News Portal

 • कुवेत र चाइनिज ताइपेविरुद्ध नेपालले खेल्ने खेल दशरथ रंगशालामा नहुने

  हिमाली संचार संवाददाता
  ११७ पटक

  काठमाडौं, १३ साउन : विश्वकप फुटबलको दोस्रो राउण्डअन्तर्गत नेपालले कुवेत र चाइनिज ताइपेइसँग खेल्ने भनिएको खेल दशरथ रंगशालामा नहुने भएको छ । राष्ट्रिय खेलकुद परिषद् (राखेप)ले तोकिएको समयभित्र रंगशाला पुनर्निर्माण नसक्ने बताएपछि अखिल नेपाल फुटबल संघ (एन्फा)लाई तनाव थपिएको हो ।

  राखेपका पूर्वाधार निर्माण तथा मर्मत शाखाका प्रमुख अरुण उपाध्यायले भदौ १९ गते कुनै पनि हालतमा पुनर्निमाण नसकिने बताए । उनले भने, ‘एन्फाले भदौ १९ गतेको लागि तयार पार्नु भनेको थियो तर, अहिलेसम्म छाना हाल्ने र सिट हाल्ने काम सकिदैन । अरु काम पनि धेरै बाँकी नै छ । त्यसैले हामीले सक्दैनौं भन्यौं ।

  राखेपको जवाफले विश्वकप छनोटअन्तर्गत कुवेत र चाइनिज ताइपेविरुद्धको खेल तोकिएकै समयमा दशरथ रंगशालामा नहुने प्रष्ट भएको एन्फाका प्रवक्ता किरण राईले बताए। उनले भने, ‘रशरथ रंगशालामा भित्रको काम अझै बाँकी रहेछ । निर्माण कम्पनीले भदौं १९ गतेको लागि तयारी हुदैन भनिसक्यो। त्यसकारण रंगशालामा खेल हुने देखिएन। अब एन्फा विश्वकप छनोटको दुई देशविरुद्धको होम खेल कहाँ खेलाउने भन्ने अन्योलमा छ ।

  एन्फा कम्प्लेक्सको खेल मैदान अन्तर्राष्ट्रिय स्तरको होइन। हलचोकस्थित एपीएफको मैदान पनि उपयुक्त छैन । त्यसैले एन्फाले सुरुमा अवे खेल खेल्ने पक्षमा छ । यो प्रस्ताव एसियन फुटबल महासंघ (एएफसी) र विश्व फुटबल महासंघ (फिफा) समक्ष राख्ने निर्णयमा एन्फा पुगेको छ । एन्फाका प्रवक्ता राईले भने, ‘पहिले हामी अवे खेल खेल्ने कि भन्ने छलफलमा छौ । यो विषयमा सोमबार मंगलबार टुंगो लाग्ला ।

  एएफसी र फिफाले नमाने नेपालले आफ्नो होम म्याच तटस्थ भूमिमा खेलाउनु पर्ने हुन्छ । यो विषयमा पनि छलफल चलिरहेको प्रवक्ता राई बताउँछन् । ‘हामी अहिले होम खेल कहाँ खेलाउने भन्ने विषयमा छलफलमै छौं । नेपालगञ्ज रंगशालाको कुरा पनि आइरहेको छ । अब त्यो कति सम्भव हुन्छ हामी अध्ययन गरिहेका छौं’ उनले भने, ‘ त्यो सम्भव भएन भने हामी न्युट्रल भेन्युमै जानु पर्ने हुन्छ। न्युट्रल भेन्यु भन्नाले नेपालले आफ्नो होम खेल कुनै तेस्रो देशमा गएर खेल्नु पर्ने हुन्छ । प्रवक्ता राई भन्छन्, ‘न्युट्रल भेन्युमा हुने भयो भने नेपाललाई सजिलो हुने देशमै खेलाउने छौं ।

  केहि दिनअघि मात्रै फिफाले सार्वजनिक गरेको विश्वकप छनोटको दोस्रो राउण्डमा नेपालले आफ्नो पहिलो खेल नै घरेलु मैदानमा पाएको थियो। होम खेल अन्तर्गत कुबेतविरुद्ध यहि भदौं १९ गते नेपालले प्रतिस्पर्धा गर्दैछ । त्यसपछि नेपालले चाइनिज ताइपेविरुद्ध होम खेल भदौ २४ गते खेल्दैछ ।

  दुबै खेल दशरथ रंगशालामा हुन सक्दैन । तर एन्फाको प्रस्ताव फिफा र एएफसीले मानेको खण्डमा यहि मितिमा नेपालले दुबै देशसँग अवे खेल खेल्नेछ। नेपालले अष्ट्रेलियासँग अवे खेल असोज २३ गते खेल्ने तालिका छ भने होम खेल चैत १८ गते खेल्दैछ ।
  त्यस्तै, नेपालले आफ्नो अर्को खेलमा जोर्डनसँग असोज २८ गते होम खेल खेल्नेछ भने अवे खेल २०७७ को जेठ २२ गते खेल्ने कार्यतालिका रहेको छ ।

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
       थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.HimaliSanchar.com

  हिमाली संचार डटकमको युटुब सामाग्री हेर्नुहोस।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  हेर्नुहोस आज वि.सं. २०७६ मंसिर २२ गते आइतबार, सन् २०१९ डिसेम्बर ८ तारीखको राशीफल

  मेष – Aries चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो, अ इच्छाशक्ति बढ्नाले कीर्तिमानी...

  प्रहरीआतंक : पत्रकार अधिकारीलाई मानसिक यातना, एसपी दानबहादुरको हर्कतबारे महासंघको कडा आपत्ति

  काठमाडौं २१, २०७६ मंसिर : नेपाल पत्रकार महासंघ केन्द्रिय समितिले महासंघ कास्की शाखाका निवर्तमान उपाध्यक्ष,...

  भिजिट नेपाल २०२० सफल पार्न दूतावास कुवेतद्वारा आयोजित छलफल कार्यक्रम सम्पन्न

  कुवेत ७, २०१९ डिसेम्बर : हिजो शुक्रबार डिसेम्बर ६ तारीखका दिन नेपाली राजदूतावासले आयोजना गरेको...

  कर्णालीमै ठूलो धनराशीसहित बुद्धिसागर श्यामल सम्मानित

  सुर्खेत : ‘भाषा, साहित्यको जगेर्नामा हामी सबैको हातेमालो’ भन्ने मूल नाराका साथ स्थापना भएको कर्णाली...

  दैलेखमा फोर–जी सेवासुरु

  नेपाल टेलिकमले दैलेखमै पहिलोपटक चौंथो जेनेरशनको मोबाइल डाटा सेवा ‘फोर–जी’ सुरु गरेको छ । विहीबार...