News Portal

 • सल्यान पश्चिम बनगाड कुपिण्डे नगरपालिकामा लक्ष्य भन्दा कम राजस्व संकलन

  हिमाली संचार संवाददाता
  ५५ पटक

  इन्द्र बुढाथोकी
  सल्यान, १३ साउन : बनगाड कुपिण्डे नगरपालिकाको गत आर्थिक वर्ष २०७५/०७६ को आन्तरिक राजस्व ३३ लाख बराबर राजस्व संकलन गर्न सफल भएको छ । ५० लाख राजस्व उठाउने लक्ष्य लिएको नगरपालिकाले लक्ष्य भन्दा कम राजस्व उठाएको छ ।

  नगरपालिकाले आर्थिक वर्ष २०७५/०७६ को असार मसान्त सम्म ३२ लाख ९१ हजार १ सय ६८ रुपैया राजश्व संकलन गरेको राजश्व शाखा भुपाल खड्काले बताए। उनका अनुसार नगरपालिकाले लक्ष्य भन्दा ३४.१७ प्रतिशत कम राजश्व संकलन गरेको हो ।

  नगरपालिका कार्यालयबाट मात्रै ११ लाख ५४ हजार ४ सय ३९ रुपैया संकलन भएको नगरपालिकाका निमित्त प्रमुख प्रसासकिय अधिकृत हरि बहादुर खत्रीले बताए। जसमा १ न. वडा कार्यालय बाट ५ लाख ३ हजार ६ सय ४५ रुपैया, २ न. वडा कार्यालयबाट १ लाख ६ हजार १ सय २३ रुपैया, ३ न. वडा कार्यालयबाट १ लाख ६ हजार ५ सय ४० रुपैया, ४ न. वडा कार्यालयबाट ९२ हजार ९ सय ५८ रुपैयाँ, ५ न. वडा कार्यालयबाट १ लाख ६० हजार ७ सय ५३ रुपैया, ६ न. वडा कार्यालयबाट १ लाख ६२ हजार ९ सय २८ रुपैया, ७ न. वडा कार्यालयबाट २ लाख १ हजार ६ सय २१ रुपैयाँ, ८ न. वडा कार्यालयबाट २ लाख २२ हजार ८ रुपैया, ९ न. वडा कार्यालयबाट १ लाख ५८ हजार ९ सय ४९ रुपैयाँ, १० न. वडा कार्यालयबाट ८२ लाख ६ सय ३८ रुपैयाँ, ११ न. वडा कार्यालयबाट १ लाख ४९ हजार ८ सय ८७ रुपैया र १२ न. वडा कार्यालयबाट १ लाख ३३ हजार २ सय ७५ रुपैयाँ राजस्व संकलन गरिएको छ ।

  घर कर, घरबहाल कर, भुमी कर, व्यबसाय कर, सिफारिस दस्तुर, नक्सा प्रमाणीत दस्तुर, अन्य कर संकलन गरिको अधिकृत खत्रीले बताए। नगरपालिका मुख्य राजस्व संकलन गर्ने भेरी नदि, बनगाड खोला, सङ्ग्रही खोला लगायत स्थानीय खोलाबाट ढुङ्गा गिट्टी बालुवाको कर संकलन गर्ने समस्या हुदा लक्ष्य भन्दा कम कर उठेको बताएका छन ।

  अब IEE भैसकेको र अब देखि उक्त ठाउको कर आए पछि नगरपालिकाको लक्ष्य अनुसार कर उठाउने दाबी समेत गरिएको अधिकृत खत्रीले बताए। नगरपालिका मुख्य पर्यटन क्षेत्रको रुपमा रहेको कुपिण्डे तालको भने अहिलेसम्म राजस्व संकलनतिर कसैको ध्यान केन्द्रित भएको छैन।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मधेससँग ‘लभ’ परेको बताउँदै दाहालले मधेसवासीलाई आश्वासन बाँडे

  जनकपुर — नेकपाका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले समृद्धि र विकासको प्याकेजसहित प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीसँगै आफू...

  चौरीको पालनबाट मासिक ८० हजारदेखि एक लाखसम्म कमाइ

  सोमदाङ धादिङ – धादिङको माथिल्लो भेग, खुल्ला फाँट, भीरपाखा। रुविभ्याली गाउँपालिका वडा नं १ तिप्लिङस्थित...

  नेपाली प्रबासी  ट्याक्सी व्यवसायी संघ कुवेतद्वारा आर्थिक सहयोग

  कुवेत -नेपाली प्रबासी  ट्याक्सी व्यवसायी संघ कुवेतले मृगौला फेल उर्मिला तामाङलाई आर्थिक सहयोग गरेको छ...

  त्रिभुवन विमानस्थलको भिआइपी कक्षमा हृदयन्द्रलाई प्रहरी अधिकारीले रोकेपछि..

  काठमाडौ, २ भदौ : पुर्व युवराज पारस विक्रम शाहले त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलको भिआइपी कक्षमा छोरा हृदयन्द्रलाई...

  नेकपाले टुंग्यायो जनवर्गीय संगठनको जिम्मेवारी, क-कस्ले कुन जिम्मेवारी पाए ?

  काठमाडौं, २ भदौ : नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) सचिवालय बैठकले जनवर्गीय संगठनको जिम्मेवारी टुंग्याएको छ। उपत्यका विशेष...