News Portal

 • निर्मला पन्तको हत्यारा पत्ता लगाउन महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालको माग

  ३१२ पटक

  हरकसिंह धामी,
  कञ्चनपुर – कञ्चनपुर जिल्लाको भीमदत्त नगरपालीका वडा नं. २ की १३ वर्षीया निर्मला पन्तको हत्या भएको २ हप्ता बिती सक्दा पनि हत्यारा पत्ता नलागेको भन्दै महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालले पन्तको हत्यारा पत्ता लगाउन माग गरेको छ ।

  जिल्ला समन्वय समिति कञ्चनपुरको सभाहलमा महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालकी केन्द्ररीय अध्यक्ष रेणु अधिकारीले महिलाको सरीर प्रति पुरुषबादि चिन्तनका कारण महिला बलात्कृत हुने गरेको यस्ता घटना हुन नदिन व्यापक जनचेतना र कडा कनुनको आवश्यकता रहेको बताउनुभयो । नेपालमा बलात्कारको पक्षका कानुन बलियो भए अनुसन्धानको निती कमजोर र प्रहरी प्रशासनको अनुसन्धान कमजोर भएको उहाले बताउनुभयो ।

  जिल्ला समन्वय समिति कञ्चनपुरकी उप प्रमुख सानुकुमारी बुढाथापामहरा जिल्ला समन्वयले कञ्चनपुरका स्थानीय तहका उप प्रमुखहरुले गृह मन्त्रीसंग बसेर घटनाको बारेका जाकारी गराएको र नेपालमा बलात्कारीलाई फासिँको सजाय हुनु पर्ने माग समेत गरेको बताउनुभयो । बलात्कार भएको महिलाको सम्पुण जिम्मा सरकारले लिनुपर्ने बताउनु्भयो । भिमदत्त नगरपालीकाकी उप प्रमुख सुशिला चन्द सिहले दोषिलाई कारवाई गराउनको लागी आफ्नो तर्फबाट सम्पुर्ण सहयोग गर्ने तयार रहको बताउनुभयो ।

  छलफलमा महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालकी केन्द्ररीय अध्यक्ष रेणु अधिकारी, कञ्चनपुर र कैलालीका महिला मानव अधिकार कर्मी, कञ्चनपुरका स्थानीय तहका उप प्रमुखहरु र स्थानिय महिलाहरुको सहभागीता रहेको थियो । छलफल पछि महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालकी केन्द्ररीय अध्यक्ष रेणु अधिकारी लगायतले बजार परीसरमा बलात्कारीलाई फासी दे , दोषिलाई कारवाई गर भन्ने नारा लगाउदै जिल्ला प्रहरी कार्यालय कञ्चनपुरमा पुगे ।

  प्रहरीले केन्द्रबाट सिआईबिको टोली खटाएकोभए पनि हत्यारा पत्ता लगाउन सकेको छैन । साउन १० गते विहिबार बिहान ११ बजे साथीको घर साथी सँगै पढन हिडेकी वर्ष १३ की निर्मला पन्तको शब ११ गते शुत्रबार विहान ८ बजे भीमदत्त नगरपालीका १८ स्थित पत्थरपुरको उखू बारीमा फेला परेको थियो । नेस

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिक्रिया दिन तल जानुहोला !

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुष्पन प्रधानको पंन्छिमा प्रेम जिमिको जिवन्त अभिनय !

  कुवेत : नेपाल लगायत बीश्वभर चर्चमा रहेको अहीलेका लोकप्रिय पुष्पन प्रधानको सुमधुर स्वरमा सुसज्जित पंन्छि...

  आर्य-क्षेत्री समाज मकाउले २९६ औं पृथ्वी जन्म जयन्ति मनाउने  

  कर्ण अधिकारी/मकाउ : चीनको स्वशाशित क्षेत्र मकाउमा केही महिना पहिला स्थापना भएको आर्य-क्षेत्रीहरूको समाज मकाउले...

  विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल डेढ लाखमा बिक्री

  सिड्नी : सगरमाथा आरोही तथा विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल सिड्नीमा झण्डै डेढ...

  तपाईंको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल मंसिर २९ गते शनिबार, इश्वी सन् २०१८ डिसेम्बर १५ तारिख नेपाल संवत् ११३९

  – ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो,...

  कुवेतमा लोकपप गायक दुर्गेश थापाले मच्चाए धमाका !

  कुवेत : लोक पप गायक दुर्गेश थापा र बिबि मल्लले कुवेत तताएका छन् । कुवेतको...