News Portal

 • भारतिय भुमिमा नेपालीको हत्या !

  हिमाली संचार संवाददाता
  २०२ पटक

  रबिन्द्र बराल
  १६ कार्तिक : झापाको गौरीगञ्ज वडा नँ २ सँग सीमाना जोडिएको भारतको पल्सा भन्ने ठाउमा एक नेपाली ब्यक्तीको शव हत्या गरेर गाडीएको अबस्थामा फेला परेको छ । सो शव गौरीगञ्ज वडा नँ २ साबिकको कोरोबारी ७ निबासी अलखचन राजवँशीको रहेको कुरा इलाका प्रहरी कार्यालय गौरीगञ्जले पुष्टि गरेको छ । मृतक राजवँशी गत कार्तिक १२ गते सोमबार देखि सँम्पर्क बिहिन रहेको कुरा मृतककी श्रीमती गेद्रो देवी राजवँशीले जनाएकी छन् । शुक्रबार बिहानै ६ बजे स्थानीयले शव देखेर प्रहरीलाई खवर गरेका थिए । उक्त शव दिउँसो १ बजे प्रहरीले खाल्डाेबाट निकालेका थिए ।

  धामी झाँक्रीको काम गर्ने राजवँशीलाइ गत सोमबार दिना भन्ने भारतिय नागरिकले धामी बस्न भारतको खरखरिया भन्ने ठाउँमा लिएर गरेको र त्यहि दिन देखि राजवँशी परिबारको सँपर्कमा नआएको कुरा पारिबारिक श्रोतलाइ उद्रित गर्दै बघाचौधरीका स्थानीय धर्मनारायण राजवँशीले बताए । मृतक राजवँशी पाच दिन देखि सँम्पर्क बिहिन रहेपनि परिवारले आज मात्र प्रहरीलाइ जानकारी गराएको इलाका प्रहरी कार्यालयले जनाएको छ ।

  नेपाल र भारतको सीमाको रुपमा रहेको कन्काइ नदि पारी काँस घारीमा करिब ३ फिट गहिरो खाल्डोमा नाँगै गाडीएको अबस्थामा शव बरामद भएको छ । लाशको प्रकृती हेर्दा घाँटीमा धारीलो हतियारले रेटेर हत्या गरेको हुन सक्ने कुरा इप्रका गौरीगञ्जका इन्सपेक्टर टेकेन्द्र पौडेलले बताए ।

  काँस काट्न आउनेहरुले हिजो काँस घारी भित्र छोपी चश्मा र रगतको टाँटा देखे पछि स्थानिय र आफन्तहरुले आज बिहान प्रहरीलाइ खबर गरेका थिए । इलाका प्रहरी कार्यालय गौरीगञ्जले भारतिय प्रहरीसँग समन्बय गरि खोज्दै जादा टोपी र चश्मा फेला परेको स्थानबाट करिब ४० मिटर उत्तर तिर खनिएको नयाँ माटो देखे पछी सो स्थान खनि हेर्दा शव बरामद भएको हो ।

  शव धारतिय भुमिमा बरामद भएपनि अनुसन्धान सहयोगमा भारतिय प्रहरी उदाशिन देखिएको छ । भारतिय भुमिमा शव भेटिदा भारतिय पक्षले प्रारम्भिक कानुनी प्रकृया पुरा गर्नु पर्ने हो तर माटो भित्रबाट शव समेत झिक्न भारतिय प्रहरीले चासो नदेखाएपछी स्थानीयहरुको सहयोगमा नेपाल प्रहरीले नै शव बाहिर निकालेका थिए ।

  स्थानीयहरुसँग मिलेर नेपाल प्रहरीका जवानहरुले शव झिकिरहदा भारतिय प्रहरीहरु रमितेका भिड बनिरहेका थिए । यद्यपी शबलाइ पोष्टमार्टमका लागि भारतिय प्रहरीले नै लिएर गएको छ । मन्दिर टोला पल्साका थाना प्रभारी शशीभुषण कुमारका अनुसार प्रारम्भिक कानुनी प्रकृया पुरा गरेर शव नेपाली पक्षलाइ बुझाउने कुरा बताएका छन् ।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  तपाईको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल मंसिर ५ गते बुधबार, इश्वी सन् २०१८ नोभेम्बर २१ तारिख

  ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो, अ...

  मन्त्रीको चाकडी र घुस दिन नसक्ने भन्दै वीरका चिकित्सकले दिए राजीनामा 

  काठमाडौं : वीर अस्पतालका वरिष्ठ न्युरो सर्जन प्रा.डा. ध्रुव अधिकारीले चाकडी र घुस दिन नसक्ने...

  सशस्त्र द्धन्द्धका समयमा गाउँका विवाद मिलाउन तम्सिने प्रचण्ड आफ्ना दुई बुहारी भएको सार्वजनिक गर्न किन डराउछ्न ?

  काठमाडौं : नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ को नैतिकतामाथि प्रश्नचिन्ह खडा...

  रबि लामिछानेले गरे विद्यार्थीको अश्लिल भिडियो बनाएर ब्ल्याकमेल गर्ने प्रोफेसरको पर्दाफास

  काठमाडौं : नेपालका प्रतिष्ठित कलेजहरुमा म्यानेजमेन्ट पढाउँदै आएका भारतीय नागरिक वि.एस. गौतम भनेर चिनिने बोधीसत्व...

  ठगी अभियोगमा जनकपुरबाट दुईजना पक्राउ

  जनकपुर : धनुषामा ठगीको अभियोगमा दुई जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ। धनुषाको जनकपुरधाम उप महानगरपालिका १ बाट...