News Portal

फ्लाई दुबईको लुट : मृत्यु भइसकेको मानिसको पनि टिकट क्यान्सील गर्न मान्दैन

५१२ पटक

बैदेशिक रोजागरीमा जाने नेपालीहरुलाई एयरलायन्स कम्पनीहरुले कतिसम्म हेप्छन् त्यसको एक उदाहरण फ्लाई दुवईले दिएको छ । जोडनमा काम गर्दै अएका उदयपुर कटारीका शिवकुमार श्रेष्ठ र उनकी श्रीमती कोपाली बरालले जोर्डन जान अक्टोबर ५ तारिखको टिकट काटे ।

तर बिदेश नजादै सेप्टेम्बर ३० मा कोपिलाको निधन भयो । यस अघि जोडनमै दुर्घटनामा परेकी उनि नेपाल आएको बेलासमेत उपचार गराईरहेकी थिईन् । २० लाख बराबरको आफ्नो कम्पनीले दिने पैसा लिन उनि श्रीमानसँग जोडन जादै थिईन् । टिकटको दिन भन्दा ५ दिन अघि उन्को मृत्यु भयो ।

श्रीमतीको मृत्यु भएपछि उनकी श्रीमान शिवकुमार श्रेष्ठले फ्लाई दुवईको टिकट क्यान्सील गरे । १ लाख ४७ हजार बराबरको राउण्ड टिकटको पैसा फिर्ता लिन उन्ले श्रीमतीको मृत्यु प्रमाणपत्रसहित आवश्यक सबै डकुमेन्ट एयरलायन्सलाई पठाए । तर फ्लाई दुबईमा कार्यरत डोल्मा नामक कर्मचारीले उनिहरुले पैसा फिर्ता नपाउने भनेपछि उनलाई सहयोग गर्ने व्यक्ति हाम्रो कार्यालय आए ।

हामीले पनि कार्यालय बाटै यस विषयमा बुझ्न फ्लाई दुवईको कार्यालयमा सम्पर्क गर्‍यौ। डोल्मा बिदामा रहेको भन्दै शुरुमा त एयरलायन्सका कर्मचारी राम्ररी कुरा पनि गर्न मानेनन् । तर पछि एक जना महिलाले आफुहरुले पुन फ्लाई दुबईको केन्द्रीय कार्यालयमा इमेल पठाउने र टिकटको पैसा फिर्ता पाउने नपाउने बिषयमा परिवारलाई जानकारी गराउने बताईन् ।

यात्रा गर्नु पूर्व कुनै पनि यात्रुको मृत्यु भएमा टिकटको पैसा फिर्ता गर्नु पर्ने अन्तराष्ट्रिय नियम नै छ । तर बैदेशिक रोजगारीमा जाने सोझा साझा नेपालीहरुलाई भने फ्लाई दुबई जस्ता एयरलायन्स कम्पनीले दुख दिदै आएका छन् ।

हिमाली संचार | हिमाली संसार अनलाइन मिडिया प्रा.लि.

फेसबुक, ट्विटर युटुब  www.himalisanchar.com

प्रतिकृया दिनुहोस्

कुवेतका नेपालीहरुले यसरी मनाए बडादशैँ

माधब शाही कुवेत – हिन्दुधर्मालम्बीहरुको महान चाड विजया दशमी संसार भरी मनाई रहँदा कुवेतमा पनी...

बदनाम पप्पु कन्ट्रक्सन निरन्तर पुरस्कृत, अझै ११ अर्ब बराबरको ठेक्का !

काठमाडौं : निर्माणसम्बद्ध त्यस्ता ठेकेदार भेट्न मुस्किल छ, जो राजनीतिलाई माध्यम बनाएर व्यवसाय गरिरहेका छन्...

कुवेतमा झापाकी तेजमायाको हृदयघातका कारण मृत्यु

कुवेत : कुवेतमा फेरि नेपाली महिला घरेलु कामदारको मृत्यु भएको छ । ६ बर्ष पहिला...

तपाईंको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल कात्तिक ४ गते आइतबार

इश्वी सन् २०१८ अक्टोबर २१ तारिख, नेपाल संवत् ११३८ ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल मेष – चु,...

ठकुरी सहयोग संजाल युएईले यसरी मनायो बडादशै

युएई : ठकुरी सहयोग संजाल युएईले हिजो शुक्रबार अर्थात अक्टोबर १९ का दिन बिजया दशमी...