News Portal

 • डेनमार्क सरकारले महिलालाई बुर्का लगाउन रोक

  समाचार डेस्क
  २०४ पटक

  कोपेनहेगन – डेनमार्कमा नकाब र बुर्का लगायत अनुहार ढाक्ने सम्पुर्ण परिधान लगाउन रोक लगाएको छ । उक्त रोकको समर्थन र विरोधमा ब्यापक वावविवाद भइरहेको जनाइएको छ । सत्तारुढ उदारवादी पार्टि वेन्स्त्रेका नेता मार्कस नुथले केही रुढिवादी महिलाद्वारा लगाइने पहिरहन अत्यन्तै दमकारी भएको बताए । ‘पार्टी रिवेल्स‘का कार्यकर्ता समुहकी शासा एन्डर्सनले भने उक्त कदम विरुद्ध प्रदर्शन गर्ने योजना बनाएकी छिन् ।

  उनले यसलाई अल्पसंख्यक समुदाय विरुद्ध एक पक्षपातपुर्ण कदम भएको बताएकी छिन् । प्रतिबन्धको समर्थन गर्ने समुहले पनि र्यालीको योजना बनाएका छन् । डेमार्कका सांसदहरुले उक्त कानुनलाई मेमा अनुमोदन गरेका थिए । सन् २०१६ मा डेनमार्कले सरणार्थीहरुलाई गहना तथा सुन जस्ता मुल्यवान सामान सरकारलाई सुम्पनु पर्ने अर्को कानुन पनि पारित गरेको थियो । यसले देशमा बसुन्जेल हुने खर्च ब्यवस्थान गर्न मद्दत हुने बताइएको छ ।

  अन्य युरोपली देशमा पनि यस प्रकारको प्रतिबन्ध लागु गरिएको छ । यो कानुन कुनै विशेष धर्मलाई लिएर नबनाइएको सरकारले जनाएको छ । सरकारले हेडस्कार्फ, पगडी वा परम्परागत यहुदी टोपीमाथि भने प्रतिबन्ध लगाएको छैन । डेनमार्कमा यसलाई ‘बुर्का ब्यान्ड‘ नामले चिनिएको छ । धेरैले यसलाई नकाब र बुर्कामाथिको रोकका रुपमा लिएका छन् । डेनमार्कमा केही मुस्लिम महिला पुरै अनुहार छोपिने पहिरण लगाउँछन् । एजेन्सी

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  स्थलगत अध्यन गरेर राहत उपलब्ध गराउने प्रजिअ : बस्नेत

  जाजरकोट – अविरल वर्षातका कारण जाजरकोटमा आएको बाढीर पहिरोमा भएको धनजनको स्थलतल अध्यन गरेर उचित राहत...

  नेकपाका नेता तथा पूर्व एमालेबाट निर्वाचित गाविस अध्यक्ष भण्डारी सहित २७ जना काँग्रेसमा प्रवेश

  फाइल तस्विर प्रेम रौले,बाजुरा – बाजुराको हिमाली गाउँपालिका ५ रुगिनका तत्कालिन नेकपा एमालेका पूर्व गाविस...

  बसन्त थापाको संगीतमा एक तीज गीत गाएपछी गायिका गीता सेन्चुरीले मागिन क्षमा (भिडियो सहित)

  राजु बोहरा–काठमाडौँ । नेपाली तीज गीतहरुमा पुरुष हाबी भएको भन्दै एक गीत भर्खरै सार्बजनिक भएको...

  बिश्वकर्मापुजा नजिकिँदै जाँदा माटाको मुर्ति बनाउने कलाकारहरु ब्यस्त

  भदौ १ शुक्रबार रबिन्द्र बराल  – सिमाबर्ति क्षेत्रमा बसोवास गर्ने कलाकारहरु हस्तकलाका सामाग्री माटाको मुर्ति...

  सिटि अफ ड्रिम मकाउमा कार्यरत नेपालीले गरे मृतक तिमल्सिनाको परीवारलाई २ लाख सहयोग

  कर्ण अधिकारी मकाउ – ७ बर्ष देखि मकाउ ग्यालेक्सी कम्पनीमा कार्यरत रहनु भएका स्थायी घर...