News Portal

 • नेत्र प्रसाद ज्ञवाली र लोकेन्द्र चन्दलाई मेलम्चीको पानि र रेलको किन यति चिन्ता ? (भिडियो सहित)

  हिमाली संचार संवाददाता
  ९०८ पटक

  राजु बोहरा–काठमाडौँ । लोक भन्ने बित्तिकै समाज बुझिन्छ, समाजमा भए गरेका घटना परिघटना लाई लोक लयमा बुनेर बाहिर ल्याउनु नै लोक तथा दोहोरी गीत संगीतको बिशेषता हो । तर पछिल्लो समयमा धेरै कलाकारहरु ब्यवासाहिक मुखी बनिरहँदा यी यस्ता लोक जीवनका यथार्थताहरु ओझेल परेका हुन् कि भन्ने जो कोहीलाई पनि भान हुन सक्दछ । हो यसैलाई मध्यनजर राख्दै आफ्नै कला संस्कृति र मौलिकताको जगेनार्थ पल्विका डिजिटल प्रालिले एक समय साप्यक्ष्य तीज गीतलाई भर्खरै बजारमा सार्बजनिक गरेको छ । उक्त गीत स्वदेशमा रेल गुडाउने र मेलम्चीको पानि काठमाडौँ आउने बिषय संग सम्बन्धित रहेको छ ।

  राजनैतिक उथलपुथल र कुर्सि मोहमा मात्र नेताहरु लागिरहँदा बिकाश निर्माणको काम ओझेल परेको हो भन्दै बिन्ग्य प्रहार गरेर तयार पारिएको यस गीतमा सावित्री जोशी, लोकेन्द्र चन्द र नेत्र प्रसाद ज्ञवालीको सुमधुर स्वर रहेको छ । प्रतिभावान कलाकार नकुल गौतम द्वारा लय तथा शब्द सृजना भएको यस गीतको म्युजिक भिडियोबाट पनि सम्बन्धित निकायलाई ध्यान आकर्षण गराएको छ ।

  भिडियोमा दमन रुपाखेती, निरु खड्का, जनक बर्तौला सरिता गौतम र सागर चौलागाईंको अभिनय देख्न सकिन्छ । यस गीतको म्युजिक भिडियोलाई निर्देशन भीमसेन अधिकारी (भोगटे डन) ले गरेका हुन् भने छायांकन रेशम दर्लामी र सम्पादन सरिता गौतम ले गरेकी छिन् । यो गीत नेत्र प्रसाद ज्ञवाली र लोकेन्द्र चन्दको प्रस्तुतिमा बजारमा आएको हो ।

  भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नु होला ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  — गजल —

  – प्रवीण नेपाल आफ्नो प्यारो आँगनीमा,नटेकेको धेरै भयो कस्ती भईन जन्मभूमि,नदेखेको धेरै भयो डाँडा काँडा...

  मुख्यमन्त्रीले मधेश विरोधी प्रधानमन्त्रीलाई बोलाएर सम्मान गर्नुको कुनै तुक  थिएन : महासचिव सुमन

  सप्तरी – प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली गत शनिबार प्रदेश २ को संसदलाई सम्बोधन गर्न आउँदा...

  बन्द कोठाभित्र कसले हान्यो पूर्वराजदूतलाई छुरी ?

  गौरव पोखरेल/काठमाडौं – झण्डै एक वर्षपछि राजधानीमा फेरि एकपटक सर्वसाधारणलाई त्रसित बनाउने गरी ‘हाइप्रोफाइल मर्डर’...

  निर्मला पन्त बलात्कार प्रकरण : यसरी पक्राउ परे उभियुक्त विष्ट 

  कञ्चनपुर – कञ्चनपुरकी १३ वर्षीया बालिका निर्मला पन्तको बलात्कारपछि हत्या गर्ने कार्यमा संलग्न मुख्य अभियुक्तलाई...

  बुबाअामाकाे मृत्युुपछि अवाेध बालकहरु बिचल्लीमा

  रबिन्द्र बराल – माेरङकाे सुनवर्सि नगरपालिका ७ स्थित कुडेलिमा बसाेवास गर्दे अाएका फागुलाल राजबंशीकाे तीन...