News Portal

 • जाजरकोटमा अवैध मेडिकलमा उपचारको क्रममा महिलाको मृत्यु

  हिमाली संचार संवाददाता
  २३६ पटक

  भीमबहादुर सिंह/जाजरकोट – छेडागाड नगरपालिका–५, थलहबजारस्थित मेडिकलमा उपचारको क्रममा एक महिलाको मृत्यु भएको छ । थलह बजारको जयलक्ष्मी मेडिको फर्ममा छेडागाड–१०, नल्फुकी ३८ वर्षीया पन्चकलानाथ योगीको सामान्य ज्वरोको उपचारका क्रममा मृत्यु भएको हो ।

  मेडिकल संचालक तिलक बोहराको लापरवाहीले ज्यान गएको आफन्तको आरोप छ ।

  योगीको मृत्यु भएपछि आक्रोशित स्थानीय र आफन्तले मेडिकल संचालक बोहरालाई कारवाही तथा क्षतिपूर्तिको माग गर्दै प्रर्दशन गरेका छन् । घटनापछि प्रहरीले सल्यान घर भइ थलहबजारमा मेडिकल सञ्चालन गर्दै आएका बोहोरालाई शुक्रबार नै पक्राउ गरेको छ । उपचारमा लापरवाही गरेर आमाको ज्यान गएको छोरा किशोरले दाबी गरे ।

  ‘आमालाई ज्वरो आएको र सामान्य छाती दुख्ने समस्या भएपछि बिहीबार थलबजारको उक्त मेडिकल ल्याएका थियौं । मेडिकल संचालक बोहराले जाँच गरेपछि ३ वटा सुई लगाईदिए, औषधि खान दिए । अब घरमा लैजानुहोस्, ठिक भैहाल्छ भनेर भनेपछि घर लैजाने क्रममा बाटोमै आमाको मृत्यु भयो,’ उनले भने, ‘गलत सुई तथा औषधिको प्रयोगले आमाको ज्यान गयो । बिरामीको निको होला भनेर पो नजिकको मेडिकलमा ल्याएको हो । तर गलत औषधि दिएर ज्यानै लिने काम भयो,’ किशोरले भने ।

  उनले आमाको ज्यान जाने गरेर उपचारमा लापरवाही गर्ने मेडिकल संचालक बोहोरालाई कानुनी कारबाहीका साथै उचित क्षतिपूर्तिको माग समेत गरेका छन् ।

  पाँच बर्ष अघि पतिको मृत्यु भई एकल जीवन बिताइरहेकी योगीका २ छोरा र एक छोरी छन् ।

  मृतकको शव पोष्टमार्टमका लागि जाजरकोट अस्पताल ल्याउँदै गरेको प्रहरी निरीक्षक लोकबहादुर विष्टले बताए । घटनाबारे अनुसन्धान थालिएको उनले बताए । सुर्खेतस्थित जयलक्ष्मी मेडिको फर्मको नामबाट बोहराले थलहबजार मेडिकल संचालन गर्दै आएका थिए ।

  मेडिकल संचालनका लागि फार्मेसी पढेर औषधि व्यवस्थापन विभागबाट प्रमाणपत्र लिनुपर्ने प्रावधान छ, तर उनले अर्काको फर्मबाट २१ वर्ष अघिदेखी अवैध रुपमा मेडिकल संचालन गर्दै आएका थिए ।

  मेडिकल संचालक बोहरालाई आवश्यक अनुसन्धानका लागि नियन्त्रणमा लिएको प्रहरी निरीक्षक विष्टको भनाई छ । गत वर्ष स्थानीय प्रशासनले अनुगमन गर्दा बोहोराले अवैध रुपमा मेडिकल सञ्चालन गरेको पाइएको थियो । बोहोराले प्रशासनसँग मेडिकल नचलाउने र बन्द गर्ने लिखित कागज समेत गरेका थिए । जाजरकोटका दुर्गम गाउँहरुमा बोहोराका जस्तै अवैध मेडिकलको बिगबिगी रहेको छ । कान्तिपुर

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  तपाईंको राशिफल :  २०७५ साल  आश्विन ७ गते आइतवार, तदअनुसार सेप्टेम्बर २३,२०१८

  – ज्यो.प. नारायणप्रसाद दुलाल, मेष बुद्धिको उपयोग गर्दा जटिल ठानिएको कार्य सम्पादन हुनेछ । दाम,...

  सप्न उस्का अनि मेरा

  ✍️… तपिकुमार सिँह ठकुरी मेरा सप्नहरू… रूख,बिरुवा घाँसे काल्नारु अनि प्रचण्ड तापले तपिएका मैदाने चिराहरु...

  वामदेव जहाँबाट उम्मेदवार बनेपनि कांग्रेसले हराईदिन्छ : कांग्रेस प्रवक्ता शर्मा

  नेपालगञ्ज – प्रमुख विपक्षी दल नेपाली कांग्रेसका प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्माले नेकपाका नेता वामदेव गौतमलाई जहाँबाट...

  कुवेती नागरिकको छोराद्वारा नेपाली घरेलु कामदारको छुरी प्रहार गरी हत्या, परिवारलाई संपर्कमा आउन दुताबासको आग्रह

  हरि कृष्ण न्यौपाने कुवेत, २३ सेप्टेम्बर – कुवेतमा घरेलु महिला कामदारको रुपमा रोजगारीका लागि आएकी...

  नेपाली कांग्रेसमा पदाधिकारी बढ्ने, विधान संशोधन मस्यौदामा केके छ ?

  काठमाडौं – नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी बढ्ने भएको छ । विधान मस्यौदा समितिले तयार पारेको प्रारम्भीक...