News Portal

 • प्रत्रकार कुटाउने नविनाको दादागिरीविरुद्ध गगन थापाको कटाक्ष

  हिमाली संचार संवाददाता
  ६२ पटक

  काठमाडौं – नेपाली कांग्रेसका युवा नेता एवं सांसद गगन थापाले नविना लामाले देखाएको दादागिरी व्यवहारको कडा शब्दमा आलोचना गरेका छन्। एमालेका तर्फबाट समानुपातिक सांसद समेत रहेकी नविनालाई सांसदको पदीय मर्यादा र गरिमालाई ख्याल गर्न सचेत समेत गराएका छन्।

  आइतबार नेपाल पानासँग कुरा गर्दै नेता थापाले लोकतन्त्रमा सत्ताको घमण्ड देखाउँदै गुण्डा लगाएर पत्रकार धम्क्याउने विषय गम्भीर भएको बताए। ‘माननीय नविना लामाले पत्रकारलाई गुण्डा लगाएर धम्क्याएको सुन्नमा आएको छ। यो एउटा सांसदले गर्न त के सोच्नसक्ने विषय पनि होइन। सांसद भइसकेपछि संविधान, कानूनी प्रक्रिया र लोकतान्त्रिक विधिलाई ख्याल गर्नुपर्छ।

  समाचारमा चित्त नबुझे वैधानिक बाटोबाट समाधान खोज्न सकिन्छ’, उनले भने– ‘सत्ताको मातमा यसरी सिधै पत्रकार धम्याउनु ठिक होइन। म उहाँलाई पदको मर्यादा कायम राख्न भन्छु। कुनैपनि सांसदले सत्ताको आडमा कानूनविपरित हिड्ने, जे पनि गर्ने अधिकार छैन्।’

  गगनले यसरी पदीय मर्यादा सम्झाएर नविनाको सत्ता घमण्ड तोडेका छन्। पेट्रोलियम पदार्थको मूल्यवृद्धिविरुद्ध नबोलेको भन्दै नविनाको चर्को आलोचना भएपछि हाम्रा कुरा डटकम अनलाइनले समाचार प्रकाशित गरेको थियो। उक्त समाचारको विषयलाई लिएर नविनाले हाम्रा कुराको कार्यालयमै अनेरास्ववियुमा आबद्ध केही गुण्डा पठाएर धम्की दिएकी थिइन्। उनले समाचार नहटाए ठिक नहुने चेतावनी दिएकी छिन्। जसको पत्रकार महासंघले पनि निन्दा गरिसकेको छ। साथै सर्वत्र आलोचना भइरहेको छ।

  यसअघि नेपाली कांग्रेसका प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्माले पनि नविनालाई आलोचना सुन्ने बानीको विकास गर्न र धर्य गर्न आग्रह गरेका थिए। उनले सांसद भएर धम्क्याउने कुरा अशोभनिय भन्दै आलोचना गरेका थिए।

  अघिल्लो देउवा सरकारले एक पटक मूल्य वृद्धि गर्दा सडकमा उत्रिएर कोलाहल मच्चाउने नविना ओली सरकारले ५ पटक वृद्धि गर्दा अन्तर्राष्ट्रिय मूल्यअनुसार समायोजना भएको भनी बचाउमा उत्रिएपछि चौतर्फी विरोध भइरहेको छ। आफूले गर्दा ठिक अरुले गर्दा बेठिक हुने भन्दै उनी आलोचनाको तारो बन्न पुगेकी छिन्। नेपालपानाबाट

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  तपाईको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल मंसिर ५ गते बुधबार, इश्वी सन् २०१८ नोभेम्बर २१ तारिख

  ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो, अ...

  मन्त्रीको चाकडी र घुस दिन नसक्ने भन्दै वीरका चिकित्सकले दिए राजीनामा 

  काठमाडौं : वीर अस्पतालका वरिष्ठ न्युरो सर्जन प्रा.डा. ध्रुव अधिकारीले चाकडी र घुस दिन नसक्ने...

  सशस्त्र द्धन्द्धका समयमा गाउँका विवाद मिलाउन तम्सिने प्रचण्ड आफ्ना दुई बुहारी भएको सार्वजनिक गर्न किन डराउछ्न ?

  काठमाडौं : नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ को नैतिकतामाथि प्रश्नचिन्ह खडा...

  रबि लामिछानेले गरे विद्यार्थीको अश्लिल भिडियो बनाएर ब्ल्याकमेल गर्ने प्रोफेसरको पर्दाफास

  काठमाडौं : नेपालका प्रतिष्ठित कलेजहरुमा म्यानेजमेन्ट पढाउँदै आएका भारतीय नागरिक वि.एस. गौतम भनेर चिनिने बोधीसत्व...

  ठगी अभियोगमा जनकपुरबाट दुईजना पक्राउ

  जनकपुर : धनुषामा ठगीको अभियोगमा दुई जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ। धनुषाको जनकपुरधाम उप महानगरपालिका १ बाट...