News Portal

 • सिसि क्यामेराको निगरानीमा रोल्पा सदरमुकाम लिवाङ

  १८६ पटक

  महेश न्यौपाने – रोल्पा सदरमुकाम लिवाङ अव सिसि क्यामेरावाट निगरानी हुने भएको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय रोल्पाको अनुरोधमा रोल्पा नगरपालिका लगायत अन्य विभिन्न निकायको सहयोगमा सिसि क्यामेरा जडान भए संगै वजार क्षेत्र सिसि क्यामेराको निगरानीमा रहने भएको हो ।

  जिल्लाको मुख्य वजार क्षेत्र लिवाङको शान्ति सुरक्षा सुदृढ गर्नका लागी सिसि क्यामेरा जडान गरिएको प्रहरीले वताएको छ । अपराध अनुसन्धानमा समेत सहयोग पुगोस भनेर सिसि क्यामेरा जडान गरिएको हो जिल्ला प्रहरी कार्यालय रोल्पाका प्रहरी नायव उपरिक्षक ज्ञानेन्द्र फुइयालले भने । जिल्ला प्रहरी कार्यालयको कन्ट्रोल रुमवाटै निगरानी गरिने भएकाले शान्ति सुरक्षा सुदृढ हुनेमा आफु आशावादी रहेको फुइयालको भनाई छ । मानिसको वढि मात्रामा जनसंपर्क र आवत जावत हुने स्थान तथा सुरक्षा संवेदनशिल क्षेत्रहरुमा क्यामेरा जडान गरेको फुइयालले जानकारी दिए ।

  क्यामेरा जडानमा स्थानीय सरकार, नीजि क्षेत्र र वित्तिय क्षेत्रले समेत आर्थिक सहयोग गरेको वताइएको छ । रोल्पा नगरपालिका, रोल्पा उद्योग वाणिज्य संघ, विभिन्न यातायात व्यवसायि समितिहरु, नीजि क्षेत्रमा संचालित वैंक, गैर सरकारी संस्था महासंघ, होटल व्यावसायिक संघ र नेपाल लेखापढी कानून व्यावसायि संघले आर्थिक सहयोग गरेको वताइएको छ ।

  टुडिखेलमा तीनवटा क्यामेरा जडान गरिएको छ भने जनता वैंक,लोकतान्त्रिक चोक, पिपलचौतारा, सात्तालेखोला,शिवालय मन्दिर र जिल्ला प्रशासन कार्यालय अगाडी १/१ गरि १० वटा क्यामेरा जडान गरिएको वताइएको छ । ४ वटा क्यामेरा चारैदिशा घुम्ने र ६ वटा क्यामेरा एकैतिर रहने खालका भएको वताइएको छ ।

  रोल्पा नगरपालिकाको ७ लाख लगानी रहेको सो क्यामेराका लागी अन्य निकायको सहयोग समेत ११ लाख ६३ हजारको लागत रहेको क्यामेरा संयोजन समितिका अध्यक्ष नवराज आचार्यले जानकारी दिए । जडान कार्य समाप्त भई परिक्षण समेत गएिकाले केही दिन भित्रै औपचारिक कार्यक्रमका साथ उद्घाटन गरिने आचार्यको भनाई छ । क्यामराको सुरक्षा र दीगोपनाका लागी वजारवासी संवेदनशिल हुनु पर्ने आचार्यको भनाई छ ।

  हिमाली संचार | हिमाली संसार अनलाइन मिडिया प्रा.लि.

  फेसबुक, ट्विटर युटुब  www.himalisanchar.com

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  अमेरिकी विदेशमन्त्री पोम्पेओ र साउदी राजा सल्मानबिच भेटवार्ता

  एजेन्सी : अमेरिकी विदेशमन्त्री माइक पोम्पेओ साउदी लेखक एवं पत्रकार जमाल खसोग्गी बेपत्ता भएको बारेमा...

  हरेक परिवर्तन उपलब्धीमूलक नहुने : पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाह

  काठमाडौं : पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले हरेक उपलब्धी परिवर्तन भएपनि हरेक परिवर्तन उपलब्धीमूलक नहुने कुरा पुष्टि हुँदै...

  दशैंमा तीन सुरक्षा निकायको राजधानीमा छुट्टाछुट्टै बस सेवा

  काठमाडौं- हिन्दू नेपालीको महत्वपूर्ण चाड दशैंको अवसरमा तीन सुरक्षा निकाय नेपाली सेना, नेपाल प्रहरी र सशस्त्र...

  माग पूरा नभए सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ता लिन्छौंः यादव

  किरण कुमार कर्ण जनकपुर–राष्ट्रिय जनता पार्टी (राजपा)नेपालको अध्यक्ष मण्डलका सदस्य राजकिशोर यादवले विगतमा भएको सहमति...

  आजबाट देशभरको मेजर स्टेशनमा ‘जय भोले’, ‘छक्का पन्जा ३’ लाई सकस

  काठमाडौं –बडा दशैंको अबसर पारेर आज मंगलबारबाट चलचित्र ‘जय भोले’ प्रदर्शनमा आएको छ । प्रत्येक...