News Portal

 • चोरीको आरोपमा प्रकाउ परेका ब्यापारीलाई सुर्खेत प्रहरीले ५ हजार धरौटीमा छोड्यो

  हिमाली संचार संवाददाता
  २२० पटक

  सुर्खेत : चोरीको आरोपमा प्रकाउ परेका गफार मिया, रहिम मिया, र साबीर मियाको पाँच हजार धरौटीमा रिहा भएका छन। गत कार्तिक २० पक्राउ परेका उनिहरुलार्इ जिल्ला अदालत सुर्खेतका न्यायधिस धुर्वकुमार शाहको एकल र्इजलासले रिहाँ गरेको हो।

  उनिहरु प्रकाउ परेको समाचार केही दिन अगाडी सामाजिक संञ्जाल लगायत मिडियामा निकै चर्चा पाएपछी प्रहरीलार्इ समेत दबाब बढेको थियो।

  अमर दिप अटो मोबार्इल्स ग्यारेजका संचालक भिमबहादुर खत्रीले आफ्नो सामान हराएको भन्दै गत असोज १ गते जिल्ला प्रहरी कार्यलय सुर्खेतमा मुदा दर्ता गराउनु भएको थियो। हराएका भनिएका यी समान साबीर मियाको पसलमा फेला परेपछि प्रहरीले उनिहरुलार्इ प्रकाउ गरेको हो। उनिहरुले भने कवाड समान अन्य व्यक्तीबाट खरिद गरेको दावी गर्दै आएका छन। त्यसपछी प्रहरीले सुर्खेत उधोग बाणिज्य संघलार्इ हराएको समानको एकिन मुल्य खुलार्इ दिन आग्रह गरेको थियो।

  उधोग बाणिज्य संघले स्थलगत निरिक्षण गरि ९९ दशमलब ८ केजी कवाड समानको मुल्य १ हजार ९ सय ९६ रुपैया रहेको १४४ नम्बरको मार्फत प्रहरीलार्इ जानकारी गराएको थियो। तर प्रहरीले त्यो पत्र आफु अनुकुल नभएको भन्दै मुद्घा मेशिलमा नराखि पुनःसुर्खेत उधोग बाणिज्य संघलार्इ मंसिर ६ गते २३८४ नम्बरको चलानीपत्र सहित एकिन मुल्य खुलार्इ दिन अर्को पत्र काटेको हो।

  प्रहरीले यस अघि काटेको पत्रमा पुरानको ट्याक्टरको र्इन्जिन भनिएको थियो भने त्यस पछीको अर्को पत्रमा ट्याक्टरको र्इन्जिन,ब्लक तथा त्यसमा लाग्ने पाटपुर्जा भनिएको थियो। प्रहरीले अमर दिप अटो मोबार्इल्सका संञ्चालक संग समुन्यन गरि उधोग बाणिज्य संघलार्इ अर्को पत्रमा विगो सहित पहिलेको मुल्य परिवर्तन गरी १ लाख २२ हजार ८ सय ५१ तोक्न आग्रह गरेको हो।

  जिल्ला प्रहरी कार्यलय सुर्खेतले यस अघि उधोग बाणिज्य संघले काटेको पत्र मुद्दा मेशिलबाट हटाएर आफ्नो पत्र मात्र सरकारी वकिलको कार्यलयमा पेश गरेको थियो।

  यस्तै रिहाँ भए लग्तै उनिहरुले अदालतले आफुहरुलार्इ न्याएको अनुभुति दिएको भन्दै खुशि भएको बताएका छन। आफुहरु तरार्इको नागरिक भएपनि पहाडमा आएर अदालतले स्वतन्त्र न्याय दिएको साबीर मियाले बताए । उनले अदालतले न्याय दिएपनि प्रहरीले भने आफुहरुलार्इ निकै दुख दिएको गुनासो समेत गरेका छन।

  छुटाउनु भयो कि !

  सुर्खेत प्रहरीको ज्याजती: हिरासतमा रहेका आफन्तलाई भेट्न दिदैन 

  सुर्खेत प्रहरीलाई सुचना लुकाएको आरोप

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिक्रिया दिन तल जानुहोला !

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुष्पन प्रधानको पंन्छिमा प्रेम जिमिको जिवन्त अभिनय !

  कुवेत : नेपाल लगायत बीश्वभर चर्चमा रहेको अहीलेका लोकप्रिय गायक पुष्पन प्रधानको सुमधुर स्वरमा सुसज्जित...

  आर्य-क्षेत्री समाज मकाउले २९६ औं पृथ्वी जन्म जयन्ति मनाउने  

  कर्ण अधिकारी/मकाउ : चीनको स्वशाशित क्षेत्र मकाउमा केही महिना पहिला स्थापना भएको आर्य-क्षेत्रीहरूको समाज मकाउले...

  विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल डेढ लाखमा बिक्री

  सिड्नी : सगरमाथा आरोही तथा विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल सिड्नीमा झण्डै डेढ...

  तपाईंको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल मंसिर २९ गते शनिबार, इश्वी सन् २०१८ डिसेम्बर १५ तारिख नेपाल संवत् ११३९

  – ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो,...

  कुवेतमा लोकपप गायक दुर्गेश थापाले मच्चाए धमाका !

  कुवेत : लोक पप गायक दुर्गेश थापा र बिबि मल्लले कुवेत तताएका छन् । कुवेतको...