News Portal

 • डेनमार्क सरकारले महिलालाई बुर्का लगाउन रोक

  समाचार डेस्क
  २२७ पटक

  कोपेनहेगन – डेनमार्कमा नकाब र बुर्का लगायत अनुहार ढाक्ने सम्पुर्ण परिधान लगाउन रोक लगाएको छ । उक्त रोकको समर्थन र विरोधमा ब्यापक वावविवाद भइरहेको जनाइएको छ । सत्तारुढ उदारवादी पार्टि वेन्स्त्रेका नेता मार्कस नुथले केही रुढिवादी महिलाद्वारा लगाइने पहिरहन अत्यन्तै दमकारी भएको बताए । ‘पार्टी रिवेल्स‘का कार्यकर्ता समुहकी शासा एन्डर्सनले भने उक्त कदम विरुद्ध प्रदर्शन गर्ने योजना बनाएकी छिन् ।

  उनले यसलाई अल्पसंख्यक समुदाय विरुद्ध एक पक्षपातपुर्ण कदम भएको बताएकी छिन् । प्रतिबन्धको समर्थन गर्ने समुहले पनि र्यालीको योजना बनाएका छन् । डेमार्कका सांसदहरुले उक्त कानुनलाई मेमा अनुमोदन गरेका थिए । सन् २०१६ मा डेनमार्कले सरणार्थीहरुलाई गहना तथा सुन जस्ता मुल्यवान सामान सरकारलाई सुम्पनु पर्ने अर्को कानुन पनि पारित गरेको थियो । यसले देशमा बसुन्जेल हुने खर्च ब्यवस्थान गर्न मद्दत हुने बताइएको छ ।

  अन्य युरोपली देशमा पनि यस प्रकारको प्रतिबन्ध लागु गरिएको छ । यो कानुन कुनै विशेष धर्मलाई लिएर नबनाइएको सरकारले जनाएको छ । सरकारले हेडस्कार्फ, पगडी वा परम्परागत यहुदी टोपीमाथि भने प्रतिबन्ध लगाएको छैन । डेनमार्कमा यसलाई ‘बुर्का ब्यान्ड‘ नामले चिनिएको छ । धेरैले यसलाई नकाब र बुर्कामाथिको रोकका रुपमा लिएका छन् । डेनमार्कमा केही मुस्लिम महिला पुरै अनुहार छोपिने पहिरण लगाउँछन् । एजेन्सी

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिक्रिया दिन तल जानुहोला !

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  कस्तो छ ग्रेट हिमालयन माउन्टेन एक्स्पो ? (फोटो फिचर)

  हरिहरसिंह राठौर पोखरा : नेपाल पर्वतारोहण संघको आयोजनामा पोखरामा पाचौं संस्करणको अन्तर्राष्ट्रिय पर्वतीय (ग्रेट हिमालयन)...

  पत्रकारको सम्मानजनक पहिचानका लागि अध्यक्षमा दाबी : महासचिव सिवाकोटी

  नेपाली कांग्रेस निटक पत्रकारहरुको संगठन नेपाल प्रेस युनियनको आउन लागेको केन्द्रीय महाधिवेशन, वर्तमान अवस्था र...

  निदुली बाहुन उर्फ केपी ओली !

  हाम्रोतिर निदुली बाहुनबारे रमाइलो लोककथा प्रचलित छ । एकजना निदुली नाम गरेका बाहुन ससुराल गएछन्...

  कविता ~ नहिडेका डोब !

  प्रिय जिन्दगी ! जीवनका गोरेटोमा नहिडेका डोबका चिन्हमा यो सुनौलो दिनमा तिमीले स्वर्णिम अक्षरले सुन्दर...

  तपाईंको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल मंसिर २७ गते बिहीबार, तदअनुसार १३ डिसेम्बर २०१८

  ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो, अ...