News Portal

 • नभएका राजदूत बस्न यूएईमा ७० लाख घरभाडा

  रुपेश अधिकारी
  १९९ पटक

  यूएई – अढाइ वर्षयता संयुक्त अरब इमिरेट्स (यूएई) स्थित नेपाली राजदूतावास राजदूतविहीन छ । त्यसयता सरकारले यहाँ राजदूत पठाउन सकेको छैन । तर, आर्थिक मितव्ययिताको नारा दिँदै आएको सरकारले  राजदूत बस्ने भवनकाे सम्झाैता नवीकरण गरेर भाडा भने बुझाउँदै अाइरहेकाे छ ।

  ०७३ मा राजदूत धनञ्जय झा कार्यकाल सकाएर नेपाल फर्किएपछि भाडाको घर प्रयोगविहीन भए पनि दूतावासले भाडा तिर्दै अाइरहेकाे हाे । उसले त्यसपछिका हरेक वर्षको डिसेम्बरको अन्त्यमा नभएका राजदूतकाे अावासीय प्रबन्धका लागि सम्झौता नवीकरण गर्दै आएको छ ।

  यूएईस्थित नेपाली दूतावासका अनुसार राजदूतको आवासका लागि लिइएको भवनको भाडा वार्षिक दुई लाख २० हजार दिराम अर्थात् नेपाली करीब ७० लाख रुपैयाँ बराबर छ ।

  यूएईका लागि नेपालका कार्यवाहक राजदूत सागरप्रसाद फुयाँलले आफू आउनुपूर्व नै आवासीय भवनको नवीकरण भइसकेकाले राजदूतविहीन हुँदाहुँदै पनि घर भाडामा लिन बाध्य भएको प्रष्टीकरण दिए । ‘म आउनुपूर्व नै राजदूतका लागि भाडामा लिइएको आवासीय भवनको सम्झौता नवीकरण भइसकेको रहेछ’, कार्यवाहक राजदूत फुयाँलले अनलाइखबरसँग भने, ‘प्राविधिक समस्याका कारण सम्झौता रद्द गर्न नसकिएको हो । नयाँ राजदुत नियुक्ति प्रक्रिया चलिरहेकाले यो छिट्टै प्रयोगमा आउँछ ।

  करीब २ लाख ५० हजार नेपाली कार्यरत यूएईमा सन् २००४ देखि नेपाली दूतावास रहँदै आएको छ । सन् २००७ बाट भने यूएईमा पूर्णरुपमा नेपाली राजदूतले जिम्मेवारी सम्हाल्न थालेका हुन् । तर अढाइ वर्षयता नेपालीको मुख्य श्रम गन्तव्य मानिने यूएईको राजदूतावास नेतृत्वविहीन छ । कार्यवाहकको जिम्मेवारी सम्हालेर दुई जना बिदा भइसके पनि पनि अझै राजदूत नियुक्ति प्रक्रियाले गति लिन सकेको छैन ।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिक्रिया दिन तल जानुहोला !

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  कस्तो छ ग्रेट हिमालयन माउन्टेन एक्स्पो ? (फोटो फिचर)

  हरिहरसिंह राठौर पोखरा : नेपाल पर्वतारोहण संघको आयोजनामा पोखरामा पाचौं संस्करणको अन्तर्राष्ट्रिय पर्वतीय (ग्रेट हिमालयन)...

  पत्रकारको सम्मानजनक पहिचानका लागि अध्यक्षमा दाबी : महासचिव सिवाकोटी

  नेपाली कांग्रेस निटक पत्रकारहरुको संगठन नेपाल प्रेस युनियनको आउन लागेको केन्द्रीय महाधिवेशन, वर्तमान अवस्था र...

  निदुली बाहुन उर्फ केपी ओली !

  हाम्रोतिर निदुली बाहुनबारे रमाइलो लोककथा प्रचलित छ । एकजना निदुली नाम गरेका बाहुन ससुराल गएछन्...

  कविता ~ नहिडेका डोब !

  प्रिय जिन्दगी ! जीवनका गोरेटोमा नहिडेका डोबका चिन्हमा यो सुनौलो दिनमा तिमीले स्वर्णिम अक्षरले सुन्दर...

  तपाईंको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल मंसिर २७ गते बिहीबार, तदअनुसार १३ डिसेम्बर २०१८

  ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो, अ...