तर गाल्वा कन्ट्रशनका नरहरी थपलियाले ४९ लाख पेश्की बुझेर कामको जिम्मा दोस्रो व्यक्ती राम वहादुर विष्टलाई दिएका छन् ।

  काम हेर्ने सडक डिभिजन कार्याल चौहरजारिलेले भने कामको ताकेता प्रति चासो नदिएको देखिन्छ। सडक डिभिजन कार्यालय रुकुम चौहरजारीले काम प्रति ताकेता नगरेको जनप्रतिनीधीको भनाई छ। गत वर्ष कर्णालि प्रदेश सरकारबाट विनियोजित वजेटको काम समेत सुरु हुन सकेको छैन।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  चौरीको पालनबाट मासिक ८० हजारदेखि एक लाखसम्म कमाइ

  सोमदाङ धादिङ – धादिङको माथिल्लो भेग, खुल्ला फाँट, भीरपाखा। रुविभ्याली गाउँपालिका वडा नं १ तिप्लिङस्थित...

  नेपाली प्रबासी  ट्याक्सी व्यवसायी संघ कुवेतद्वारा आर्थिक सहयोग

  कुवेत -नेपाली प्रबासी  ट्याक्सी व्यवसायी संघ कुवेतले मृगौला फेल उर्मिला तामाङलाई आर्थिक सहयोग गरेको छ...

  त्रिभुवन विमानस्थलको भिआइपी कक्षमा हृदयन्द्रलाई प्रहरी अधिकारीले रोकेपछि..

  काठमाडौ, २ भदौ : पुर्व युवराज पारस विक्रम शाहले त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलको भिआइपी कक्षमा छोरा हृदयन्द्रलाई...

  नेकपाले टुंग्यायो जनवर्गीय संगठनको जिम्मेवारी, क-कस्ले कुन जिम्मेवारी पाए ?

  काठमाडौं, २ भदौ : नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) सचिवालय बैठकले जनवर्गीय संगठनको जिम्मेवारी टुंग्याएको छ। उपत्यका विशेष...

  बृद्वा आश्रम पुगेर गरे समाजसेवी बलवहादुरले साडी बितरण

  रबिन्द्र बराल मोरङ, २ भदौ : माेरङकाे विराटनगर उपमहानगरपालिका ९ मा २०५१ सालमा स्थापना भएको...