News Portal

 • स्थानिय नेताको किचलोको कारण कार्यक्रम स्थगित !

  हिमाली संचार संवाददाता
  ४१ पटक

  मोरङ, २० साउन : जि पि कोइराला अध्यायन केन्द्र मोरङले गर्ने भनिएको बिचार गोष्टी स्थगित भएको छ । गिरिजा बाबुले देखाएको बाटो र वर्तमान समयमा युवाहरुको भुमिका भन्ने विष्यमा जि पी कोइराला अध्यायन केन्द्र मोरङले आज सोमवार गर्ने भनिएको विचार गोष्टी अन्तिम समयमा आएर स्थकीत भएको हो ।

  कार्यक्रमको सबै तयारी भएको नेताहरु पनि आउदै गरेका तर एक्कासी ५ दिन अघि मृत्यू भएका तरुण क्षेत्रिय उपाध्यक्ष पोष्ण कुमार मल्लको कारण देखाउदै कार्यक्रम स्थकीत भएको जनाईएको छ। यता नगर सचिव दुर्गा भट्टराईका अनुसार शोकका कारण स्थकीत भएको र शोक पछि चाडै कार्यक्रम गर्ने बताए ।

  कार्यक्रमको सबै तयारी भएको थियो तर पाटिका जिम्मेवार ब्याक्तीले कार्यक्रम स्थकीत भएको भन्दै नेता बक्ताअरुलाई सुचना गरेछन त्यसैले कार्यक्रमको अघिल्लो दिन एकासी नेताहरुले अन्यन्त्र कार्यक्रम तय गरेको जानकारी पाएको कार्यक्रम संयोजक तथा जि पि कोइराला अध्यायन केन्द्र मोरङका सभापति सुविन पराजुलीले बताए ।

  कार्यक्रममा धनराज गुरुङ र चन्द्र भण्डारीको आफ्नौ जिल्लामा कार्यक्रम भएकाले आउन नभ्याउने जानकारी गराउनु भयो यता गगन थापालाई भने कार्यक्रम स्थकीत भएको भनेर झुटो सुचना पुगेको रहेछ पराजुलीले बताए ।

  सम्बभता पथरीशनिश्चरेमा यो नै ठुलो कार्यक्रम हुन लागेको थियो । पाटिको आन्तरीक किचलो, गुट र उप गुटका कारण कुनै पनि कार्यक्रम हुन सकेको छैन । लामो समय सम्म कुनै कार्यक्रम नभएकाले उदाउदा जुझारु युवा नेता तथा जि पि अध्यायन केन्द्र मोरङका सभापति सुविन पराजुली, रोशन पराजुली, गिरिस सावाले नगर कार्यसमितीको समन्यमा कार्यक्रम तय गरेका थिए ।

  नेकपाले जरो गडोको ठाउमा काग्रेसका श्रीश नेता शशंक कोइराला, गगन थापा, प्रदिप पौडे्ल, गुरुराज घिमिरे, बद्रि पाण्डे, जिवन परियार र कुन्दन काफ्ले आउने भएका थिए। बिना जानकारी कार्यक्रम स्थगित भए पछि स्थानिय नेतामा खैला बैला मचिएको छ ।

  आयोजकले आइतबार दिनको १२ बजे सम्म बजारमा झन्डा गाड्दै आएको तर एक्कासी कसैको श्वार्थका लागि कार्यक्रम स्थकीत भएको स्थानीय कार्यकर्ताको बुझाई रहेको छ। कार्यक्रममको लागि शशांक कोइरालालाई लिन जानु भएको पाटि जिल्ला सचिव नागेस कोईराला मार्फत कार्यक्रम स्थकित भएकोे भन्ने कुरा थाहा भएको तर के कति कारणले स्थकित भएको थाहा नभएको अर्का जिल्ला सचिव मोदराज घिमिरेले बताए ।

  तर युवा भाइहरुले गरेको कार्यक्रम पुर्ण तयारी भएको थियो हामी जिल्लाका सबै सहभागि हुने तयारी थियो यसरी स्थकित हुदा पाटिलाई ठुलो घाटा भएको धिमिरेले बताए । कार्यक्रम के कति कारणले रोकिएको भन्ने बिषयमा स्थानिय नेता तथा कार्यकर्ताहरुमा समेत जानकारी छैन ।

  एक कार्यकर्ताले नाम गोप्य राख्ने सर्तमा भने “कार्यक्रमको सबै तयारी पुरा भएको र नेताहरु पनि आउने तयारी भएको थियो केहि नेता हिडी सकेका थिए तर पुर्व महाधिबेशन प्रतिनिधी केशव दुलालले आफुलाई कार्यक्रमका विषयमा सोधि खोजि नगरेको भन्दै आउने नेताहरुलाई रोकेको बुझन्मा आकोछ ।”

  जव स्थानिय स्तरमा कार्यक्रम र चुनावहरु हुने गर्छ तव गाँउ पस्ने गरेका दुलाल आफु निकटकालाई सहयोग गर्ने र मन नपरेका पाटिकै कार्यकर्तालाई हराउने गरेका स्थानियको आरोप छ। यता दुलालसंग संम्पर्क गर्दा आफुलाई सो कायक्र्रमको विषयमा केहि थाहाँ नभएको बताए। आफुले कार्यक्रमको बारेमा र बजारमा उठेका नकरात्मक टिपणीको विषयमा पत्रकार मार्फत जानकारी भएको बताए।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मधेससँग ‘लभ’ परेको बताउँदै दाहालले मधेसवासीलाई आश्वासन बाँडे

  जनकपुर — नेकपाका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले समृद्धि र विकासको प्याकेजसहित प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीसँगै आफू...

  चौरीको पालनबाट मासिक ८० हजारदेखि एक लाखसम्म कमाइ

  सोमदाङ धादिङ – धादिङको माथिल्लो भेग, खुल्ला फाँट, भीरपाखा। रुविभ्याली गाउँपालिका वडा नं १ तिप्लिङस्थित...

  नेपाली प्रबासी  ट्याक्सी व्यवसायी संघ कुवेतद्वारा आर्थिक सहयोग

  कुवेत -नेपाली प्रबासी  ट्याक्सी व्यवसायी संघ कुवेतले मृगौला फेल उर्मिला तामाङलाई आर्थिक सहयोग गरेको छ...

  त्रिभुवन विमानस्थलको भिआइपी कक्षमा हृदयन्द्रलाई प्रहरी अधिकारीले रोकेपछि..

  काठमाडौ, २ भदौ : पुर्व युवराज पारस विक्रम शाहले त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलको भिआइपी कक्षमा छोरा हृदयन्द्रलाई...

  नेकपाले टुंग्यायो जनवर्गीय संगठनको जिम्मेवारी, क-कस्ले कुन जिम्मेवारी पाए ?

  काठमाडौं, २ भदौ : नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) सचिवालय बैठकले जनवर्गीय संगठनको जिम्मेवारी टुंग्याएको छ। उपत्यका विशेष...