News Portal

 • अब सीसी टिभीको निगरानीमा गोरखा बजार

  हिमाली संचार संवाददाता
  २४ पटक

  गोरखा : गोरखा बजारमा सीसी टिभी जडान गरिएको छ । सामुदायिक सेवा केन्द्रको अगुवाइमा ३९ वटा क्यामरा जडान गरिएको हो । गोरखा नगरपालिकाको वडा नम्वर ६, ७ र ८ को मुख्य बजार क्षेत्रमा क्यामरा जडान गरिएको केन्ऽका अध्यक्ष अच्युतलाल श्रेष्ठले बताए । ‘खोलखोलेको नगरपालिका चोक हुँदै पुरानो बसपार्क, बिपी चौतारा, ठूलो आँगनदेखि पाटेचौरको जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयसम्म क्यामरा जडान गरिएको छ,’ उनले भने ।

  त्यस्तै, लोकतान्त्रिक चोकदेखि अस्पताल मार्गमा पनि क्यामरा जडान गरिएको उनले बताए । बिपी चौतारादेखि रोहटेपानी हुँदै नयाँ बसपार्कको क्षेत्रमा पनि क्यामरा जडान भएको उनले जानकारी दिए । चहलपहल बढी हुने क्षेत्रलाई मध्यनजर गर्दै क्यामरा जडान गरिएको उनको भनाइ छ । ३५ वटा फिक्स र चार वटा मुवेवल क्यामरा जडान गरेका छौ, मुवेवल क्यामरा ३६० डिग्रीमा घुमाउन मिल्छ,’ सीसी क्यामरा उपभोक्ता समिति संयोजक कैलाशबाबु श्रेष्ठले भने ।

  जिल्ला प्रहरी कार्यालयमा कन्ट्रोल रुम राखेर क्यामराको निगरानी गर्ने व्यवस्था मिलाइएको छ । निगरानीका लागि कन्ट्रोल रुममा दुईजना प्रहरी २४ सै घण्टा खटाइएको छ ।

  जिल्लाको सुरक्षा व्यवस्था कायम गर्न प्रहरीलाई सघाउ पुर्‍याउने उदेश्यले क्यामरा जडान गरिएको श्रेष्ठको भनाइ छ । ‘चोरीका घटना वा कुनै दुर्घटना भएमा क्यामराको फुटेज हेरेर घटना बारे थाहा पाउन सकिन्छ, फेरि घटनाको दोषी पत्ता लगाउन पनि सहयोग पुग्ने अपेक्षा गरेका छौ,’ उनले भने ।

  जडान भएका क्यामरा प्रहरी कार्यालयको स्वामित्वमा रहेको छ । ‘हामीले नगरपालिकालाई हस्तान्तरण गर्‍यौ, नगरपालिकाले प्रहरी कार्यालयको स्वामित्व हुने गरी कार्यालयलाइ हस्तान्तरण गरेको छ,’ श्रेष्ठले भने । ठाउँठाउँमा जडान भएका क्यामरा र अप्टिकल फाइवरहरु सम्बन्धित टोल बिकास संस्थालाइ निगरानी गर्न आग्रह गरिएको केन्द्रले जनाएको छ ।

  कुल २६ लाख ६६ हजार लागतमा क्यामरा जडान गरिएको हो । क्यामरा जडानका लागी गोरखा नगरपालिकाले १८ लाख सहयोग गरेको छ भने बाकी रकम अन्य संघसंस्थाबाट जुटाइएको केन्ऽले जनाएको छ । क्यामरा जडान भएसँगै जिल्लाको शान्ति सुरक्षा कायम गर्न सहयोग पुग्ने अपेक्षा गरिएको छ ।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिक्रिया दिन तल जानुहोला !

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुष्पन प्रधानको पंन्छिमा प्रेम जिमिको जिवन्त अभिनय !

  कुवेत : नेपाल लगायत बीश्वभर चर्चमा रहेको अहीलेका लोकप्रिय गायक पुष्पन प्रधानको सुमधुर स्वरमा सुसज्जित...

  आर्य-क्षेत्री समाज मकाउले २९६ औं पृथ्वी जन्म जयन्ति मनाउने  

  कर्ण अधिकारी/मकाउ : चीनको स्वशाशित क्षेत्र मकाउमा केही महिना पहिला स्थापना भएको आर्य-क्षेत्रीहरूको समाज मकाउले...

  विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल डेढ लाखमा बिक्री

  सिड्नी : सगरमाथा आरोही तथा विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल सिड्नीमा झण्डै डेढ...

  तपाईंको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल मंसिर २९ गते शनिबार, इश्वी सन् २०१८ डिसेम्बर १५ तारिख नेपाल संवत् ११३९

  – ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो,...

  कुवेतमा लोकपप गायक दुर्गेश थापाले मच्चाए धमाका !

  कुवेत : लोक पप गायक दुर्गेश थापा र बिबि मल्लले कुवेत तताएका छन् । कुवेतको...