News Portal

 • जान्ह्वी कपूरको ग्ल्यामर अवतार

  १५१ पटक

  आफ्ना जमनाकी सुपरस्टार श्रीदेवी अक्सर छोरी जान्ह्वीलाई डोहोर्‍याएर बलिउड इभेन्टहरुमा देखा पर्थिन् । श्रीदेवी चाहन्थिन्, छोरी पनि आफुजस्तै ग्ल्यामर उद्योगमा प्रवेश गरुन् । यद्यपी बद्नामी झेल्न नपरोस् । त्यही कारण उनी जान्ह्वीलाई आफ्नो नियन्त्रणमा राख्ने गर्थिन् ।

  जान्ह्वीले पनि आमाकै पदचाप पच्छ्याउादैन बलिउडमा प्रवेश गरिन् । करण जौहरको फिल्म ‘धडक’मा उनलाई केन्दि्रय भूमिका मिल्यो । अपोजिटमा थिए, इशान खट्टर । यि बलिउड किड्सले डेब्यु फिल्ममा कस्तो काम गर्ने हो ? सर्वत्र कौतुहलता थियो । संभवत सबैभन्दा कौतुहलता आमा श्रीदेवीलाई थियो होला ।

  तर, आफ्नै मार्गदर्शनमा अभिनेत्री बनेकी छोरीको फिल्म हेर्न पाइनन्, श्रीदेवीले । वैवाहिक कार्यक्रममा सहभागी हुन दुबई पुगेकी श्रीदेवीले त्यतीबेला प्राण त्याग गरिन्, जतिबेला छोरी जान्ह्वी ‘धडक’को छायांकनमा व्यस्त थिइन् ।

  करियरको पूवार्द्धमा जान्ह्वीले असह्य चोट भोग्नुपर्‍यो । श्रीदेवीकी दुई छोरीमध्ये जान्ह्वी आमाको प्रिय थिइन्, कान्छी खुसी बुवाको । भनौं, जान्ह्वीको निम्ति आमा एक आमा मात्र नभएर सबथोक थियो । साथी, सहयोगी, मार्गदर्शक सबै ।

  आमा गुमाइसकेपछि पनि जान्ह्वीले आफ्नो लय गुमाइनन् । जसै ‘धडक’ सार्वजनिक भयो, जान्ह्वीले आमाकै आदर्शलाई पालना गरेको पुष्टि भयो । आमाले आफुलाई भनेको कुरा जान्ह्वीले यसरी साझेदार गरेकी छिन् , ‘तिमीले फिल्ममा कस्तो भूमिका पाउाछौं, त्यो महत्वपूर्ण कुरा होइन । महत्वपूर्ण कुरा त त्यो हो, उक्त भूमिकालाई तिमीले कसरी निर्वाह गर्छौं ।’ आमाको यही गुरुमन्त्रलाई आत्मसात गरे उनले आफ्नो चरित्रलाई प्राण दिइन् ।

  आमाको मृत्युपछि उनले आमाको नाममा एक मार्मिक पत्र लेखेकी थिइन्, जसमा भनिएको थियो, ‘म आफ्नो छातीमा पीडादायक सून्यता महसुष गरिरहेको छु । मलाई थाहा छ कि अब मैले यस्तै रहन सिक्नुपर्छ । मलाई लाग्छ कि तपाईको दुख र पीडाले मेरो रक्षा गरिरहेको छ । जब म आाखा बन्द गर्छु, केवल राम्रो कुरा याद आउाछ । मलाई थाहा छ कि, तपाईंले नै यो सबै गराइरहनुभएको छ ।’

  जान्ह्वी अहिले आफ्नो लयमा फर्किसकेकी छिन् । उनलाई विभिन्न बलिउड इभेन्टमा उन्मुक्त रमाइरहेको देखिन्छ । केही समयअघि ईशान खट्टरसाग उनको अफेयर रहेको चर्चा थियो । तर, अहिले उनीहरुबीच त्यस्तो हिमचिम देखिदैन । त्यसो त उनको नाम शिखर पहारियासाग पनि जोडियो । यी मिस्ट्री ब्वाईसाग अरु बलिउड स्टार किड्सको राम्रो मेलमिलाप देखिन्छ । शिखर मुम्बईका ब्यावसायी संजय पहारियाका छोरो हुन् । जान्ह्वी उनैसाग डेट गरिरहेको चर्चा चलेपनि त्यो अहिले मत्थर भइसकेको छ ।

  जान्ह्वी उमेरले २२ बर्ष पुगिन् । उनको बाल्यकाल मुम्बईमा बित्यो । उनले धीरुभाई अम्बानी इन्टरनेशनल स्कुलमा पढिन् । पढाई पुरा गरेपछि उनले अभिनय सिक्न थालिन्, अमेरिकामा ।

  अमेरिकाको लस एन्जल्सस्थित स्ट्रासबर्ग थिएटर एन्ड फिल्म इन्स्टिच्युटमा अभिनयको कोर्स गरिन् । अमेरिकाबाट फर्केपछि उनले फिल्म ‘धडक’मा अनुवन्धित भइन् । यो फिल्मले उनको करियरलाई थप उचाईमा पुर्‍यायो ।

  अनलाइनखबर

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  तपाईको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल मंसिर ५ गते बुधबार, इश्वी सन् २०१८ नोभेम्बर २१ तारिख

  ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो, अ...

  मन्त्रीको चाकडी र घुस दिन नसक्ने भन्दै वीरका चिकित्सकले दिए राजीनामा 

  काठमाडौं : वीर अस्पतालका वरिष्ठ न्युरो सर्जन प्रा.डा. ध्रुव अधिकारीले चाकडी र घुस दिन नसक्ने...

  सशस्त्र द्धन्द्धका समयमा गाउँका विवाद मिलाउन तम्सिने प्रचण्ड आफ्ना दुई बुहारी भएको सार्वजनिक गर्न किन डराउछ्न ?

  काठमाडौं : नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ को नैतिकतामाथि प्रश्नचिन्ह खडा...

  रबि लामिछानेले गरे विद्यार्थीको अश्लिल भिडियो बनाएर ब्ल्याकमेल गर्ने प्रोफेसरको पर्दाफास

  काठमाडौं : नेपालका प्रतिष्ठित कलेजहरुमा म्यानेजमेन्ट पढाउँदै आएका भारतीय नागरिक वि.एस. गौतम भनेर चिनिने बोधीसत्व...

  ठगी अभियोगमा जनकपुरबाट दुईजना पक्राउ

  जनकपुर : धनुषामा ठगीको अभियोगमा दुई जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ। धनुषाको जनकपुरधाम उप महानगरपालिका १ बाट...