News Portal

 • फ्लाई दुबईको लुट : मृत्यु भइसकेको मानिसको पनि टिकट क्यान्सील गर्न मान्दैन

  ५३४ पटक

  बैदेशिक रोजागरीमा जाने नेपालीहरुलाई एयरलायन्स कम्पनीहरुले कतिसम्म हेप्छन् त्यसको एक उदाहरण फ्लाई दुवईले दिएको छ । जोडनमा काम गर्दै अएका उदयपुर कटारीका शिवकुमार श्रेष्ठ र उनकी श्रीमती कोपाली बरालले जोर्डन जान अक्टोबर ५ तारिखको टिकट काटे ।

  तर बिदेश नजादै सेप्टेम्बर ३० मा कोपिलाको निधन भयो । यस अघि जोडनमै दुर्घटनामा परेकी उनि नेपाल आएको बेलासमेत उपचार गराईरहेकी थिईन् । २० लाख बराबरको आफ्नो कम्पनीले दिने पैसा लिन उनि श्रीमानसँग जोडन जादै थिईन् । टिकटको दिन भन्दा ५ दिन अघि उन्को मृत्यु भयो ।

  श्रीमतीको मृत्यु भएपछि उनकी श्रीमान शिवकुमार श्रेष्ठले फ्लाई दुवईको टिकट क्यान्सील गरे । १ लाख ४७ हजार बराबरको राउण्ड टिकटको पैसा फिर्ता लिन उन्ले श्रीमतीको मृत्यु प्रमाणपत्रसहित आवश्यक सबै डकुमेन्ट एयरलायन्सलाई पठाए । तर फ्लाई दुबईमा कार्यरत डोल्मा नामक कर्मचारीले उनिहरुले पैसा फिर्ता नपाउने भनेपछि उनलाई सहयोग गर्ने व्यक्ति हाम्रो कार्यालय आए ।

  हामीले पनि कार्यालय बाटै यस विषयमा बुझ्न फ्लाई दुवईको कार्यालयमा सम्पर्क गर्‍यौ। डोल्मा बिदामा रहेको भन्दै शुरुमा त एयरलायन्सका कर्मचारी राम्ररी कुरा पनि गर्न मानेनन् । तर पछि एक जना महिलाले आफुहरुले पुन फ्लाई दुबईको केन्द्रीय कार्यालयमा इमेल पठाउने र टिकटको पैसा फिर्ता पाउने नपाउने बिषयमा परिवारलाई जानकारी गराउने बताईन् ।

  यात्रा गर्नु पूर्व कुनै पनि यात्रुको मृत्यु भएमा टिकटको पैसा फिर्ता गर्नु पर्ने अन्तराष्ट्रिय नियम नै छ । तर बैदेशिक रोजगारीमा जाने सोझा साझा नेपालीहरुलाई भने फ्लाई दुबई जस्ता एयरलायन्स कम्पनीले दुख दिदै आएका छन् ।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिक्रिया दिन तल जानुहोला !

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुष्पन प्रधानको पंन्छिमा प्रेम जिमिको जिवन्त अभिनय !

  कुवेत : नेपाल लगायत बीश्वभर चर्चमा रहेको अहीलेका लोकप्रिय पुष्पन प्रधानको सुमधुर स्वरमा सुसज्जित पंन्छि...

  आर्य-क्षेत्री समाज मकाउले २९६ औं पृथ्वी जन्म जयन्ति मनाउने  

  कर्ण अधिकारी/मकाउ : चीनको स्वशाशित क्षेत्र मकाउमा केही महिना पहिला स्थापना भएको आर्य-क्षेत्रीहरूको समाज मकाउले...

  विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल डेढ लाखमा बिक्री

  सिड्नी : सगरमाथा आरोही तथा विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल सिड्नीमा झण्डै डेढ...

  तपाईंको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल मंसिर २९ गते शनिबार, इश्वी सन् २०१८ डिसेम्बर १५ तारिख नेपाल संवत् ११३९

  – ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो,...

  कुवेतमा लोकपप गायक दुर्गेश थापाले मच्चाए धमाका !

  कुवेत : लोक पप गायक दुर्गेश थापा र बिबि मल्लले कुवेत तताएका छन् । कुवेतको...