News Portal

 • ४० अर्बमा विरेठाँटीदेखि मुक्तिनाथसम्म ८४ किलोमिटर लामो केबलकार बन्ने

  १८० पटक

  पोखरा  – कास्कीको विरेठाँटीदेखि मुस्ताङको मुक्तिनाथ मन्दिरसम्म ३५ करोड अमेरिकी डलर (४० अर्ब २५ करोड रुपैयाँ) लागतमा झन्डै ८४ किलोमिटर लामो केबलकार लाइन निमार्ण हुने भएको छ । यो केबलकारको निर्माण मुक्तिनाथ दर्शन प्रालिले गर्ने छ ।

  केबलकार लाइन विकास तथा सञ्चालनको जिम्मा मुक्तिनाथले पाएको छ । यसका लागि लगानी बोर्डको कार्यालय र मुक्तिनाथ दर्शनबीच समझदारीपत्रमा हस्ताक्षर भएको छ । समझदारीपत्रमा लगानी बोर्डका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत (सीईओ) महाप्रसाद अधिकारी र मुक्तिनाथ दर्शनका अध्यक्ष अरुणकुमार सुवेदीले हस्ताक्षर गरेका छन् ।

  लगानी बोर्डका अनुसार विरेठाँटीदेखि मुक्तिनाथ मन्दिरसम्म ८३ दशमलव ६५ किलोमिटर लामो केबलकार लाइन निर्माण हुने छ । उक्त लाइनमा ६ वटा स्टेशन हुनेछन् । ती स्टेसनलाई विरेठाँटीदेखि घोरेपानी, घोरेपानीदेखि तातोपानी, तातोपानीदेखि लेते मार्फा ट्रान्जिटदेखि जोमसोम, जोससोमदेखि कागबेनी र कागबेनीदेखि मुक्तिनाथ खण्डमा विभाजन गरिएको छ ।

  लगानी बोर्डको गत वैशाख १५ मा बसेको ३०औं बैठकले केबलकार निर्माण प्रस्ताव स्वीकृत गर्नुका साथै मुक्तिनाथ दर्शन प्रालिलाई विस्तृत परियोजना प्रतिवेलदन तयार गराउन लगानी बोर्डको कार्यालयलाई निर्देशन दिएको थियो । समझदारीपत्रमा हस्ताक्षर भएको मितिले १८ महिनाभित्र विस्तृत परियोजना प्रतिवेदन तयारी गरी लगानी बोर्डसमक्ष पेस गर्नुपर्ने छ । बाह्रखरी

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  तपाईंको राशिफल :  २०७५ साल  आश्विन ७ गते आइतवार, तदअनुसार सेप्टेम्बर २३,२०१८

  – ज्यो.प. नारायणप्रसाद दुलाल, मेष बुद्धिको उपयोग गर्दा जटिल ठानिएको कार्य सम्पादन हुनेछ । दाम,...

  सप्न उस्का अनि मेरा

  ✍️… तपिकुमार सिँह ठकुरी मेरा सप्नहरू… रूख,बिरुवा घाँसे काल्नारु अनि प्रचण्ड तापले तपिएका मैदाने चिराहरु...

  वामदेव जहाँबाट उम्मेदवार बनेपनि कांग्रेसले हराईदिन्छ : कांग्रेस प्रवक्ता शर्मा

  नेपालगञ्ज – प्रमुख विपक्षी दल नेपाली कांग्रेसका प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्माले नेकपाका नेता वामदेव गौतमलाई जहाँबाट...

  कुवेती नागरिकको छोराद्वारा नेपाली घरेलु कामदारको छुरी प्रहार गरी हत्या, परिवारलाई संपर्कमा आउन दुताबासको आग्रह

  हरि कृष्ण न्यौपाने कुवेत, २३ सेप्टेम्बर – कुवेतमा घरेलु महिला कामदारको रुपमा रोजगारीका लागि आएकी...

  नेपाली कांग्रेसमा पदाधिकारी बढ्ने, विधान संशोधन मस्यौदामा केके छ ?

  काठमाडौं – नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी बढ्ने भएको छ । विधान मस्यौदा समितिले तयार पारेको प्रारम्भीक...