News Portal

 • चिनिया सरकारद्वारा खोप काण्डको गम्भीर अनुसन्धान गर्न आदेश

  २३० पटक

  बेइजिंग – चीनमा खोपका उत्पादनको सुरक्षामा चिन्ताको लहर फैलिएपछि चीन सरकारले सोमवार खोप काण्डबारे गम्भीर अनुसन्धान गर्न आदेश दिएके छ । गत साता खोप निर्माण कम्पनी चाँगसेंग बायोटेक्नोलोजी कम्पनीले रेविजको खोप सम्बन्धी उत्पादनको झुठो तथ्यांक बाहिर ल्याएको भेटाइएको थियो ।

  सरकारले उक्त कम्पनीलाई आफ्नो उत्पादन रोकेर बजारमाआइसकेका अन्य रेविज खोपहरु फिर्ता लान आदेश दिएको थियो । उक्त खोपबाट मानव स्वास्थमा खासै हानी पु¥याएको अझै सम्म कुनैपनि प्रमाण फेला नपरेपनि यस विषयलाई लिएर जनमानसमा ठूलो सन्त्रास फैलिएको छ ।

  सोमवार चाँंँगसेंगले आफ्नो सेयर व्यापार बन्द गरेपनि तिनीहरुको सेयरको मुल्यमा १० प्रतिशतले गिरावट आएको छ । जुलाईको मध्य भागमा उक्त खोप काण्डको पहिलो पटक भन्डाफोर भए यता यस कम्पनीको सेयर कारेवारमा ४७ प्रतिशतले गिरावट आइसकेको छ ।

  आइतवार चिनियाँ प्रधानमन्त्री लि केकियँगले यस घटनाले मानिय नैतिकता सिमा नाघेको भन्दै यसमा संलग्न दोषिहरुलाई सख्त कारवाही गर्न आदेश दिइसकेका छन् ।

  चीन सरकारको वेवसाइटमा राखिएको विज्ञप्तिमा प्रधानमन्त्रीले भनेका छन् , ‘ हामीले जनताको ज्यानको सुरक्षालाई खतरामा पार्ने अवैध र आपराधिक कार्यलाई पुर्ण रुपमा ध्वस्त पार्दै कानुनु तोड्नेहरुलाई प्रचलित कानुन बमोजिम कडा कारवाही गर्नेछौं । र , यस लापरवाहीपुर्ण कार्यको अनुगमनमा आएके कमि र कमजारेकी पनि कडा आलोचना गर्दछौं । ’

  चाँगसेंगले यस घटना प्रति क्षमा मागद्यै भनेको छ , ‘ यस घटनाको कारण लज्जित र दोषि महसुस गरेका छौं । हामी औषधि सम्बन्धी कानुनी निकायसंग व्यापक आन्तरिक अनुसन्धानमा आवशयक सहयोग प्रदान गर्न तयार छौं । गत १५ जुलाईमा चीनको सरकारी औषधि प्रशासन ( एसडिए ) ले चाँगचुँग चाँगसेंगले आफ्नो फ्रिज –ड्राइड मानव रेविज खोप उत्पादन सम्बन्धमा झुठा तथ्यांग दिएको आरोप लागएको थियो ।

  चिनिया आधिकारिक समाचार निकाय सिन्ह्वाका अनुसार यस कम्पनीले आफ्नो उत्पादन अभिलेख र उत्पादन अनुगमन अभिलेखबारे बढाइ चढाइ गरेको थियो । चिनिया खाद्यान्न तथा औषधि प्रशासन ( सिएफडिए ) ले रेविजको खोपहरु फिर्ता बालाइनुका साथै कम्पनीमाथि अनुसन्धान शुरु भइसकेको जनाएके छ । एजेन्सी

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भरतपुर अस्पताल वार्डभित्रै पानी पसेपछि

  चितवन – भल पसेर चितवनको भरतपुर अस्पताल जलमग्न भएको छ ।अस्पतालको आकस्मिक कक्ष र अन्य...

  सिन्धुलीमाडीका निजी विद्यालयहरूले लकडाउन अवधिको शुल्क मिनाहा गर्न थाले

  सिन्धुली — सदरमुकाम सिन्धुलीमाडीका निजी विद्यालयहरूले विद्यार्थीलाई लकडाउन अवधिको शुल्क मिनाहा गर्न थालेका छन् । उनीहरूले...

  मन्त्री बर्षमान पुनले नेपाल विधुत प्राधिकरणका निमित्त कार्यकारी निर्देशकलाई अधिकार प्रयोग गर्न निर्देशन

  काठमाण्डौ – ऊर्जा, जलश्रोत तथा सिंचाईमन्त्री वर्षमान पुनले पछिल्लो केही दिनयता विद्युत् वितरण प्रणालीमा उत्पन्न...

  बासु रोटरी भोकेशनल सुशासन अवार्डद्वारा शिवाकोटीसहित १४ जना पुरस्कृत

  काठमाडौं – रोटरी इन्टरनेशनल डिष्ट्रिक्ट ३२९२ नेपालले बासु रोटरी भोकेशनल सुशासन अवार्ड रोटरी वर्ष २०१९–२०...

  तपाईंको आज: असोज ९ गते शुक्रवारको राशिफल

  वि.सं.२०७७ साल असोज ९ गते शुक्रवार || सन् २०२० सेप्टेम्बर २५ तारीख || नेपाल संवत...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।