News Portal

 • बुद्ध नेपालमा जन्मेका हुन, मेरो चरित्र हत्या गरियो : अभिषेकप्रताप साह

  हिमाली संचार संवाददाता
  १३६ पटक

  काठमाडाैं : नेपालमा जन्मिएका गाैतम बुद्धलाई भारतमा जन्मिएको भन्ने कार्यक्रममा सांसद गयो भन्दै नेपालका केहि मानिसहरु भारतको गुलामी गर्न खोजेको भन्दै कपिलवस्तु क्षेत्र नं ३ का सांसद अभिषेक प्रताप साहले आपत्ति जनाएका छन् ।

  भारतले सीमावर्ती सिद्धार्थनगरमा मंगलबार गरेको बुद्ध सर्किट राष्ट्रिय रोडको शिलान्यास कार्यक्रममा सांसद शाह विशिष्ट अतिथिका रूपमा भएपछि यसको गलत फाइदा उठाउदै आफ्नो चरित्र हत्या गर्न खोजिएको सांसद साहले जनाएका छन् ।

  नेपालपानासंगको कुराकानीमा साहले भने, ‘मुख्यमन्त्री योगी आदित्यनाथको निमन्त्रणामा म त्यहाँ पुगेको हुँ । त्यस कार्यक्रममा बुद्ध भारतमा जन्मिएको भनेर कुनै किसिमको प्रचार गरिएको पनि छैन र मैले कतै यस्तो कुरा बोलेको पनि छैन् ।

  म आफै बुद्ध भुमिमा जन्मेको मान्छे, यस क्षेत्रको विकास र बुद्धको जन्मभुमिलाई अन्तराष्ट्रियकरण गर्नमा लागि परेको मान्छे हुँ । यसैमा केहि मानिसहरुलाई मन परेको छैन । गलत प्रचार गरेर बुद्धको जन्मस्थल लाई विवादित बनाएर राजनीति गर्न खोजेका छन् ।’

  कुराकानीको क्रममा साहले भने, ‘भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले भर्खरै काठमाडाैंमा सम्पन्न भएको विमस्टेक सम्मेलनमा समेत बुद्ध नेपालमा जन्मेको भनेर भनि सकेपछि यसमा विवादको कुरा के रह्यो र ? भारतका प्रधानमन्त्रीले यसरी बोल्नु भनेको सामान्य कुरा होइन नी । अझ म नेपालको माटोमा हुर्केको मान्छे । बुद्धको जन्मस्थलमा जन्मेको मान्छे । यहिबाट जनताको भारी मतले जितेको मान्छे । उल्टै बुद्ध भारतमा जन्मे भनेर भन्छु होला त ?

  मेरा विरुद्ध षडयन्त्र भएको छ । म यसको खुलेर सामना गर्न तयार छु । बुद्ध नेपालमा जन्मिएका हुन् । यसमा विवाद गर्नु पर्ने कुरै छैन् । कसैले बुद्ध भारतमा जन्मेका हुन भन्छ भने मेरै नेतृत्वमा आन्दोलन हुन्छ ।’ नेपालपाना

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिक्रिया दिन तल जानुहोला !

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुष्पन प्रधानको पंन्छिमा प्रेम जिमिको जिवन्त अभिनय !

  कुवेत : नेपाल लगायत बीश्वभर चर्चमा रहेको अहीलेका लोकप्रिय पुष्पन प्रधानको सुमधुर स्वरमा सुसज्जित पंन्छि...

  आर्य-क्षेत्री समाज मकाउले २९६ औं पृथ्वी जन्म जयन्ति मनाउने  

  कर्ण अधिकारी/मकाउ : चीनको स्वशाशित क्षेत्र मकाउमा केही महिना पहिला स्थापना भएको आर्य-क्षेत्रीहरूको समाज मकाउले...

  विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल डेढ लाखमा बिक्री

  सिड्नी : सगरमाथा आरोही तथा विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल सिड्नीमा झण्डै डेढ...

  तपाईंको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल मंसिर २९ गते शनिबार, इश्वी सन् २०१८ डिसेम्बर १५ तारिख नेपाल संवत् ११३९

  – ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो,...

  कुवेतमा लोकपप गायक दुर्गेश थापाले मच्चाए धमाका !

  कुवेत : लोक पप गायक दुर्गेश थापा र बिबि मल्लले कुवेत तताएका छन् । कुवेतको...