News Portal

 • मालपोत कार्यालय सुर्खेतमा एल.आर.ई.एम.एस. प्रणाली मार्फत अनलाईन सेवा प्रदान

  हिमाली संचार संवाददाता
  ४६ पटक

  सुर्खेत : मालपोत कार्यालय सुर्खेतबाट प्रवाह हुने घरजग्गा रजिष्ट्रेशन तथा रोक्का, फुकुवा तथा अन्य सेवाहरुलाई प्रभावकारी, सुरक्षीत र स्वच्छ बनाउन समय सापेक्ष प्रणालीलाई परिवर्तन गरी जग्गा प्रशासन सम्बन्धी सेवाहरुलाई सूचना प्रविधिमा आधारित गराउन अत्यावश्यक महशुस गरेरै भूमि व्यवस्था सहकारी तथा गरीबी निवारण मन्त्रालयले भू–अभिलेख सूचना व्यवस्थापन प्रणाली ( LRIMS ) कार्यान्वयनमा ल्याएको छ ।

  वीरेन्द्रनगर नगरपालिकाका मेयर देवकुमार सुवेदीबाट मालपोत कार्यालय सुर्खेतमा LRIMS प्रणालीको उद्घाटन गरिएको छ । उद्घाटन कार्यक्रमको अध्यक्षता ग्रहण गर्नुभएकी मालपोत कार्यालयकी प्रमुख लक्ष्मी खत्रीले प्रणालीबाट प्रारम्भीक चरणमा सेवा प्रवाहमा ढीलाई भएता पनि यसबाट सेवाग्राहीहरुको सम्पत्ति व्यवस्थीत र सुरक्षीत गराउन सहयोग गर्नु पर्ने बताउनु भयो ।

  नेपाल सरकार सूचना तथा संचार प्रविधि विकास आयोजना (ICT Development Project) अन्तर्गत एशियाली विकास बैक (ADB) को अनुदान सहयोगमा Web-Based Application विकास गरी १४ वटा मालपोत कार्यालयहरुमा सो प्रणाली सफल परिक्षण भए पश्चात नेपाल सरकारको नियमित बजेट कार्यक्रमबाट मालपोत कार्यालय सुर्खेत लगायत अन्य मालपोत कार्यालयहरुमा अनलाइन सेवा शुरु भएको छ ।

  सोही कार्याक्रम अन्तर्गत मालपोत कार्यालय सुर्खेतमा मिति २०७५/०८/१७ गते देखी LRIMS सेवा प्रणाली लागू भएको छ । Internet र Intranet मार्फत सेवाग्राहीलाई अनलाइन रुपमा सेवा प्रदान गरिने हुँदा मालपोत कार्यालयहरुमा हाल यो प्रणाली अनलाइन सेवाले समेत परिचित भएको छ ।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिक्रिया दिन तल जानुहोला !

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुष्पन प्रधानको पंन्छिमा प्रेम जिमिको जिवन्त अभिनय !

  कुवेत : नेपाल लगायत बीश्वभर चर्चमा रहेको अहीलेका लोकप्रिय पुष्पन प्रधानको सुमधुर स्वरमा सुसज्जित पंन्छि...

  आर्य-क्षेत्री समाज मकाउले २९६ औं पृथ्वी जन्म जयन्ति मनाउने  

  कर्ण अधिकारी/मकाउ : चीनको स्वशाशित क्षेत्र मकाउमा केही महिना पहिला स्थापना भएको आर्य-क्षेत्रीहरूको समाज मकाउले...

  विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल डेढ लाखमा बिक्री

  सिड्नी : सगरमाथा आरोही तथा विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल सिड्नीमा झण्डै डेढ...

  तपाईंको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल मंसिर २९ गते शनिबार, इश्वी सन् २०१८ डिसेम्बर १५ तारिख नेपाल संवत् ११३९

  – ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो,...

  कुवेतमा लोकपप गायक दुर्गेश थापाले मच्चाए धमाका !

  कुवेत : लोक पप गायक दुर्गेश थापा र बिबि मल्लले कुवेत तताएका छन् । कुवेतको...