News Portal

 • दैलेखमा बिकृति र बिसंगतीका बिरुद्ध तिज गित प्रतियोगिता

  हिमाली संचार संवाददाता
  २२१ पटक

  कृष्ण प्रसाद अधिकारी 
  दुल्लु – दैलेखको दुल्ल नगरपालिका वडा न. ७ को पाटाङ्गानीमा रेडियो दुल्लु र शहिद पुर्ण स्मृति प्रतिष्ठानको आयोजना तथा सामाजिक सेवा केन्द्र सोसेक नेपालको सहजिकरणमा तिज गित प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ ।

  समाजमा रहेका हरेक बिकृति र बिसंगति बिरुद्ध गितको माध्याम बनाएर सबैलाइ बिकृति र बिसंगगि बारेमा सन्देस दिने तथा यसको अन्त्य गर्नमा सबैको पहुज पु¥याउने उद्देश्यले एक दिने तिज गित प्रतियोगिता सोमबार सम्पन्न भएको हो ।

  तिज गित प्रतियोगितामा स्वागत मन्तब्य दिदै नगर प्रमुख एवम कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि धनश्याम भण्डारीले समाजमा भएका कुपर्था, कुस्कार, कुरिति, किकृति र बिसंगतिलाई चिरफार गदै सब्य समाज बनाउन दुल्लु नगरपालिका लागी रहेको र यस्था समाजमा रहेका समस्यालाई गित नाटक र अन्य यस्तै बिधाबाट जनचेतना जगाउनु पर्ने कुरा बताउँनु भएको थियो। यस्तै कार्यक्रमा रेडियो दुल्लु एफ.एम १०१.५ मेगाहर्ज दुल्लको अध्यक्ष सिता रानाले पहिलेका तिज गित र हरिलेका तिज गित फरक भएपनि अहिलेको समयमा समाजमा विद्यमान विकृति विसंगतीका विरुद्धमा लाग्न र त्यसको न्युनिकरणको लागी यस्ता जनचेतनामुलक कार्यक्रमहरु गर्नेगरेको बताउनुभयो ।

  कार्यक्रमको अवसरमा संक्षिप्त प्रतिक्रिया दिदैै शहिद पुर्ण स्मृति प्रतिस्ठान दैलेखका अध्यक्ष रत्न शाहिले तिजको पुर्वसन्ध्यामा गरिएको तिजगित प्रतियोगिताले महिलाहरुमा हुने सामाजिक विकृति विसंगति न्युनिकरण नै यस प्रतियोगिताको मुलउद्धेश्य रहेको बताउनु भयो ।

  करिब २०० जनाको सहभागिता रहेको कार्यक्रममा जम्मा १२ वटा प्रतिस्पर्धी टिमहरु उपस्थीत भएकोमा बिजया माविको जिया समुह प्रथम, हरीयाली आमा समुह दितिय, बरपिपल आमा समुह तृतिय र देउती बाल शुलर्भ क्लवले सान्तोना स्थान हासिल गरेका छन् । यीनिहरु सबैलाई आर्कषक पुरस्कार सहित प्रमाण पत्र प्रदान गरिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  तपाईंको राशिफल :  २०७५ साल  आश्विन ७ गते आइतवार, तदअनुसार सेप्टेम्बर २३,२०१८

  – ज्यो.प. नारायणप्रसाद दुलाल, मेष बुद्धिको उपयोग गर्दा जटिल ठानिएको कार्य सम्पादन हुनेछ । दाम,...

  सप्न उस्का अनि मेरा

  ✍️… तपिकुमार सिँह ठकुरी मेरा सप्नहरू… रूख,बिरुवा घाँसे काल्नारु अनि प्रचण्ड तापले तपिएका मैदाने चिराहरु...

  वामदेव जहाँबाट उम्मेदवार बनेपनि कांग्रेसले हराईदिन्छ : कांग्रेस प्रवक्ता शर्मा

  नेपालगञ्ज – प्रमुख विपक्षी दल नेपाली कांग्रेसका प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्माले नेकपाका नेता वामदेव गौतमलाई जहाँबाट...

  कुवेती नागरिकको छोराद्वारा नेपाली घरेलु कामदारको छुरी प्रहार गरी हत्या, परिवारलाई संपर्कमा आउन दुताबासको आग्रह

  हरि कृष्ण न्यौपाने कुवेत, २३ सेप्टेम्बर – कुवेतमा घरेलु महिला कामदारको रुपमा रोजगारीका लागि आएकी...

  नेपाली कांग्रेसमा पदाधिकारी बढ्ने, विधान संशोधन मस्यौदामा केके छ ?

  काठमाडौं – नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी बढ्ने भएको छ । विधान मस्यौदा समितिले तयार पारेको प्रारम्भीक...