News Portal

 • ४० अर्बमा विरेठाँटीदेखि मुक्तिनाथसम्म ८४ किलोमिटर लामो केबलकार बन्ने

  २११ पटक

  पोखरा  – कास्कीको विरेठाँटीदेखि मुस्ताङको मुक्तिनाथ मन्दिरसम्म ३५ करोड अमेरिकी डलर (४० अर्ब २५ करोड रुपैयाँ) लागतमा झन्डै ८४ किलोमिटर लामो केबलकार लाइन निमार्ण हुने भएको छ । यो केबलकारको निर्माण मुक्तिनाथ दर्शन प्रालिले गर्ने छ ।

  केबलकार लाइन विकास तथा सञ्चालनको जिम्मा मुक्तिनाथले पाएको छ । यसका लागि लगानी बोर्डको कार्यालय र मुक्तिनाथ दर्शनबीच समझदारीपत्रमा हस्ताक्षर भएको छ । समझदारीपत्रमा लगानी बोर्डका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत (सीईओ) महाप्रसाद अधिकारी र मुक्तिनाथ दर्शनका अध्यक्ष अरुणकुमार सुवेदीले हस्ताक्षर गरेका छन् ।

  लगानी बोर्डका अनुसार विरेठाँटीदेखि मुक्तिनाथ मन्दिरसम्म ८३ दशमलव ६५ किलोमिटर लामो केबलकार लाइन निर्माण हुने छ । उक्त लाइनमा ६ वटा स्टेशन हुनेछन् । ती स्टेसनलाई विरेठाँटीदेखि घोरेपानी, घोरेपानीदेखि तातोपानी, तातोपानीदेखि लेते मार्फा ट्रान्जिटदेखि जोमसोम, जोससोमदेखि कागबेनी र कागबेनीदेखि मुक्तिनाथ खण्डमा विभाजन गरिएको छ ।

  लगानी बोर्डको गत वैशाख १५ मा बसेको ३०औं बैठकले केबलकार निर्माण प्रस्ताव स्वीकृत गर्नुका साथै मुक्तिनाथ दर्शन प्रालिलाई विस्तृत परियोजना प्रतिवेलदन तयार गराउन लगानी बोर्डको कार्यालयलाई निर्देशन दिएको थियो । समझदारीपत्रमा हस्ताक्षर भएको मितिले १८ महिनाभित्र विस्तृत परियोजना प्रतिवेदन तयारी गरी लगानी बोर्डसमक्ष पेस गर्नुपर्ने छ । बाह्रखरी

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खोटाङ कुवेत सम्पर्क मञ्च र किरात राई यायोक्खा कुवेतद्वारा खोटाङका टुहुरा परिवारलाइ ५० हजार सहयोग

  दिलकुमार पाख्रीन/कुवेत : हलेसी तुवाचुङ नगरपालिकाका एक टुहुरा परिवारलाइ खोटाङ कुवेत सम्पर्क मञ्च कुवेत र...

  आठौं राष्ट्रिय खेलकूद फागुनमा गर्न माग : भौतिक पूर्वाधार निर्माणको काम तीव्र

  नीरज गौतम  नेपालगञ्ज । भौतिक पूर्वाधार निर्माणमा भएको ढिलाइले पूर्वघोषित मिति यही मङ्सिर २१ गते...

  दक्षिणी भियतनाममा पहिरो, १३ जनाको मृत्यु

  हनोई, भियतनाम– दक्षिणी भियतनामको मध्य भागमा अविरल वर्षा र आँँधीपछि गएको पहिरोमा परी कम्तीमा १३...

  बनमन्त्री विरुद्ध आफ्नै मतदाता उत्रिएपछि..

  जाजरकोट : ६ महिनापछि गृह जिल्ला जाजरकोट पुगेका वन तथा वातावरण मन्त्री शक्तिबहादुर बस्नेतसमक्ष अपेक्षा...

  नेपालका लागि चिनिया राजदूत यु होङगलाई सरकारले फिर्ता बोलायो

  काठमाडौ : नेपालस्थित चिनिया राजदूत यु होङगको कार्यकाल पुरा नहुदै चिन सरकारले फिर्ता बोलाएको छ...