News Portal

 • रंगेली बिधुत प्राधिकरणमा १ बर्षमा १६ करोडौं १६ लाख बराबरको राजस्व संकलन

  हिमाली संचार संवाददाता
  २९० पटक

  रबिन्द्र बराल
  मोरङ : नेपाल बिधुत प्राधिकरण रंगेली बितरण केन्द्रलेे २०७४/७५ सालकाे अार्थिक बर्षमा १६ करोडौं १६ लाख ११ हजार १ सय ८८ रुपैयाँ ५९ पैसा बिधुत महसुसबाट राजस्व उठाउन सफल भएको छ । यस बितरण केन्द्र बाट रंगेली नगरपालिका, सुनवर्सि नगरपालिका, रतुवामाई नगरपालिका, पथरी शनिश्चरे नगरपालिका, धनपालथान गाउँ पालिका, कानेपाेखरी गाउँपालिका गरि जम्मा ४१ हजार ९ सय ४४ घर धुरीलाई सेवा दिईदै अाईरहेका छन ।

  बिधुत प्राधिकरणले कालाे सुचिमा रहेका ग्राहाक बाट २ लाख ४१ हजार ५सय ६७ रुपैया ९ पैसा रकम समेत उठाएकाे छ । त्यसैगरी चाेरी गरेर  बिधुत प्रयाेग गर्ने १ सय ५७ ग्राहकबाट १० लाख ११ हजार ५ सय ८३ रुपैयाँ ५० पैसा समेत राजस्व उठाउन हाे ।

  त्यसैगरी बिधुत खपत गरेर रकम नतिर्ने १हजार ४ सय २१ जना ले तिर्नुपर्ने २ करोडौं १२ लाख २५ हजार ९सय ६२ रुपैयाँ ४२ पैसा असुली हुनुपर्नेमा प्राधिकरणले १ हजार १९ ग्राहक संग १ करोडौं ६५ लाख १४ हजार ३८ रुपैयाँ ८१ पैसा समेत संङकलन गरेको छ ।

  उक्त प्राधिकरणमा स्वीकृति दरवन्दि ७८ जना रहेता पनि प्राधिकरणमा भने ५१ जना मात्रै कर्मचारीहरु  रहेेेेका छन । बिराटनगर वितरण केन्द्र अन्तर्गत उप केन्द्र काे रुपमा रहेर काम गर्दे अाएकाे र २०६७ साउन १ गतेदेखि रंगेली बितरण केन्द्र काे रुपमा स्थापित भएको रंगेली प्राधिकरण का प्रमुख संन्जय गुप्ता लेे बताए ।

  ग्रहककाे सेवाका लागि यस केन्द्र अन्तर्गत एउटा सवस्टेशन ८ वटा फ्युुज सेवा र एउटा बिधुत महसुल संङकलन केेेन्द्र तथा रहेको छ । विधूत महशुल अनलाइन सेवा बैकहरु तथा ई सेवाबाट रंगेली बितरण केन्द्र अन्तर्गत अमरदह, कानेपाेखरी, सिजुवा, रमाईलाे, कर्सिया, रामचाेक, हाेक्लाबारी, रंजनि लागयत २४ स्थान मार्फत बिधुत महसुल समेत तिर्न सकिने लेखा प्रमुख भाेला चाैधरी ले बताए  ।

  नेपाल बिधुत प्राधिकरणका विभीन्न कर्मचारी सङ्घ सगठन रंगेली ईकाइ समितिद्वारा बिधुत चुहावट नियन्त्रण तथा महशुल संकलन र मिटर रिडिङ सहित छडके चेक जाँच सम्वन्धित जनचेतना मुलक कार्यक्रम अभियान सन्चालन गर्दा अाएकाे छ ।

  आर्थिक वर्ष २०७४।०७५ मा अपेक्षाकृत चूहावट प्रतिसत ६.६२ ले घटेर २९.८२ रहेको छ । यस आ.व. मा विद्यूत चोरी गरिरहेको अवस्थामा चूहावट नियन्त्रण्ँ टोलीद्धारा विभिन्न समयमा पानी तान्ने मोटर ४६, चार्जर बैट्री ४, सोलार प्यानल १, टेबूल पंखा ६ भाईब्रेटर १ वेल्डिंग मेसीन ३, सिटी रिक्सा चार्जर ४, टि.भि. ५, रड कटर ३ थान जफत समेत गरेको छ ।

  प्राधिकरणले लोड अनूसारको कम्तिमा रु ३ हजार देखि ७२ हजार सम्म जरिवाना अशूल  गरेर कार्बाहि गरेको लेखा प्रमूख चौधरीले बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  — गजल —

  – प्रवीण नेपाल आफ्नो प्यारो आँगनीमा,नटेकेको धेरै भयो कस्ती भईन जन्मभूमि,नदेखेको धेरै भयो डाँडा काँडा...

  मुख्यमन्त्रीले मधेश विरोधी प्रधानमन्त्रीलाई बोलाएर सम्मान गर्नुको कुनै तुक  थिएन : महासचिव सुमन

  सप्तरी – प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली गत शनिबार प्रदेश २ को संसदलाई सम्बोधन गर्न आउँदा...

  बन्द कोठाभित्र कसले हान्यो पूर्वराजदूतलाई छुरी ?

  गौरव पोखरेल/काठमाडौं – झण्डै एक वर्षपछि राजधानीमा फेरि एकपटक सर्वसाधारणलाई त्रसित बनाउने गरी ‘हाइप्रोफाइल मर्डर’...

  निर्मला पन्त बलात्कार प्रकरण : यसरी पक्राउ परे उभियुक्त विष्ट 

  कञ्चनपुर – कञ्चनपुरकी १३ वर्षीया बालिका निर्मला पन्तको बलात्कारपछि हत्या गर्ने कार्यमा संलग्न मुख्य अभियुक्तलाई...

  बुबाअामाकाे मृत्युुपछि अवाेध बालकहरु बिचल्लीमा

  रबिन्द्र बराल – माेरङकाे सुनवर्सि नगरपालिका ७ स्थित कुडेलिमा बसाेवास गर्दे अाएका फागुलाल राजबंशीकाे तीन...